Expres Kurýrní služba-dnes doručímeAndorra aktivní dovolená a zájezdy

Andorra aktivní dovolená a zájezdy

Katalog online

Knížectví Andorra svou rozlohou 468 km2 patří mezi 7 nejmenších států v Evropě a žije zde 78 tis. obyvatel. Od severu k jihu měří 25 km, od západu k východu 29 km. Několik vysokohorských kotlin a údolí ležící převážně ve výšce 800 až 1000 mnm je obklopeno vrcholy Pyrenejí, dosahujícími až 3000 m. Převážně hornatý stát mezi Francií a Španělskem má více než tisíciletou historii. Na vrcholcích Pyrenejích leží víc než 8 měsíců v roce sníh a proto je Andorra více známá svými výbornými lyžařskými podmínkami než turistikou v letních měsících. Přesto přitahuje stále více i v létě, zejména svou nedotčenou přírodou se spoustou nádherných ledovcových jezer, vysokými skalními štíty, vodopády a zapomenutými údolími, kde se pasou koně i dobytek. Nejvyšší horou je Pic de Coma Pedrosa s 2.946 m. V širokých údolích jsou roztroušena malebná městečka a osady s románskými kostelíky z 9. až 12.století a typickou, pyrenejskou architekturou s typickými kamennými domy. Klima je dáno horskou polohou. Zima je obvykle bohatá na sněhové srážky, průměrná teplota v lednu dosahuje pouhé 3ºC, v létě jsou příjemné teploty okolo 18 až 22ºC. Ve vyšších polohách hor může dojít i k rychlé změně počasí. Nejdeštivějším měsícem je květen.

Andorra dovolená a zájezdy

Andorra Andorra je nezávislým územím již velmi dlouho a vždy nezávislou byla. Tradice připisují status Andorry Karlovi Velikému, který dobyl její území na muslimech roku 803. Jeho syn Ludvík pak potvrdil obyvatelům Andorry jejich práva a svobody, jeho vnuk Karel II. daroval území Andorského údolí Sunifredovi, hraběti z blízkého města La Seu d'Urgell. Zájezd Dnes je Andorra je centrem bezcelního obchodu - tato tradice přetrvává od doby, kdy pašeráci přenášeli horskými průsmyky zboží z Francie do Španělska (během španělské občanské války) a naopak (během okupace Francie). Andorra za všech válek zachovávala přísnou neutralitu. V roce 1994 se Andorra stala členem rady Evropy.

Knížectví Andorra svou rozlohou 468 km2 patří mezi 7 nejmenších států v Evropě a žije zde 78 tis. obyvatel. Od severu k jihu měří 25 km, od západu k východu 29 km. Několik vysokohorských kotlin a údolí ležící převážně ve výšce 800 až 1000 mnm je obklopeno vrcholy Pyrenejí, dosahujícími až 3000 m. Převážně hornatý stát mezi Francií a Španělskem má více než tisíciletou historii. Na vrcholcích Pyrenejích leží víc než 8 měsíců v roce sníh a proto je Andorra více známá svými výbornými lyžařskými podmínkami než turistikou v letních měsících. Přesto přitahuje stále více i v létě, zejména svou nedotčenou přírodou se spoustou nádherných ledovcových jezer, vysokými skalními štíty, vodopády a zapomenutými údolími, kde se pasou koně i dobytek. Nejvyšší horou je Pic de Coma Pedrosa s 2.946 m. V širokých údolích jsou roztroušena malebná městečka a osady s románskými kostelíky z 9. až 12.století a typickou, pyrenejskou architekturou s typickými kamennými domy. Klima je dáno horskou polohou. Zima je obvykle bohatá na sněhové srážky, průměrná teplota v lednu dosahuje pouhé 3ºC, v létě jsou příjemné teploty okolo 18 až 22ºC. Ve vyšších polohách hor může dojít i k rychlé změně počasí. Nejdeštivějším měsícem je květen. Rozvoji turistického ruchu napomáhá i tzv.nákupní turistika, kdy se díky bezcelní zóně zvýšil každoroční příliv návštěvníků na téměř 10 milionů a soustřeďuje se na hlavní město Andorra la Vella, kde je 8 velkých nákupních středisek a nespočet obchodů. Doby, kdy se ekonomika opírala hlavně o vysokohorské zemědělství, je už dávno pryč. Nejvyšší příjmy pocházejí z turistického ruchu a obchodu. Stále je významné i pastevectví, zejména chov ovcí, krav a koní, v nižších polohách i mul, které se využívají jako dopravní prostředek do odlehlých míst, kam vedou jen horské stezky. Pouze 3% půdy se dají obdělávat. Většinou v blízkosti větších řek se pěstuje žito, zelenina a tabák. Pro výrobu elektřiny se staví na horských tocích malé i větší elektrárny, které dostatečně zásobují elektřinou celé knížectví. Andorra v podstatě nemá žádný průmysl. Zásoby železné rudy a stříbra jsou již vyčerpány, existují pouze malé i větší dílny, kde se vyrábí suvenýry, drobné kožené zboží, řezbářství a kamenictví má dlouhou tradici. Těžba dřeva v lesích se využívá k výrobě nábytku. V hlavním městě je i továrna na zpracování tabáku a malé potravinářské závody. Úředním jazykem je katalánština, běžně se domluví i španělsky a francouzsky. Oficiální měnou je od roku 2002 euro, i když Andorra není členem EU.

Rekreační domy Andorra – Naprosto mimořádná dovolená

Dovolená a zájezdy Andorra. Lákají vás letoviska s přírodnější a zajímavou atmosférou? Pak je pro vás tím pravým místem destinace Andorra, knížectví v jihozápadní Evropě ležící mezi Francií na severu a Španělskem na jihu v nadmořské výšce 900 až 2946 metrů nad mořem. Tento malý stát leží v kruhovité kotlině obklopen hřebeny Pyrenejí. Hlavní město Andorra la Vella se nachází v údolí řeky Valira. Dovolená v Andorra vás naprosto okouzlí, ať už se bude jednat o přírodní scenérie, rozmanité památky nebo místní kulinářství. Zájezdy do Andorry můžete absolvovat také formou all inclusive, která vám zajistí naprosto poklidnou dovolenou bez jakýchkoliv starostí. Pokud tedy preferujete zájezdy do poklidnějších letovisek, kde naleznete kulturní i zábavný noční život, je pro vás Andorra jako stvořená. Andorra je členem několika mezinárodních organizací jako OSN a Rada Evropy, není však členem Evropské unie. Lokality země Andorra Andorra Pas de la Casa Sant Julia de Loria Soldeu

Máte-li právě v hledáčku příjemné rekreační domy nebo apartmány, které se nacházejí na nějakém neobvyklém místě, mohlo by Vás zaujmout právě Andorrské knížectví. Ubytování Andorra by pak představovalo tu pravou volbu, aby Vaše dovolená Andorra byla perfektní. Tato pouhých 464 km² velká avšak nezávislá země leží mezi dvěma nesčetněkrát rozlehlejšími státy, jimiž jsou Španělsko a Francie. Její nadmořská výška se pohybuje mezi 900 a 3 000 metry. Tento velký rozdíl je dán polohou ve východních Pyrenejích – hraničních horách zmíněných států – které oddělují pyrenejský poloostrov od Evropy. Ve Francii tvoří hranici s Andorrou region Languedoc-Roussillon. Ten je díky své přímořské poloze také velmi vyhledávanou destinací, o čemž svědčí i popularita ubytování Languedoc-Roussillon.

pohádkové ubytování Andorra

Kouzelný ministát v srdci Pyrenejí – Andorra se řadí mezi 7 nejmenších států našeho světadílu, kterým se často říká Evropští trpaslíci. Z těch je ale tato země, nabízející láskyplně zařízené ubytování Andorra, po Lucembursku druhou největší. Žije zde kolem 70 000 obyvatel. Andorrské knížectví vzniklo už v roce 1278. Hlavní město této malé monarchie se jmenuje Andorra la Vella. O úřad hlavy státu se dělí francouzský prezident a španělský biskup urgelské diecéze Joan Enric Vives i Sicilia. Daleko od šedi všedních dní nabízí Andorra dokonalé podmínky pro ty, kteří oceňují individualitu a touží po nádherných vzpomínkách. Rekreační domy Andorra pak ve spojení se zdejší krajinou a atmosférou slibují splnění takových přání, jakými jsou pestrá a zajímavá dovolená, neobyčejné zážitky či aktivní odpočinek. Andorra má ve světě skvělý zvuk, co se týče zimních sportů. Proto je dovolená Andorra skvělou volbou pro nadšené sportovce. Provozují se tu veškeré aktivity jako biatlon, skialpinismus, klasické lyžování nebo snowboarding, ale stejně tak krasobruslení, rychlobruslení či lední hokej pro ty, kteří upřednostňují led před sněhem. Dokonce i zimní plavání se zde těší velké popularitě. Ostatně chladné horské klima, jímž je Andorra pověstná, tomu jen hraje do noty.

Dovolená Andorra - nádherná krajina i zimní radovánky Flóra a fauna jsou tu velmi rozmanité. K obdivu se zde staví nádherné jedlové, borové, dubové a piniové lesy, ve kterých můžete pozorovat lišky, veverky, sviště nebo kamzíky. Andorra má svůj zvláštní a neobyčejný šarm a je celoročně velmi zajímavým cílem pro cestovatele. Její pravá krása ale nejvíc vyniká v zimě. Pro milovníky zimních sportů je Andorra opravdu prázdninový ráj. Nejen zimní dovolená Andorra je tedy díky ideálním podmínkám zárukou nezapomenutelných zážitků a vzpomínek. Ať už budete chtít objevovat a obdivovat knížectví Andorra kdykoli, vždy pro Vás máme útulné rekreační domy Andorra, ve kterých se budete cítit příjemně. Pokud však upřednostňujete spíše čarovné krajiny a hluboké lesy ledového severu, mohlo by Vašim představám odpovídat třeba ubytování Finsko, země tisíců jezer a psích spřežení. Nebo se můžete vydat do země větrných mlýnů a nádherných tulipánů a využít naše ubytování Nizozemsko.

Lyžování Andorra - zimní dovolená se skipasem - lyžařské

Andora, horský stát s 60 000 obyvateli katalánské národnosti leží ve východních Pyrenejích na hranicích Francie a Španělska. Rozlohou 464 km2 patří mezi nejmenší země Evropy. Celé území Andorry, usazené ve výšce nad 800 m n.m., se svažuje k jihovýchodu do údolí řeky Gran Valira. Ostré horské štíty, ležící převážně v severní a západní části země, se šplhají do výšky téměř 3 000 m. Hlubokými kotlinami protékají divoké horské říčky a potoky, které často překonávají vysoké skalní stupně a vytvářejí četné vodopády. Mnohé řeky vytékají z ledovcových jezer hrazených morénami; jejich největší seskupení najdete na jihozápadě země v horských skupinách Ensagents, Els Pessons, Cargantillar a Els Estanys. Země je nazývána supermarketem, výkladní skříní Evropy. Lze tu skutečně koupit zboží téměř z celého světa a přitom levněji než v zemích jeho původu. Andora na ně neuvaluje clo, což snižuje prodejní cenu a zvyšuje poptávku.

Lyžování Andorra - zimní dovolená se skipasem - lyžařské zájezdy - Výhodné lyžování & zimní dovolená - lyžařské zájezdy včetně skipasu do 300 středisek

Ubytování Andorra. Dovolená Andorra. Hotely, hostely, apartmány, penziony

Andorra - Oblasti / Regiony / Provincie - hotely a ubytování Canillo, Encamp, La Massana, Ordino, Sant Julià de Lòria, Andorra - Města - Hotely a ubytování Aixovall, Andorra la Vella, Ansalonga, Anyós, Arinsal, Bixessarri, Bordes d´Envalira , Canillo, El Serrat, El Tarter, Encamp, Erts, Escaldes-Engordany, Fontaneda, Grau roig, Incles, L'Aldosa de Canilló, La Cortinada, La Massana, Llorts, LʼAldosa, Meritxell, Ordino, Pal, Pas de la Casa, Ransol, Sant Julià de Lòria, Sant Pere, Sispony, Soldeu, Xixerella, Dovolená Andorra - naplánujte si sami svoji zimní nebo letní dovolenou. nabízí rezervaci hotelů v zemi Andorra bez nutnosti placení online Cenu za pobyt zaplatíte až přímo v hotelové recepci. Neplatíte tedy dopředu jako při objednání zájezdu s cestovní kanceláří. Díky vysokému renomé naší společnosti jsem pro Vás snížily ceny hotelů v některých případech až o 75%. Svoji dovolenou v zemi Andorra si online zarezervujete v klidu Vašeho domova. Porovnejte různé hotely v zemi Andorra. Upravte si Váš výběr podle počtu hvězdiček typu hotelu, a příslušenství. Vyberte si nejvhodnější ubytování, hotel, hostel, penzion, apartmán v zemi Andorra, zobrazte si polohu hotelu na mapě, přečtěte si doplňující informace a prohlédněte fotografie hotelu. Ještě dnes si bezpečně online objednejte hotelový pokoj. Zašleme Vám e-mail s potvrzením Vaší objednávky, ve kterém budou uvedeny všechny rezervační údaje. Ubytování v zemi Andorra, či Vaši dovolenou v zemi Andorra si objednejte raději s předstihem. Nejlepší nabídky mizí nejrychleji. Po provedení objednávky vám zašleme e-mail s potvrzením Vaší objednávky, ve kterém budou uvedeny všechny rezervační údaje.

Dovolenou v Andoře si užije každý, kdo rád poznává nová místa a kultury. Andorra je jeden z nejmenších států v Evropě. Nachází se mezi Španělskem a Francií. Cestovatelé jistě ocení poznávací zájezdy, díky kterým poznají krásy této malé

Last minute Andorra

Malinký stát, Andorra disponuje lyžařským střediskem v Pyrenejích které rozhodně není malé. Grandvalira je dokonce největší lyžařské středisko Evropy, když nepočítáme Alpy! Ve srovnání se svými velkými sousedy, Španělskem a Francií, se tedy rozhodně nemusí stydět. I když jsou v Andoře k dispozici jen dvě lyžařská střediska, zaručí vám prvotřídní zážitek na sjezdovkách. Andorra je rovněž známá jako nákupní ráj. Každým rokem sem proudí spousta turistů, kteří pro tento malý bezcelní stát mají nesmírný význam, neboť představují důležitý zdroj příjmů. Přesně tyhle příjmy se investují do zimních sportů a mnoha center určených pro volný čas, jako jsou lázně či zimní stadiony, aby se i nabídka mimo sjezdovky stále optimalizovala. Tím vznikla dvě velká lyžařská střediska, která se postarají o parádní zimní dovolenou. Grandvalira Sloučením středisek Pas de la Casa/Grau Roig a Soldeu/El Tarter se lyžařské středisko Grandvalira může označovat jako největší středisko Evropy, když nepočítáme Alpy. Ať už si potrpíte na široké svahy nebo sjezdy mimo upravované sjezdovky, v Grandvalira naleznete zaručeně to, co hledáte.

Andorra se nachází v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem. Podnebí je tu horské, poměrně drsné. Hospodářství je založeno na cestovním ruchu, vyrábí se tu textil, keramika a suvenýry. Za vidění rozhodně stojí nádherné horské scenérie a samozřejmě i netypické hlavní město na řece Valira.

Andorra disponuje lyžařským střediskem v Pyrenejích

Máte rádi vysokohorskou turistiku a nádherný pohled na hory ? Pak vyražte na na dovolenou do pyrenejských Andorr. Srdce turisty zaplesá při pohledu z vrcholů s dalekými výhledy, nalezente tu také pěkná vysohororská plesa s možností koupání, vodopádů. V Andorách bývá příznivé počasí, tak stačí zbalit batoh a hurá za dobrodružstvím. Vysokohorská turistika je přizpůsobena skupinám podle fyzické kondice, většinou se dvěma zkušenými českými průvodci. Další možností dovolené v Andoře jsou cykloturistické zájezdy. Projeďte Andoru na kole a poznejte hory ze sedla kola s českými průvodci. Pokud máte jakékoli otázky ohledně dovolené, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo emailem, rádi Vám zjistíme jakékoliv informace k zájezdům. Níže je aktuální nabídka dovolené v Andoře.

Andorra je knížectví v jihozápadní Evropě ležící mezi Francií na severu (56,6 km hranice) a Španělskem (63,7 km hranice) na jihu v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem. Tento malý stát leží v kruhovité kotlině obklopen hřebeny Pyrenejí. Hlavní město Andorra la Vella se nachází v údolí řeky Valira. Andorra leží ve východní části Pyrenejí a je obklopena 3000 m vysokými horami. Údolím řeky Valira probíhá hranice se Španělskem. Téměř polovina země leží v polohách na hranicí zalesnění, jen na jihu je několik málo oblastí položených níže než 1000 m n. m.

Dovolená v Andoře

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading