TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více

@kuryrsluzby
@kuryrsluzba

TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více
Dovolená - Kanárské ostrovy

Katalog online

Kanárské ostrovy - objevte nejkrásnější ostrovy Španělska

Kanárské ostrovy last minute dovolená Kanárské ostrovy, souostroví u afrických břehů, láká svou blízkou exotičností. Všechny ostrovy jsou sopečného původu a velká část sopek je stále činná. Název Kanárské ostrovy pochází z latinského canis (vlk, neboli psovitá šelma). Pojmenování pravděpodobně dostaly po plemenu divokých psů, kteří ještě v dnešní době, ve velmi minimálním počtu, na ostrovech žijí. Oficiálně patří Kanárské ostrovy ke Španělsku, ale oproti kontinentu mají některé výhody. Například jsou osvobozeny od některých daní, a proto např. ceny za zboží jsou zde velmi příjemné. Kanárské ostrovy last minute hojně navštěvují turisté z celého světa. Dovolená Kanárské ostrovy vás jistě příjemně naladí.

dovolená all exclusive Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy Last Minute zájezdy a dovolená

Tenerife – největší ostrov je nejpřitažlivějším a nejoblíbenějším z ostrovů. Snoubí se zde „mrtvá“ vulkanická krása, strmé hory i divoce romantické pobřeží. Místní kuchyně mísí španělské a africké prvky. Raritou jsou černé vulkanické pláže.

Gran Canaria – třetí největší ostrov je znám díky svým překrásným plážím a žlutým písčitým dunám. Říká se, že při písečných bouřích na Sahaře, doletí africký písek až na tento ostrov.

Lanzarote – mystický ostrov, na němž se snoubila živá pestrobarevná příroda s vulkanickou krajinou a černými lávovými pásy. Lanzarote vám nabízí překrásné jeskyně, pestrobarevné zahrady, o nádherném koupání ani nemluvě.

Fuerteventura – druhý největší ostrov je nejméně osídlený, avšak pro vodní sportovce je učiněným rájem.

Kanárské ostrovy - Letoviska

El Hierro Nejmenším obydleným ostrovem Kanárských ostrovů a současně tak méně známým je El Hierro, zapomenutý ostrov. Jeho příroda skutečně není ani v nejmenším narušena masovým turismem. Nenaleznete zde jediný hotelový komplex, pouze malé rodinné hotýlky a penziony. Pokud jste unaveni moderní uspěchanou dobou a potřebujete skutečně „vypnout“ a tělu i duši dopřát absolutní relax, jen těžko budete hledat lepší místo! Celé jeho území je pod ochranou UNESCO a přírodních krás nabízí bezpočet. Najdete tu například sopečné bazény, které přímo vyzývají ke koupání, nebo porosty jalovce, jimž střídavě vanoucí vítr bizarně zohýbal kmeny a stali se pro ostrov skutečně emblematické. Až do objevení Ameriky bylo El Hierro bráno za konec světa a procházel zde nultý poledník. Ostrov El Hierro je velmi nábožensky založený a během roku se zde koná mnoho nábožensky založených oslav.

Fuerteventura Ostrov Fuerteventura kdysi nazval baskický básník Miguel de Unamuno oázou v poušti civilizace. Je z Kanárských ostrovů nejsušší, zato má ale nejstálejší a nejteplejší počasí (až 2800 slunečných hodin ročně), rozlehlé pláže s tmavým vulkanickým i světlým pouštním pískem, hory ve vnitrozemí i křišťálově čisté moře. Turistickým cílem se ostrov stal jako poslední ze všech Kanárských ostrovů, proto je cestovním ruchem ještě relativně nedotčen. Jeho překrásné dlouhé pláže, panenskou přírodu a čistý vzduch ocení zejména ti, kteří vyhledávají klid a pohodu bez rušného společenského života a dokážou ocenit vzácné okamžiky relaxace a využít možnosti romantických procházek po nekonečně dlouhých plážích.

Gran Canaria Gran Canaria je třetí největší z Kanárských ostrovů. Ostrovní klima je ovlivněno pasáty, mořskými proudy a azorskou tlakovou výší. Teplotní rozdíly během roku jsou víceméně zanedbatelné, a proto je možné ostrov navštívit téměř kdykoliv. Najdete tu mnoho rozdílných typů krajiny, prakticky všechna vegetační pásma – od vřesovce přes palmy až k horským borovicím – obrovské písečné duny, zelené svahy ve vnitrozemí i bavlníkové plantáže na severu. Roste zde na 1700 rostlinných druhů, z nichž 500 je možno vidět pouze na Kanárských ostrovech. Ostrov nabízí svým návštěvníkům velice příjemné prostředí pro aktivní i odpočinkovou dovolenou, pro rodiny s dětmi – pláže, sportovní areály, turistické stezky s překrásnými výhledy na pobřeží i vnitrozemí

La Gomera La Gomera je ostrůvek sopečného původu, který vznikl sopečným výbuchem. Je součástí kanárského souostroví a ideálním místem pro strávení příjemné dovolené. Třetina ostrůvku je pro svoji unikátnost pod ochranou UNESCO. Hlavní město nese jméno San Sebastian. Ostrov La Gomera je tvořen z jednoho horského masivu Alto de Garajonay, který je součástí národního parku. La Gomera vás okouzlí bujnou vegetací, působivé všudypřítomné rokle, impozantní příkré svahy, strmé vulkanické útesy a pevnosti dodávají tomuto ostrovu nenapodobitelnou atmosféru. V národním parku Garajonay je povrch mírný a krajina je tvořena hustým tisíciletým vavřínovým lesem. Ostrované zde dále žijí jako starobylí obyvatelé, pomáhají si tyčemi a bidly, aby ubránili úrodu před erozí. Víte, že zdejší obyvatelése dorozumívali pískáním? Proč pískáním? No přece aby se mohli domluvit i na velkou vzdálenost. Dodnes někteří z nich takto komunikují. Tento jazyk se nazývá El Silbo! Na ostrově také roste největší počet palem ze všech Kanárských ostrovů (asi 100 000). La Gomera je zkrátka jedinečný ostrov

Lanzarote Čtvrtý největší ze sedmi obydlených Kanárských ostrovů je skutečným turistickým rájem. Vyznačuje se všude panujícím klidem. Pláže tu nejsou přelidněné jako v mnohých turisticky atraktivních letoviscích. Dokonce ani dopravní ruch jako by ani neodpovídal hektickému tempu třetího tisíciletí. Na Lanzarote je ustálené klima s příjemnými teplotami po celý rok. Leden patří mezi chladnější měsíce, ale teplota může vystoupit i na příjemných 27 °C. Teplota vody v Atlantském oceánu se i v zimě pohybuje mezi 19–22 °C. Na Lanzarote byli původními obyvateli Guančové. Podle španělských kronikářů jim vládl dědičný panovník, kterého nazývali králem. V roce 1312 se tu objevil první Evropan, obchodník Lancesotto Maloceto, podle něhož prý byl celý ostrov pojmenován. Století osmnácté znamenalo pro ostrov neustálé ohrožení sopečnými výbuchy, století devatenácté sucha a hladomor. Ostrov se pomalu vylidňoval, jak jeho obyvatelé odcházeli za prací a obživou. Obrat k lepšímu přinesla až poslední třetina 20. století, která znamenala příliv turistů. A tak se vydejme na cestu

La Palma La Palma, jeden z nejmenších trvale obydlených Kanárských ostrovů (725 km2), má celoročně příjemné mírné klima, díky němuž vyniká krásně zelenou a velmi rozmanitou přírodou. Vysoké hory, romantická údolí a téměř neporušená příroda jsou hlavními důvody, proč je tento ostrov někdy nazýván „Kanárským Švýcarskem“ nebo také „Isla Bonita“ – krásný ostrov. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2426 m), kde se nachází vyhlášená hvězdárna. La Palma je jedním z nejkrásnějších Kanárských ostrovů, který si navíc uchránil svůj původní ráz. Všechna turistická střediska jsou velmi příjemná a poměrně klidná.

Tenerife O ostrově Tenerife by se dalo hovořit i jako o ostrově mnoha NEJ. Je největší z Kanárských ostrovů, nachází se tu nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3 718 m), nejkrásnější pláž ostrova Las Teresitas se saharským pískem, nejstarší, tisíciletý dračí strom a koná se tu po Rio de Janeiru největší karneval na světě. Tenerife je ostrov tak rozmanitý a členitý, že bývá nazýván „Miniaturní kontinent“. Jeho název byl patrně odvozen z domorodého pojmenování Pico del Teide (tener = hora, ife = bílý). Tenerife se klimaticky dělí na dvě části – věčně zelenou oblast na severu a na vyprahlejší jižní. Celou zimu je na ostrově stabilní počasí, klima je příjemné a není nutné se obávat velkého horka. Pasáty z Atlantiku zajišťují ostrovu dostatek vláhy, na severu ostrova a v zimě prší častěji. Sněhová linie začíná kolem výšky 1 200 m. Původními obyvateli ostrova byli Guančové, kteří tu žili dlouhá staletí. Hospodářský rozkvět ostrova nastal po roce 1855, kdy sem byly dovezeny první banánovníky. Jejich pěstování se spolu s pěstováním vinné révy stalo základem zemědělské prosperity ostrova.

Luxusní Dovolená na španělských ostrovech - Kanárské ostrovy

Last minute zájezdy Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy v březnu do 35 tisíc pro 4 osoby Kanárské ostrovy v březnu do 35tis pro 4 osoby? Holky prosím, během jarních prázdnin bychom si chtěli zajet na dovolenou k moři. Last minute zájezdy Kanárské ostrovy all inclusive. Láká vás prožít dovolenou na exotických Kanárských ostrovech? Využijte naší nabídky last minute zájezdů na Kanárské ostrovy a svou dovolenou v exotickém ráji máte na dosah ruky! Last minute zájezdy na Kanárské ostrovy nabízejí nejen levné ceny zájezdů, ale také super last minute nabídky, s nimiž letíte na svou dovolenou bezprostředně po vyřízení vaší objednávky.

Last Minute Kanárské ostrovy - Last Minute dovolená Kanárské Last Minute Dovolená na Kanárských ostrovech (Gran Canaria, La Palma, Fuenteventura, Lanzarote, Tenerife, Gomera a Hierro) a mnoha dalších zemích včetně exotických. Ucelená … Španělsko, Kanárské ostrovy - Fuerteventura, Corralejo Last minute i super last minute zájezdy na Kanárské ostrovy jsou výbornou volbou pro všechny, které lákají levné ceny zájezdů nebo preferují zájezdy all inclusive na poslední chvíli. Využijte nabídky naší cestovní agentury a zajistěte si svou last minute dovolenou na Kanárských ostrovech pohodlně a rychle online z pohodlí vašeho domova. Nabídků last minute zájezdů na Kanárské ostrovy all inclusive můžete využít po celý rok, v létě krásné koupání a opalování, v zimě výlety na zajímavá místa a obdivovat zdejší unikátní přírodu.

Last minute zájezdy Kanárské ostrovy

fuerteventura počasí | fuerteventura recenze | fuerteventura výlety | fuerteventura last minute | fuerteventura mapa | fuerteventura průvodce | fuerteventura weather | fuerteventura airport

Kanárské ostrovy Tenerife je rozlohou největším z Kanárských ostrovů. Je známý tím, že se na něm hrdě tyčí nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide, která je zároveň činnou sopkou. Je vysoká 3718 m, nalézá se v srdci ostrova a je jeho symbolem Kanárské ostrovy jsou pro mnoho lidí synonymem pohodové dovolené na krásných exotických ostrovech, které jsou pokryty palmami a lemovány bělostnými plážemi. Ale nic krásnějšího než za dovolenou ušetřit a letět na Kanárské ostrovy na last minute dovolenou. Žádné obavy, last minute dovolená na Kanárských ostrovech vám přinese stejnou kvalitu služeb jako klasické dovolená. Toužíte- li na vlastní kůži zakusit jedinečnou atmosféru Kanárských ostrovů, pak neváhejte a rezervujte si své last minute zájezdy all inclusive, které jsou vaší vstupenkou na jedinečnou dovolenou plnou relaxace a nevšedních zážitků.

Kanárské ostrovy patří ke Španělsku, ale mají svou jedinečnou a osobitou kulturu. Mezi nejznámější z ostrovů patří Gran Canaria nebo Lanzarote. Vydejte se za poznáváním místního temperamentu za last minute ceny třeba již příští týden.

Last minute dovolená Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy - Gran Canaria - Španělsko se Zájezdy Dovolená ve Španělsku (Costa Brava, Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy - Mallorca, Menorca, Ibiza, ... a mnoha dalších zemích včetně exotických. Ucelená … Španělsko, Kanárské ostrovy - Gran Canaria, Playa del Inglés Pokud si od dovolené slibujete slunce, průzračné moře a kilometry překrásných pláží, pak jsou Kanárské ostrovy tím pravým místem. Na této dovolené však můžete zažít mnohem víc. Prohlédněte si naše last minute zájezdy na ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Furteventura a Lanzarote a užijte si prázdniny podle svých představ.

H10 LAS PALMERAS Kanárské ostrovy Tenerife - Zájezdy Kanárské ostrovy - Tenerife - Playa de Las Americas. Hotel H10 LAS PALMERAS se nachází v pěkné poloze přímo u pobřežní promenády v centru oblíbeného střediska Playa de las Américas. V bezprostřední blízkosti hotelu Atlantský oceán, slunce a příjemné počasí po celý rok, vzdálenost z České republiky přibližně 3 500 kilometrů, dobré služby, různorodost a přijatelné ceny. Tak by se daly shrnout výhody Kanárských ostrovů. A právě různorodost je zárukou, že si to své najde každý. Který z nich si ale pro svou dovolenou vybrat? Pokud jste ještě nenavštívili ani jeden, máte na výběr hned z osmi ostrovů, z nichž každý je něčím jedinečný. Největší z nich, Tenerife, nečekanými přírodními krásami, Fuerteventura nejkrásnějšími plážemi Atlantiku. Nejoblíbenější a zároveň nejživější z Kanárských ostrovů, Gran Canaria, nabízí noční život, magickou atmosféru a zajímavou architekturu má Lanzarote. Podívejte se i na ostatní ostrovy a dopřejte si kdykoliv v roce kombinaci moře, sluníčka a třeba i golfu a kola s příchutí španělského šarmu. Kanárské ostrovy jsou vynikající volbou.

Kanárské ostrovy: objevte nejkrásnější ostrovy Španělska

Magnolias Natura / Gran Canaria |. Gran Canaria - info Naturistické středisko na dalším z Kanárských ostrovů - na nejznámější Gran Canarii. Ostrov s tropickou vegetací, ale i s pouštěmi, lávovými poli, 2 000 metrů vysokými horami. Nejkrásnější pláže s velkými písečnými dunami Láká vás kombinace Kanárské ostrovy a last minute zájezdy? Chystáte se strávit na Kanárských ostrovech dovolenou a ještě ušetřit? Toužíte poznat písečné duny v chráněné přírodní rezervaci El Jable na Fuerteventuře, dům Casa de Colón, kde údajně přebýval Kryštof Kolumbus před svou cestou do Ameriky na Gran Canarii nebo třeba vavřínové porosty v pralese El Cedro na La Gomeře? Pak jste na správné adrese. Pomocí formuláře vlevo můžete začít pohodlně vyhledávat v naší nabídce last minute zájezdů na Kanárské ostrovy. Tu pro vás každou hodinu aktualizujeme, aby byla vždy co nejčerstvější. Tak vybírejte a prožijte na Kanárských ostrovech nezapomenutelnou dovolenou za fantastickou cenu.

Kanárské ostrovy s dětmi zdarma. Porovnání cen dovolené na Kanárských ostrovech s dětmi zdarma 2014/2015, slevy na dítě last minute. … Tenerife je největším z Kanárských ostrovů. Tento ostrov leží mezi ostrovy La Gomera a Gran Canaria. Při vyslovení Kanárské ostrovy, se každému jistě vybaví teplo a sluníčko, nádherné pláže a čisté moře. Sedm ostrovů a šest ostrůvků se nachází v severní části Atlantickém oceánu přibližně 100 km od afrických břehů Maroka. Nejčastěji se pořádají zájezdy last minute na tyto ostrovy, které se ještě dělí na dvě provincie: východní, do níž spadají Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, a západní s Tenerife, La Palmou, La Gomerou a El Hierrem. Stará pověst říká, že ostrovy vznikly ze slz bílé holubice, když se při zničení Atlantidy výbuchem sopky a zemětřesením celá vyspělá civilizace potopila do moře, přežila tuto velkou katastrofu jen jedna bílá holubice, která vzlétla nad oceán. Když viděla, jaká tragédie postihla její rodnou zem, vyronila do oceánu 13 slz, z kterých se zrodily dnešní Kanárské ostrovy. Ostrovy jsou sopečného původu a velmi rozmanité. Vulkanické měsíční krajiny se střídají s horskými hustými lesními porosty a vyprahlé pouště s roklinami kolem prudkých řek. Povrch je převážně hornatý a už Homér básnil o zdejších krásách a vlídném podnebí. Díky celoroční možnosti koupání se staly populárním pojmem mezi turisty a naše nabídka last minute zájezdů je velmi bohatá. Připadáte si jako by zde stále bylo jaro. Teplotní rozdíl letních a zimních měsíců je průměrně jen 5 stupňů. V lednu se teploty pohybují kolem 14 - 21 stupňů, v červnu 21 - 26 stupňů. Letní měsíce jsou nejsušší , ale mnoho srážek nespadne ani v zimním období. Pozůstatky pyramid s hrobkami mumifikovaných králů svědčí o přítomnosti egyptské kultury. Kanárské ostrovy jsou v poslední době stále více navštěvovanou destinací.

Z last minute zájezdů na Kanárské ostrovy vybíráme

Naší kompetní nabídku zájezdů naleznete v sekci zájezdy na Kanárské ostrovy. Zajímá-li vás konkrétní výše slev, přejděte na stránku aktuální slevy na zájezdy na Kanárské ostrovy a zjistěte si, kolik můžete momentálně na dovolené na Kanárských ostrovech ušetřit. Kanárské ostrovy je seskupení několika vulkanických ostrovů a ostrůvků. Již delší dobu jsou ostrovy turisty oblíbenou volbou jako místo dovolené a příjemné bývají i ceny last minute nabídek na Kanárské ostrovy. Stačí si jen vybrat, který ostrov byste chtěli poznat zrovna vy. Potřebujete pro své rozhodování znát aktuální teploty na jednotlivých ostrovech? Podívejte se na předpověď počasí na Kanárských ostrovech. A pokud se ptáte, kde jsou ty nejhezčí pláže, kam se podívat a co kde ochutnat, možná vám pomohou stránky zaměřené na Kanárské ostrovy. Odlet na dovolenou na Kanárské ostrovy z Německa, Rakouska nebo Polska není problém? Pak neváhejte a nahlédněte do nabídky last minute dovolené na Kanárských ostrovech od německých cestovních kanceláří. Zájezdy pořádané cestovními kancelářemi našeho zápaního souseda se vyznačují vysokou kvalitou a atraktivními cenami.

Last minute dovolená Kanárské ostrovy all inclusive. Nabídka last minute dovolená Kanárské ostrovy vás přenese do severního Atlantiku. Kanárské ostrovy leží na západ od Maroka a Západní Sahary. Společně s ostrovy Kapverdy, Madeira a Arorské ostrovy náleží do geografické oblasti Makaronézie. Příroda je na Kanárských ostrovech velice pestrá. Jsou zde písečné duny, palmové háje i měsíční krajina tvořená sopečnými vyvřelinami. Last minute Kanárské ostrovy, to je exclusive dovolená u moře!

Last minute dovolená Kanárské ostrovy

Toužíte vycestovat levně na Kanáry? Využijte nabídek nejlevnější zájezdy na poslední chvíli – last minute Kanárské ostrovy nebo super last minute Kanárské ostrovy. Zájezdy na poslední chvíli nabízí zajímavé slevy, se kterými bude i vaše last minute dovolená u moře all exclusive na Kanárských ostrovech levná!

Last minute zájezdy na Kanárské ostrovy lákají mnohé příznivce exotiky, dobrodružství i relaxace. Mezi top zájezdy na Kanárské ostrovy patří: last minute Tenerife, last minute Lanzarote, last minute Fuerteventura, last minute Gran Canaria, last minute El Hiero, last minute La Palma a last minute La Gomera.

Last minute Kanárské ostrovy levně

Celoroční příznivé počasí na Kanárských ostrovech umožňuje turistům prožít dovolenou v letním i zimním období. Podnebí je zde oceánské - subtropické, pod vlivem chladnějších Pasátů vanoucích od Atlantiku a zároveň teplým Golfským proudem. Nejvyšší teploty jsou na Kanárech v srpnu, až 30° C. V zimě teplota nepadá pod 18° C. Teplotní průměr moře se pohybuje mezi 18° a 23°. Vodní srážky lze očekávat zejména v zimě. Hlavní turistická sezóna nastává v říjnu. Last minute dovolená u moře na Kanárech je oblíbená především v lednu, v únoru a v březnu.

Geografické údaje Poloha: západní Afrika Oficiální název: Islas Canarias Největší město: Las Palmas de Gran Canaria Jazyk: španělština Měna, kurzy Měna: 1 euro (EUR) = 100 centů Aktuální kurz: & 1 = 28,39 Kč Otevírací doba: Po - Pá 9.00 do 14.00 Peníze je nejlepší měnit v bance. Také můžete využít služeb cestovních agentur a směnáren, casas de cambio, které jsou v provozu až do večera. V každém hotelu si rovněž můžete vyměnit peníze na recepci. Nezapomeňte si pas nebo jiný průkaz totožnosti, který obvykle banky při směně peněz požadují. Klimatické podmínky Na Kanárských ostrovech je počasí prakticky celý rok velmi pěkné. Teploty se tu pohybují v době našeho jara - podzimu okolo 25°C a v období naší zimy okolo 21°C. Na ostrovech Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura je déšť velmi neobvyklý. Teplota vody se pohybuje spíše okolo 21°C.

Last minute zájezdy na Kanárské ostrovy

Čtvrtý největší ze sedmi obydlených Kanárských ostrovů je skutečným turistickým rájem. Vyznačuje se všude panujícím klidem. Pláže tu nejsou přelidněné jako v mnohých turisticky atraktivních letoviscích. Dokonce ani dopravní ruch jako by ani neodpovídal hektickému tempu třetího tisíciletí. Na Lanzarote je ustálené klima s příjemnými teplotami po celý rok. Leden patří mezi chladnější měsíce, ale teplota může vystoupit i na příjemných 27 °C. Teplota vody v Atlantském oceánu se i v zimě pohybuje mezi 19–22 °C. Na Lanzarote byli původními obyvateli Guančové. Podle španělských kronikářů jim vládl dědičný panovník, kterého nazývali králem. V roce 1312 se tu objevil první Evropan, obchodník Lancesotto Maloceto, podle něhož prý byl celý ostrov pojmenován. Století osmnácté znamenalo pro ostrov neustálé ohrožení sopečnými výbuchy, století devatenácté sucha a hladomor. Ostrov se pomalu vylidňoval, jak jeho obyvatelé odcházeli za prací a obživou. Obrat k lepšímu přinesla až poslední třetina 20. století, která znamenala příliv turistů. A tak se vydejme na cestu.

Kanárské ostrovy dovolená, zájezdy na Kanárské ostrovy. Dovolená na Kanárských ostrovech. Kanárské ostrovy last minute. Kanárské ostrovy patří mezi oblíbené destinace,kde můžete strávit svoji dovolenou. Kanárské ostrovy můžete navštívit po celý rok. Na Kanárských ostrovech panuje po celý rok velmi příjemné klima.

Letní a zimní last minute dovolená Kanárské ostrovy

Co Kanárské ostrovy nabízejí. Kanárské ostrovy jsou hodně známou destinací, kterou navštěvuje každoročně nemálo evropských turistů. Jezdit na „Kanáry“ bylo jednu dobu hodně trendy, a patřily mezi top destinace. Dnes už mají mnohem větší konkurenci, ale přesto se stále řadí mezi prestižnější dovolenkové cíle, než třeba Chorvatsko. Základní fakta o Kanárských ostrovech. Kanárské ostrovy náleží administrativně Španělsku, takže úředním jazykem tu je španělština. Najdete je při pobřeží severní Afriky a to na západní straně – dalo by se říct kus pod Španělskem. Žije tu přes 2 milióny lidí. Hlavními městy jsou Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Canaria. Ty se střídají. Jsou totiž hlavními městy dvou známých kanárských provincií – Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife. Souostroví Kanárských ostrovů se skládá z dost známých ostrovů, které budete nejspíš názvem znát, alespoň z nabídek cestovních kanceláří. Jedná se třeba o Fuerteventura, Gran Canaria, La Palma, La Gomera, Lanzarote nebo Tenerife. Na dovolenou na Kanárské ostrovy se každoročně vydá na 10 tisíc turistů, takže jistou nevýhodou pro ty, kteří chtějí svou dovolenou trávit poklidněji, může být množství lidí, s kterým se tu na dovolené budete muset potýkat. Vzhledem k tomu, že turismus je hlavním odvětvím, z kterého tu pramení příjmy, snaží se místní vytěžit co nejvíce, takže všechny ostrovy jsou doslova oblepeny hotely, hotelovými komplexy nebo apartmánovými domy. Na Kanárské ostrovy můžete vyrazit prakticky po celý rok, i když v zimě tu bývá kolem dvaceti stupňů. Přes léto se dočkáte mírných teplot kolem 25 stupňů. Zájezdy se organizují letecky v týdenních intervalech, vybírat můžete i z nabídky zájezdů last minute.

Na Kanárských ostrovech můžete trávit dovolenou po celý rok díky subtropickému podnebí. Nejchladnějšími měsíci jsou leden až březen, teplota se tu v tuto dobu pohybuje kolem 20-25°C. Díky naší cestovní agentuře můžete porovnávat zájezdy od mnoha cestovních kanceláří a to vše na jednom místě z pohodlí svého domova. Kanárské ostrovy all inclusive se stávají čím dál oblíbenější díky výhodným cenám. All inclusive strava se však nejvíce vyplatí těm, kteří chtějí trávit svou dovolenou v blízkosti hotelu. Pro cestovatele doporučujeme vybírat spíše polopenzi či zájezdy pouze se snídaní.

Playa del Esquinzo Asi osm kilometrů severně od Morro Jable se nachází Playa del Esquinzo, velmi klidná oblast otevřená pro turistiku teprve před několika lety. Transfer z letiště: cca 100 minut. Playa de Jandía Na nejzazším výběžku ostrova je situována oblast Jandía. Naleznete zde nejen 20 km dlouhou písečnou pláž, patřící k nejkrásnějším plážím Španělska, ale i moderní letovisko s nákupními centry, restauracemi, bary a mnoha možnostmi pro strávení aktivní dovolené. Transfer z letiště: cca 120 minut. Costa Calma Středisko Costa Calma leží v jižní části ostrova přibližně 20 km severně od Morro Jable, u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova, která se táhne podél pobřeží až do Jandíe. Na pláži možnost vodních sportů (škola windsurfingu a potápění). Transfer z letiště: cca 80 minut. Caleta de Fuste. Moderní prázdninové středisko u zálivu s písečnou pláží. Pláž dlouhá 800 m se pozvolna svažuje do moře, je chráněna před větrem a vlnolamy zabraňují velkým vlnám. Díky tomu je toto středisko vhodné pro klidnou dovolenou pro rodiny s dětmi. Ráz městečka udává krásný malý jachetní přístav se starým kasinem. Hlavní město Puerto del Rosario je vzdáleno cca 12 km, letiště 8 km (možný občasný hluk letadel). Transfer z letiště: cca 20 minut. Corralejo. Původní rybářská osada, která se rozrostla v moderní prázdninové středisko, leží 4 km severně od oblasti nádherných dun s kilometry dlouhých pláží. Městečko má své vlastní pláže – většina turistů však dává přednost příjemné procházce nebo cenově dostupné jízdě autobusem nebo taxi k velké pláži v oblasti dun. Z přístavu je pravidelné lodní spojení se sousedním ostrovem Lanzarote. Sever ostrova nabízí výborné možnosti rybolovu a je doslova rájem pro milovníky windsurfingu a kiteboardingu. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Kanárské ostrovy se skládají z několika ostrovů sopečného původu. Každý ostrov je něčím vyjímečný. Ostrov Gran Canaria je tím nejnavštěvovanějším ostrovem, pokud chcete poznat kanárské souostroví, je Gran Canaria nejlepším výchozím bodem. Tenerife je ostrov věčného jara, dominantou ostrova je nejvyšší hora Pico del Teide. Dalším ostrovem je Lanzarote, který vybízí k poznávání, charakterizuje ho černý písek sopečného původu. Fuerteventura vás překvapí kontrastem k ostrovu Lanzarote a to především nekonečnými bílými plážemi.

Destinace: El Hierro | Fuerteventura | Corralejo | Caleta de Fuste | Costa Calma | Morro Jable | Gran Canaria | Puerto Rico | San Agustin | Maspalomas | Playa del Inglés | Playa Taurito | La Gomera | Valle Gran Rey | Playa de Santiago | La Palma | Los Cancajos | Lanzarote | Costa Teguise | Puerto del Carmen | Playa Blanca | Tenerife | Playa de las Américas | Costa Adeje | Guía de Isora | Puerto de la Cruz | Puerto de Santiago

Nenechejte si ujít známé muzeum výšivek v Las Rosas. Vyhlídka na kráteru Bandama nabízí pohled z ptačí perspektivy na hlavní město Las Palmas a celé východní pobřeží. Centrem náboženského života ostrova je městečko Teror, kde se každoročně pořádají desetidenní oslavy patronky města Panny Marie z borovice (borovice je národním stromem ostrova). Po celou dobu oslav je městečko nádherně vyzdobeno koberci a květinami. Z vyhlídky Mirador de Becerra nedaleko Cruz de Nejeda je možno vidět symbol Gran Canarie Roque Nublo (Oblačnou skálu). Při dobré viditelnosti se z tohoto místa nabízí opravdu krásný panoramatický pohled na vnitro zemí ostrova i na sousední Tenerife. Kdo se rozhodne navští vit Maspalomas, čekají ho nádherné, romantické písečné duny. Za návštěvu určitě stojí i dvě přístavní městečka na jihu ostrova – Puerto Rico a především Puerto Mogán, které je také často nazýváno „malými kanárskými Benátkami“. Zejména rodinám s dětmi jsou pak určeny aquapark Aquasur se skluzavkami a tobogany nebo parky Palmitos, kde si děti užijí s motýly a papoušky a ženy jistě ocení zahradu orchidejí. Fascinující hlavní město Las Palmas (Město palem) bylo založeno roku 1478 a nabízí neobyčejnou kombinaci pláží a moderní zástavby. Zachovalo si ráz typického španělského města se starobylými památkami, úzkými uličkami, ale i kavárnami, hospůdkami, tradičními trhy a s přístavem s obrovskými vlnolamy chránícími pobřeží před vlnami Atlantského oceánu. Na tříkilometrovépláži Las Canteras pulzuje pravý lázeňský život. Las Palmas je typicky španělské město – ve staré části se nacházejí zajímavé starobylé památky a současně je to světové město s mezinárodní atmosférou. Dnes je správním střediskem autonomního regionu Kanárských ostrovů. Stará čtvrť Vegueta byla v roce 1990 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jižně od centra města se na 27 hektarech rozprostírá nádherná botanická zahrada Jardin Botánico Canario Viera Clavijo, kde si přijdou na své milovníci tropické a subtropické květeny. Těm, kdo nehodlají navštívit všech sedm Kanárských ostrovů, nabízí výběr všeho, co lze na ostrovech z rostlinné říše vidět. Praktické tipy Ti, kterým se sbíhají sliny na nějakou místní kulinářskou specialitu, by na Gran Canarii měli zajít do vyhlášených rybích restaurací v přístavních městech jako Puerto Mogán nebo Agaete (Puerto de las Nieves) na západě ostrova. Pokud dáváte přednost masu vepřovému či hovězímu, vyhlášené restaurace tohoto typu jsou v oblasti mezi Santa Brigidou, Vegou de San Mateo a Terorem. Co se nákupů týče, za příznivé ceny je tu možné nakupovat především značkové oblečení, elektroniku, fotoaparáty a parfémy. Gran Canaria je bezcelní zónou, tudíž tyto výrobky vycházejí cenově velmi výhodně. Typickými suvenýry jsou kanárské výšivky, místní likéry jako mandlový nebo banánový (typický pro Gran Canarii je tzv. ron miel – medový rum) a dále z potravin typický sýr queso de flor nebo omáčky mojo rojo či mojo verde. Za zmínku stojí také kanárské nože – cuchillos canarios – nebo kanárská keramika. Playa Taurito Záliv Playa Taurito mezi středisky Puerto Rico (cca 10 km) a Puerto Mogán (cca 5 km) je svou polohou vhodný především pro návštěvníky, kteří nevyhledávají při dovolené ruch velkých letovisek. Uprostřed se nachází rozsáhlá soustava bazénů s mořskou vodou s celkem 11 000 m2 vodní plochy (vstup za poplatek). Tato oblast je známá nejvyšším počtem slunečných dnů v roce a nejlepším počasím na celém ostrově. Transfer z letiště: cca 90 minut. Playa del Cura / Puerto Rico/ Playa Amadores Na jihozápadě ostrova je největším a nejrušnějším střediskem přístavní letovisko Puerto Rico s butiky, restauracemi, bary a diskotékami. S pláží Playa Amadores spojuje středisko pobřežní promenáda s nádhernými výhledy na oceán (cca 15 minut chůze). Playa del Cura leží 6 km severozápadně od Puerto Rica, 8 km od malebného přístavního městečka Puerto Mogán. Velmi klidné středisko se rozkládá u písečné a částečně kamenité pláže. Pro celou oblast je typické velmi stabilní slunečné počasí. Transfer z letiště: cca 90 minut. Maspalomas / Playa Meloneras Palmová oáza na západním okraji proslulých písečných dun s luxusními hotely vyšších kategorií ležícími přímo u několik kilometrů dlouhé písečné pláže nebo v dosažitelné blízkosti. Vychutnejte si procházku po dlouhé promenádě s četnými obchody, restauracemi a bary, která se táhne na západ od majáku a končí u menší pláže Playa Meloneras. Transfer z letiště: cca 45 minut. Campo Internacional Prázdninové středisko ležící mezi Playa del Inglés a Maspalomas s atraktivními komplexy bungalovů v tropi cké zeleni. Ubytování je stranou od rušného střediska Playa del Inglés, kam je však možno se rychle dostat linko vými autobusy nebo taxíky. Vzdálenost od moře závisí na poloze hotelu a pohybuje se mezi 2–3 km. K 6 km dlouhé písečné pláži se dostanete buď cestou přes duny, nebo po silnici směrem k majáku Maspalomas. Téměř všechny komplexy nabízí v ceně ubytování bezplatný transfer na pláž. Středisko je vhodnou alternativou pro ty, kteří vyhledávají na dovolené klid. Transfer z letiště: cca 45 minut. Playa del Inglés Oblíbené a velmi živé prázdninové letovisko na jihu ostrova s mnoha nákupními a zábavními možnostmi. Rozkládá se podél široké světlé písečné pláže, která ústí na západní straně v proslulé duny Maspalomas. Centrem dění během dne je oblíbená pobřežní promenáda. Kdo hledá klid, najde jej v nádherné oblasti písečných dun. Středisko nabízí kromě zábavy také mnoho sportovních možností a v oblasti se nachází také řada turistických atrakcí, vyhledávaných zejména rodinami s dětmi, jako např. zoologická a botanická zahrada Palmitos Parque, westernové městečko Sioux City, zábavní park Holiday World nebo vodní parky Ocean Park a Aquasur. Transfer z letiště: cca 40 minut. San Agustín Většina hotelů klidného střediska San Agustín, zasazených do udržovaných, věčně zelených zahrad, leží v bezprostřední blízkosti písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Hosté zde najdou četné obchody, restaurace, bary, kavárny a také proslulé kasino. Transfer z letiště: cca 30 minut.

Území s bujnou vegetací. V ubytovacích zařízeních jsou většinou využity přírodní prvky jako doplněk.

Nádherný ostrov se žlutobílým pískem na plážích, který mnohdy tvoří i duny. Navštěvovaná místa jsou: přístav Carralejo, Caleta de Fuste, Costa Calma a Morro Jable.

Gran Canaria La Gomera La Palma Lanzarote Tenerife Fuerteventura El Hierro

Nejstarší ostrov Kanárských ostrovů, který disponuje nádhernými údolí, písečnými dunami a historickými památkami. Hlavní destinace jsou v této oblasti Puerto Rico, San Agustin, Maspalomas, Playa del Inglés, hlavní město Las Palmas a Playa Taurito.

Nejznámější historické vesničky ostrova La Gomera jsou např. Valle Gran Rey, Chipude, Agulo, Arure. Určitě navštivte Parque Nacional de Garajonay – toto místo patří mezi skvosty památek UNESCO. Díky zdejšímu klimatu si můžete prohlédnout na 450 druhů rostlin a k tomu se vám ještě naskytne pohled na stejnou vegetaci, která by se před vámi rozestřela i před poslední dobou ledovou. Nad tímto parkem se neustále vznáší mlžný opar, což mu propůjčuje tajemný nádech. Zajímavé je také Vallehermoso – „Krásné údolí“. Toto místo vás přesvědčí o tom, že na ostrově je skutečně kvalitní a úrodná půda, která dává vyniknout zemědělství. Jde o městečko, které je poměrně rušné. Představuje jakousi základnu, odkud můžete podnikat výlety do zdejší bujné přírody. Pokud máte rádi skály, zamiřte na sever. Narazíte zde na skalní útvar Los Órganos – tento čedičový div si získá váš obdiv. Praktické tipy Vesničku El Cercado proslavila šikovnost zdejších obyvatel, kteří vynikali v rukodělné výrobě, hlavně v hrnčířství. Výrobky byly zhotovovány z tmavé gomerské hlíny. Zajímavé je, že k výrobě nepoužívali hrnčířské kruhy. Při cestě na ostrov La Gomera nelze využít přímého leteckého spojení z České republiky. Do cílové destinace je tedy nutné využít přejezdu trajektem z přístavu Los Cristianos na ostrově Tenerife. Z letiště na Tenerife budete autobusovým transferem pohodlně dopraveni do přístavu Los Cristianos (doba transferu cca 30 minut). Doba plavby trajektu na ostrov La Gomera cca 50 min. V případě velmi časného nebo pozdního příletu na Tenerife bude zajištěno přenocování v hotelu stejné kategorie na tomto ostrově. Cena zájezdu nezahrnuje služby česky mluvícího delegáta. Valle Gran Rey Největší turistické středisko La Gomery. Valle Gran Rey tvoří komplex několika přímořských vesniček (La Calera, La Playa, Pa Puntilla a Vueltas). Zasurfujete si tu v ideálních vlnách, dáte si něco dobrého k snědku ve vyhlášených restauracích – zkrátka si tu užijete pohodovou dovolenou. Transfer z letiště: cca 50 minut. Playa de Santiago Druhé nejpopulárnější turistické centrum La Gomery najdete na jihu ostrova na křižovatce soutěsek Barranco de los Cocos a Barranco de Santiago. Playa de Santiago bylo nejvýraznějším a nejživějším centrem na ostrově, ale v 70. letech prodělalo krizi. Dnes se však znovu díky turistickému ruchu dostává do popředí. Turisté sem přicházejí především za sluníčkem, jde o nejteplejší oblast na ostrově. Místní pláže jsou kamenité. Transfer z letiště: cca 20 minut.

Ostrůvek, který vznikl sopečným původem, je obklopen bujnými vavřínovými porosty a palmovými háji. Známí místa k prohlídce jsou Valle Gran Rey a Playa de Santiago.

Los Cancajos V největším turistickém středisku na ostrově se nacházejí dvě menší pláže s tmavým lávovým pískem. Od hlavního města Santa Cruz de la Palma je vzdáleno pouze 5 km (pravidelné autobusové spojení). Na zdejší pěší zóně jsou překrásné měšťanské domy, radnice ze 16. století, tržnice a kostelík, také několik barů, restaurací a obchůdků. Transfer z letiště: cca 15 minut. Fuencaliente Na jižním cípu ostrova leží malá vesnička Fuencaliente (Los Canarios). Díky nadmořské výšce 700 metrů nejenom že panuje ve vesničce i uprostřed parného léta velmi příjemná teplota, ale současně hned nad vesnicí začíná pásmo rozsáhlých a hlubokých borových lesů. Vesnicí projíždějí každé ráno místní obchodníčci a nabízejí čerstvé ryby, ulovené dole na pobřeží. Pobřeží je černé a členité, vlny se tříští o skaliska, pláž je oblázková. Vedle sebe tu větru a slunci odolávají starý a nový maják (Faro Fuencaliente), dál na jih už je jen nekonečný oceán. Vesnička je také vyhledávána pro své léčivé horké sirné prameny. Transfer z letiště: cca 50 minut. Los Llanos Město s 18 000 obyvateli na západním pobřeží ostrova s příjemnou atmosférou a čilým obchodním ruchem (největší produkce banánů) je bezpochyby hlavním ekonomickým a obchodním centrem ostrova. I přesto, že rozvoj obchodu s sebou přinesl i rozvoj moderní architektury, zde stále naleznete typické úzké uličky, náměstíčka, malebné obytné domky a tržnici, tak jak tomu bylo v minulosti. Mnoho zábavních a nákupních možností. Transfer z letiště: cca 30 minut. Todoque Městečko na západním pobřeží ostrova mezi středisky Puerto Naos a Los Llanos. V jeho okolí se nachází velké množství soukromých prázdninových vilek zasazených v překrásné krajině. V centru naleznete kostel, bar, malý supermarket a restauraci. Todoque je ideálním místem pro strávení individuální a odpočinkové dovolené v kombinaci s poznáváním ostrova nebo pěší turistikou. Transfer z letiště: cca 35 minut. Turistika na La Palmě Objevte krásy ostrova La Palma pěšky, objevte divoký a romantický ostrov, objevte všudypřítomný impozantní vulkán La Caldera, který je jeho nepřehlédnutelnou dominantou. Jen ten, kdo si najde opravdu čas, si může vychutnat tu pravou krásu, kterou nám Isla Bonita skutečně nabízí. La Palma je se svou panenskou přírodou, věčně zelenými lesy a čistým vzduchem ostrovem přímo stvořeným pro pěší turistiku. Nachází se zde již 1 018 km kvalitně značených turistických stezek a místní samospráva neúnavně pokračuje v jejich dalším rozvoji. Pěší turistika na La Palmě zažila svůj první opravdový rozmach až v 90. letech minulého století, ve skutečnosti ale mají místní obyvatelé turistiku v krvi a fakticky využívali síť přírodních stezek od nepaměti. V čase, kdy ještě neexistovala auta ani jiné dopravní prostředky, byl totiž celý ostrov protkán spletitou sítí cest a stezek (camino reales), které byly využívány ke každodenním pracovním, obchodním i soukromým cestám místních obyvatel, často v doprovodu nosičů nákladu – oslů. Tento způsob přepravy z jednoho místa na druhé se na ostrově dochoval až do nedávné minulosti – do poloviny 19. století. Krajina na La Palmě se dramaticky mění nejen v průběhu ročních období, ale i v závislosti na nadmořské výšce. Proto je ostrov přímo plný rozličných krajinných typů, které zaručují, že se nebudete ani při opakovaných výpravách za poznáním ostrova nikdy nudit. Jen na La Palmě můžete být obklopeni nádhernou přírodou v nadmořské výšce 2 400 metrů a o necelé tři hodiny později se ocitnout až u pobřeží oceánu. Nebo poté, co strávíte několik hodin na túře po lávových stezkách v nehostinné a vy prahlé vulkanické krajině, připomínající neustálé sopečné erupce, které ostrov formovaly již od dávné minulosti, ukončit výpravu v hustém piniovém a vavří novém lese. Pokud tedy rádi chodíte pěšky a turistika je vaším koníčkem, pokud věnujete pozornost tomu, aby vás na cestách po vámi neprobádaném území doprovázel vždy jen kvalifikovaný průvodce, který není jen opravdovým profesionálem, ale i znalcem místní přírody a vede výpravu duší i tělem, pak byste se měli určitě při výběru své dovolené rozhodnout pro ostrov La Palma. Bydlet budete po celou dobu pobytu v hotelu nebo apartmá dle vlastního výběru a výlety za pěší turistikou si můžete zakoupit jako dodatečnou službu z naší nabídky. Detailní program jednotlivých pěších túr stejně jako jejich cenové nabídky vám na požádání sdělí naši prodejní asistenti.

Nádherný zelený ostrov, který je vyhledávanou turistickou atrakcí. Zvláštně oblíbené středicko je pro cestovatele Los Cancajos.

Návštěvníci přijíždějí na ostrov nejen za barvitými lidovými slavnostmi náboženského charakteru a unikátními přírodními krásami, ale samozřejmě i za krásnými plážemi a mořem. Na Lanzarote najdete i středisko vrcholového sportu La Santa, kde pravidelně trénují sportovci z celého světa. Na ostrově se také pořádá kvalifikace na triatlon Ironman, jehož finále se koná na Havajských ostrovech. Srdcem ostrova je původní hlavní město Teguise s romantickými uličkami, stinnými náměstími a rušným nedělním trhem, které si zachovalo příjemnou atmosféru. Skutečným rájem je však Lanzarote pro milovníky přírody. Ti si nemohou nechat ujít unikátní sopečný národní park Timanfaya s výjimečnou cestou Ruta de los Volcánes. Původně to byla jedna z nejúrodnějších oblastí ostrova, v letech 1730–1736 ji však téměř zničily sopečné výbuchy. Vznikla tak měsíční krajina s četnými krátery (nejvyšší z nich je Timanfaya s výškou 510 m n. m.), lávovými řekami, hroudami, jezery lávy a bizarními škvárovými poli. V parku je možno navštívit restauraci El Diablo, navrženou architektem Césarem Manriquem, v níž můžete ochutnat speciality připravované na roštu nad sopečným sopouchem. Dalším výjimečným přírodním úkazem jsou lávové jeskyně Cueva de los Verdes se zrcadlovým jezerem hlubokým pouhých 20 cm, které však vytváří optický klam vzbuzující dojem hloubky. Také El Golfo, unikátní zelená laguna na mořském břehu uprostřed pláže z černého písku, je sopečného původu. Zvláštní barva vody je způsobena specifickými mikroorganismy a řasami, které zde žijí. La Gería je světově výjimečná krajina, kde se unikátním způsobem pěstuje lanzarotské víno. Vinná réva roste v lávovém štěrku a písku, v trychtýřích, v nichž se udržuje vláha a zvláštní mikroklima. Na ochranu před vysušujícími větry z Afriky byly tyto minitrychtýře ještě dokola obestavěny malými kruhovými hradbičkami. Milovníci vína takovou péči jistě rádi ocení. Lanzarote bylo domovem malíře, sochaře a architekta Césara Manriqua, který ostrovu věnoval většinu své tvorby. Byl vyznavačem splynutí architektury s přírodou a vytvořil tu specifický lanzarotský architektonický styl. Ten je možno zhlédnout ve vesničceTahiche v jeho vile, postavené v pěti vulkanických bublinách na ztuhlé lávě. Kromě nesmírně pozoruhodných interiérů tu můžete obdivovat i díla Picassa, Miróa a Tápiese, která měl ve svých sbírkách právě Manrique. Architekt ovlivnil i vzhled Jameos del Aqua, jedinečného systému lávových jeskyní, a učinil z něj nejzajímavější atrakci ostrova. V jedné z jeskyní vytvořil subtropickou zahradu s tyrkysovým jezerem, ve druhé je možné spatřit v laguně se slanou vodou vzácné bílé slepé kraby, kteří žijí normálně pouze v mořských vodách v hloubce tří tisíc metrů. Manrique se podílel i na návrhu Mirador del Río, velkolepé vyhlídky na severu ostrova, z níž se otevírá nádherný výhled na ostrov Graciosa. Posledním architektovým dílem je Jardín de Cactus, kaktusová zahrada, na jejíchž terasách roste 1420 druhů sukulentů a kaktusů přivezených na Lanzarote z celého světa. Praktické tipy Na Kanárských ostrovech může návštěvník okusit speciality španělské i místní kuchyně. Gofio – nahrubo mletá obilná směs – je typickým kanárským pokrmem. Připravuje se smícháním pražené mouky s vodou a podává se slaná i sladká. Používá se také jako zavářka do polévek, jako příloha nebo se míchá s cukrem. Puchero je další typicky kanárský pokrm připravovaný v jednom hrnci z hovězího a vepřového masa, hrášku, sladkých brambor, cibule, kukuřice, mrkve a fazolí. Jídlo se koření česnekem, pepřem, hřebíčkem a olejem. Papas arrugadas, malé brambůrky vařené v silně osolené (dříve mořské) vodě, se konzumují i se slupkou, na níž jsou patrné stopy bílé soli. Podávají se se studenými pikantními omáčkami mojo. Při jejich přípravě se používá místní koření, bylinky, česnek, ocet a olivový olej. Nejčastěji se podává mojo rojo – červená omáčka s paprikou a šafránem – a mojo verde – zelená omáčka. Nejlepší tradiční kuchyni na ostrově najdete v Jardines la Era v Yaize. Restauraci zde ve tři sta let starém statku vybudoval sám Césare Manrique. Turisté si oblíbili zejména malvazské víno, pěstované na Lanzarote od konce 15. století, které obsahuje až 20 % alkoholu. Dámy málokdy odolají calados, uměleckým výšivkám na stolním prostírání a ubrusech. Pro ostrov Lanzarote jsou typické zejména suvenýry a krásné umělecké předměty podle návrhů Césara Manriqua. Costa Teguise Severně od hlavního města Arrecife vzniklo prázdninové středisko, při jehož výstavbě se nejsilněji prosadil vliv Césara Manriqua, jenž kompletně navrhl například nákupní středisko a restaurační komplex Pueblo Marinero. Je zde několik menších umělých a vulkanických pláží. Transfer z letiště: cca 30 minut. Puerto del Carmen / Playa Pocillos Patnáct kilometrů jihozápadně od hlavního města Arrecife leží největší prázdninové centrum Puerto del Carmen, které vzniklo z malé rybářské vesničky a táhne se podél dlouhé písečné pláže. Transfer z letiště: cca 30 minut. Playa Blanca Původně rybářská vesnička přerostla v posledních letech v oblíbené prázdninové letovisko. Přesto si však Playa Blanca zachovala svůj původní charakter. Nejznámější pláží je písečná Playa Dorada. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Tento ostrov byl prohlášen za biosferickou rezervaci. Je zde totiž kolem 300 sopek, u některých z nich je stále možné, že se stanou časem činnými. Největší letovisko je Puerto del Carmen s krásnou zlatavou pláží, společně s tímto letoviskem, i Playa Blanca a Costa Teguise jsou velmi oblíbená místa pro dovolenou.

Kroky většiny návštěvníků neomylně povedou k Pico del Teide – nejvyšší hoře Španělska, viditelné z každého místa na Tenerife, a dokonce i z okolních ostrovů. Její vrcholek bývá většinou pokryt sněhem až do pozdního jara. Na vrchol je možné se dostat lanovkou, která vede z úpatí sopky (2 356 m) až ke kráteru Rambleta (3 555 m), odkud je pak možné vystoupit asi pětadvacetiminutovou pěší túrou na vrchol hory. Na úpatí hory leží národní park Las Caňadas s bizarními skalními útvary, lávovými poli a skvělými trasami pro pěší turistiku. Celá oblast národního parku, vyhlášeného v roce 1954, má rozlohu 13 571 hektarů a je největší ve Španělsku. Na Tenerife stráví každý dovolenou podle svých představ – koupání v moři a slunění na světlých či tmavých plážích, pěší či cyklistickou turistiku v překrásných přírodních lokalitách na západním či východním pobřeží, borovicové a vavřínové lesy, bohatou zeleň na severu, historická místa, lokální zajímavosti, zábavní parky pro děti i širokou nabídku sportů. La Orotava je malebné město s typickou kanárskou archi tekturou a nezapomenutelnými lidovými slavnostmi, často označované za nejkrásnější na Tenerife. Město si zachovalo neporušené starobylé centrum s úzkými uličkami a velmi dobře udržovanými městskými domy ze 17.–18. století s krásnými fasádami a dřevěnými balkony. Nejnavštěvovanějším z nich je Casa de los Balcones s muzeem kanárského umění a výšivek. U příležitosti červnového svátku Božího těla se na radničním náměstí vytvářejí obří obrazy z různobarevného lávového písku. Za návštěvu určitě stojí také Icod de los Vinos, přístavní město na severu ostrova. Město založené v roce 1501 se proslavilo vynikajícím vínem, ovšem největší atrakcí města je strom Drago Milenario (Tisíciletý dračinec), který je 16 m vysoký, obvod kmene činí 6 m. Jeho stáří bylo dlouhá léta odhadováno na neuvěřitelných 2 000 až 3 000 let, ale poslední botanické výzkumy určily, že strom je starý asi jen 600 let. Casa Chacona v Güímaru je soustem pro milovníky záhad a mysterií. V létě 1990 přišel známý norský badatel Thor Heyerdahl s teorií, že zdejší navršené kameny s terasami nejsou jen zemědělskými políčky, ale že se jedná o kultovní místa původních obyvatel, kteří sem připluli před 3 000 lety. Skoupil okolní pozemky a vybudoval zde návštěvnické centrum, kde jsou soustředěny artefakty z guančských vykopávek. Nejznámějším poutním místem na Tenerife je Candelaria, kde lze vidět slavnou sošku – černou Madonu. Každoročně se na místě konají velké poutě a procesí. Jméno městečka Las Mercedes je známé po celém ostrově, protože právě ono dalo název nejkrásnějšímu vavřínovému lesu na ostrově Tenerife. Vavříny zde dosahují výšky až 20 m, jsou obrostlé měkkým mechem a liánami a u jejich kořenů roste nádherné velké zelené kapradí. Praktické tipy Oblíbenými suvenýry jsou tzv. calados – výšivky, zejména na stolním prostírání a na ubrusech – nebo krajky z vesnice Vilaflor. Specialitou ostrova je banánový likér, rum s medem a tzv. dračí krev, likér z mízy dračího stromu. Z místních vín jsou výborná a proslavená především bílá vína z oblasti Güímar, Icod de los Vinos, Tacoronte a Guía de Isora. Ovčí sýry Güímaru a Arica získaly prestižní ocenění na mezinárodních soutěžích. Typická španělská i místní jídla dostanete v tzv. bodegách či tascách. Bary zase nabízejí bohatý výběr chuťovek tapas a nechybějí ani slané vařené brambůrky papas arrugadas podávané s mojo, studenými pikantními omáčkami, s nimiž jsou vždy servírovány rybí a masné pokrmy. Při jejich přípravě se používá místní koření, bylinky, česnek, ocet a olivový olej. Nejčastěji se podává mojo rojo – červená omáčka s paprikou a šafránem – a mojo verde – zelená omáčka s petrželkou, kmínem a koriandrem.Specialitou je i ryba vieja, která se prodává sušená a solená. Playa de las Américas / Costa Adeje Playa de las Américas se stala celosvětově vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy vůbec. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší opravdu jen zřídkakdy. Z nedalekého přístavu ve městě Los Cristianos je dobré lodní spojení na sousední ostrov La Gomera, zelenou perlu kanárského souostroví, který zaručeně uchvátí každého návštěvníka svou překrásnou přírodou. Transfer z letiště: cca 30–40 minut. La Caleta V původně malé rybářské vesničce La Caleta najdete uměle vytvořenou oblázkovou pláž (jedna z jejích částí je částečně vysypána jemným světlým pískem) a malebný rybářský přístav. La Caleta je vyhlášena svými početnými restauracemi s rybími specialitami. Do sousedního střediska Costa Adeje lze dojít poho dlnou chůzí za cca 20 minut po nově vybudované pobřežní promenádě. Transfer z letiště: cca 45 minut. Playa Paraiso Nachází se u přírodního pobřeží (omezená možnost koupání) na jihu ostrova a je vzdáleno cca 10 km severozápadním směrem od střediska Costa Adeje. Středisko je oblíbeno zejména díky své klidné poloze a původní atmosféře, které garantují odpočinkovou dovolenou v příjemném prostředí. Na své si přijdou zejména milovníci přírody, kteří zde najdou půvabná vyhlídková místa a přírodní stezky obklopené banánovníkovými plantážemi a vedoucí podél divokého, ale romantického pobřeží. Ve středisku najdete kromě restaurací, barů a dobrých nákupních možností také malé přírodní zálivy s tmavými oblázkovými nebo kamenitými plážemi. Pravidelné linkové spojení se středisky Costa Adeje a Playa de las Américas. Vzhledem k poloze střediska a jako ideální doplněk k prohlídce ostrova doporučujeme pronájem auta. Transfer z letiště: cca 60 minut. Puerto de la Cruz Puerto de la Cruz je jedním z nejstarších prázdninových středisek v Evropě. První turisté sem přijeli obdivovat nádhernou přírodu a příjemné klima už před více než sto lety. Centrum samotného Puerta de la Cruz tvoří Plaza del Charco de los Camarones, kde se ve stínu staletých vavřínů scházejí místní obyvatelé. Jednou z největších atrakcí Puerta de la Cruz je Lago Martiánez, soustava osmi velkých bazénů s mořskou vodou, obklopených tropickou zelení. Ze střediska je velmi dobré spojení do hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Transfer z letiště: cca 90 minut. El Médano Příjemné a klidné turistické středisko vzniklo z původně malé rybářské vísky před několika lety a dodnes si zachovalo typickou místní atmosféru. Název střediska je odvozen od dvoukilometrové písečné pláže, která se tu nachází (medano = duna). Je to zároveň nejdelší pláž na Tenerife s jemným světlým pískem. U pláže je malá pěší zóna s kavárnami, restauracemi a bary. Díky blízkosti úpatí hory Montańa Roja (171 m n. m.) se v blízkém okolí nacházejí i vhodné trekové terény. Transfer z letiště: cca 25 minut. Las Caletillas Malé turistické středisko s menší přírodní písečnou pláží a poklidnou atmosférou je od hlavního města Santa Cruz vzdáleno pouhých 15 km. V blízkosti leto viska se nachází velmi pěkné městečko Candelaria, které patří mezi nejznámější poutní místa celého kanárského souostroví. V městečku najdete také malou oblíbenou městskou pláž z černého písku. Jedna z nejkrásnějších pláží ostrova se světlým jemným pískem Playa de las Teresitas je vzdálena cca 20 km (dobré spojení linkovým autobusem). Vzhledem k poloze střediska a jako ideální doplněk k prohlídce ostrova doporučujeme pronájem auta. Transfer z letiště: cca 40 minut. Golf del Sur Nově se rozvíjející turistické středisko na jihu ostrova je proslulé svými kvalitními golfovými hřišti Golf del Sur a Amarilla Golf. Přestože disponuje pouze dvěma menšími přírodními oblázkovo-písečnými plážemi s tmavým pískem, je díky poměrně malé vzdálenosti od střediska Playa de las Américas (cca 12 km) vhodné nejen pro ty, kteří chtějí svoji dovolenou věnovat golfu. Ve středisku jsou k dispozici nákupní a zábavní možnosti, ale i četné restaurace, kavárny a bary. Golf del Sur je také perfektním výchozím bodem pro poznávání celého ostrova. Transfer z letiště: cca 20 minut.

Největší z Kanárských ostrovů je právě Tenerife s nejvyšší horou celého Španělska - Pico del Teide. Známá je také zoologická zahrada, která má nejvíce zastoupené množství papoušků. K navštěvovaným oblastem patří rušná Playa de las Américas, nádherná Costa Adeje, Guía de Isora, Puerto de la Cruz a také Puerto de Santiago.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading