Expres Kurýrní služba-dnes doručímeUSA dovolená zájezdy Amerika last minute

Katalog online

Dovolená ve Spojených státech amerických je jistě skvělým zážitkem.

Spojené státy americké neboli USA, vám nabízí nepřeberné množství zajímavostí a okouzlujících míst. Dovolená ve Spojených státech amerických je jistě skvělým zážitkem! Můžete se vydat na krásné pláže Miami Beach a Clearwater Beach, do měst jako je Hollywood, New York či Las Vegas nebo si užít krásy místní přírody, jako je Grand Canyon, Monument Valley, jedinečné Nigárské vodopády, Údolí smrti a mnoho dalších.

Splňte si americký sen o dovolené Spojené státy americké jsou opravdu zemí neomezených možností a platí to i pro dovolenou strávenou v USA. Můžete si užít surfing na místních plážích, bohatý noční život či turistiku ve zdejších národních parcích. Máme pro vás připraveny zájezdy s ubytováním v kvalitních hotelích a apartmánech s možností snídaní, polopenze i stravy all inclusive. Vybrat si můžete z naší nabídky, kde jsou pro vás připraveny pobytové zájezdy, poznávací zájezdy a eurovíkendy neboli letecké víkendy do měst USA.

Spojené státy americké (USA) zabírají jižní část severoamerického kontinentu. Jsou omývána Atlantickým oceánem , Mexickým zálivem a Tichým oceánem. Tvoří je 50 států a District of Columbia – území hlavního města Washingtonu.

Zájezdy a dovolená Spojené státy americké (USA) all inclusive. Nabídka zájezdy a dovolená USA vás zavedou na sever amerického kontinentu. Pevninskými sousedy USA jsou na severu Kanada a na jihu Mexiko. K USA patří také enkláva Aljaška s nejvyšší horou je Mount McKinley. Rozmanitost USA se odráží nejen v demografickém složení, ale také v přírodních krásách a životě ve velkoměstech. Dovolená v USA, to jsou floridské pláže, Havaj i poznávání metropolí, jako New York, Los Angeles nebo město hazardu Las Vegas. Dovolená v USA je plná lákadel.

USA aktivní dovolená a zájezdy

USA dovolená zájezdy Amerika last minute

Dva státy – Aljaška a Havaj jsou oddělené od všech ostatních. Každý stát má svůj zákonodárný systém. USA jsou nejbohatším státem světa, mají obrovská území úrodné půdy, uhlí, ropy a dalších nerostných surovin. Povrch krajiny charakterizují dva horské systémy táhnoucí se při okrajích kontinentu – Skalnaté hory na západě a Appalače na východě.

Tři největší města USA podle počtu obyvatel a zároveň nejlákavější turistické destinace jsou New York, Los Angeles a Chicago. Další místa, která stojí v USA za návštěvu, jsou: na na východě hlavní město Washington D.C., na jihu Florida s pověstnými plážemi na Miami, kolébka jazzu New Orleans v Louissianě nebo v Tennessee Great Smoky Mountains. Na západě ve státě California pak Hollywood, San Francisco, Yosemite nebo Sequoia National Park, v Arizoně Grand Canyon, Death Valley a Las Vegas v Nevadě. Na severu země nezapomeňte navštívit Michiganské jezero nebo „město růží“ Portland.

Destinace

Aljaška Anchorage i ledovce Matanuska a Worthington, Mount Wrangell, np Kluane, Gell, Tok, Kluane, Haines, Skagway,WhiteHorse, severní polární kruh, Dawson city, Bonaze, DEnali HIghway, Denali, zaltý důl Independence , Gugach, Kenai fjords.

Florida Užijte si dovolenou na Floridě a poznejte ty nejkrásnější pláže USA. Nenajdete je nikde jinde, než na Floridě!

Havajské Ostrovy jsou nazývány rájem Tichého oceánu (vízová povinnost USA), kde naleznete překrásné písečné pláže, azurově modré moře a vyjímečnou faunu a flóru. Havajské souostroví tvoří čtyři hlavní ostrovy: Hawaii (největší z ostrovů, letiště Kona, činné sopky, až 4500 m vysoké Mauna Kea – možnost výstupu, převážně pláže vulkanického původu, ideální trasy na trekking v horách), Oahu (turistický ostrov s kvalitními hotely a vyhlášenou písečnou pláží Waikiki, mezinárodní letiště Honolulu, proslulý přístav Pearl Harbor, centrum širokých sportovních aktivit od golfu až po potápění, ideální na plážovou dovolenou s možností pestrého nočního života), Maui (romantický ostrov s nádhernými přírodními parky Iao Valley a Haleakala, úžasné scenérie, jezírka, bujná vegetace, vodopády, letiště Kahului), Kauai (nejméně turisty navštěvovaný ostrůvek, kaňon Waimea, jedinečná příroda deštného pralesa v horách, opuštěné divoké pláže u města Princeville).

Kalifornie Města: San Francisco, Monterey, Los Angeles, San Diego, San Jose

Miami Miami je největší město v jihovýchodní části Floridy. Jeho metropolitní oblast se rozkládá mezi bažinami Everglades a Atlantským oceánem. Příjemné podnebí a velké pláže byly předpokladem pro rozvoj turistického ruchu. Útulné kavárny, hudební bary a velký výběr obchodů lemují známou Ocean Drive. Městu Miami dominují vysoké mrakodrapy a mnoho nočních klubů. Noční život je velmi rozmanitý a ulice jsou plné turistů i místních.

Nevada Region Sierra Nevada (v překladu zasněžené pohoří) okouzlí v první řade rozmanitým lyžařským střediskem, které najdete po pouhých dvou hodinách jízdy autem od středomořského pobřeží. K tomu se přidá hned 225 slunečních dnů a z vaší dovolené bude hned jedinečně pěkný zážitek! V roce 1996 se zde dokonce konalo MS alpského lyžování. Zimní střediska Sierra Nevady zároveň přesvědčí svými kulturními pamětihodnostmi jako je například palác „Alhambra“ v Granadě.

New York bezpochyby nejvíce vzrušující a pulzující město na světě. Kdo by neznal nádheru zapadajícího slunce nad Manhattanem, běžce v Central Parku, muzikály na Broadwayi či pohled na město z mrakodrapu Empire State Building a především sochu Svobody, která se již dávno stala symbolem ducha celé Ameriky. New York je hlavním městem amerických snů a živoucí legenda, která nikdy nespí.

Aljaška | Florida | Havajské Ostrovy | Kalifornie | Miami | Nevada | New York |

Dovolená v USA nabízí množství příležitostí pro každého

Dovolená a zájezdy USA

Poznávací zájezdy do USA. Spojené státy (USA) mají mnoho nádherných přírodních památek. Národní parky jsou chloubou americké přírody. Určitě návštivte Grand Canyon, tento přírodní útvar je považován za jeden z největších divů světa. Další úchvatný národní park je Národní park Yellowstone či Death Valley. V USA můžeme také nalézt mnoho velkých i malých jezer. Mezi nejznámnější patří: Hořejší jezero, Michiganské jezero, Huronské jezero a jezero Ontario.

Poznávací zájezdy do USA - národní parky

Lokality země USA - Aljaška | Clearwater beach | Colorado | Florida | Fort Lauderdale | Fort Myers | Hollywood | Key West | Las Vegas | Naples | New York | Orlando

Dovolená v USA nabízí množství příležitostí pro každého, kdo se rozhodne vydat za oceán. Metropole, ostrovy, nekonečné pláže, národní parky, pouštní oblasti i krajinu ledu. Amerika má mnoho tváří, je neuvěřitelně rozmanitá a její krásy se slovy dají jen těžko popsat. Vyberte si z nepřeberných možností a prozkoumejte národní parky, vydejte se za poznáním i nákupy do New Yorku, na nejkrásnější pláže do Miami, nebo do nejlepších zábavních parků do Orlanda. Ať už hledáte na dovolené v USA relax, poznávání, lákají vás kasína Las Vegas nebo přírodní krásy, v našich zájezdech najdete tu pravou dovolenou.

Rozloha: 9.370.047 km2. Populace: 303.105.054 (2007) .Počet států: 50 . HDP: 9 trilionů USD . Nejvyšší bod: Mt. McKinley 6.194 m . Hlavní město: Washington D.C. Měna: americký dolar; 1USD/cca 20Kč . Úřední jazyky: angličtina, španělština. USA, přezdívaných jednoduše jako Amerika, oficiálně pak Spojené státy americké, patří mezi země, které ovlivňují dění nejen na samotném americkém kontinentě, ale také na celém světě. Různorodost USA se odráží nejen v demografickém složení, ale také v přírodních krásách a životě ve velkoměstech. Mnozí lidé odlétají za oceán s pocitem, že o USA už něco vědí. Navzdory očekáváním se zdají být parkoviště větší, dálnice delší a mrakodrapy vyšší. Turisté žasnou nad maličkostmi – udivuje levný benzin či bezedné kelímky s kávou. Spojené státy americké jsou pestrou škálou ras a životních stylů. Amerika je však také zemí šokujících pravidel a protikladů. Z tohoto přediva je utkán jedinečný způsob života Američanů, který někdo nesnáší, jiný obdivuje. USA, Amerika, Spojené státy americké. Vstupní vízum do USA. Od 17. listopadu 2008 jsou Česká a Slovenská republika zahrnuty do režimu Visa Waiver program. Jinými slovy: občané obou zemí nepotřebují pro cestu do USA vízum. Víza jsou nahrazena elektronickým systémem cestovních autorizací (ESTA). Žádost podáváte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov. Podrobný manuál pro získání víza do USA naleznete na adrese: http://www.amerika.cz/. Cestující v rámci systému ESTA musejí vlastnit biometrický pas, který vydává ČR od září roku 2006.

Dovolená v USA. Spojené státy americké se nacházejí v Severní Americe. Země sousedí pouze se dvěma státy, na severu s Kanadou a na jihu s Mexikem. Hranice s Kanadou je nejdelší nestřežená hranice světa. Spojené státy americké tvoří tři nesouvislá území. Jde o rozsáhlou kontinentální část území USA ve střední a jižní části Severní Ameriky mezi pobřežím Tichého a Atlantského oceánu, stát Aljaška na severozápadě kontinentu, který zasahuje až za polární kruh a Havajské souostroví, což je nejmenší území USA a leží v Tichém oceánu. Rozloha tak dohromady činí 9 631 214 km² a je třetím nejrozlehlejším státem světa.

oblasti v Severní Americe

Amerika dovolená zájezdy na poslední chvíli

Pro mnoho lidí je dovolená v USA velkým snem, přestože si každý z nás pod pojmem zájezd do USA představuje něco zcela jiného. Národní park Glacier. A právě to je na Spojených státech tak skvělé – každý si zde totiž najde to, co ho zajímá. Ať už byste sem chtěli vyrazit za super výhodnými nákupy, za poznáváním americké kuchyně, naučit se řeč či se v ní aspoň zdokonalit a nebo ať už zde chcete vyrazit poznávat fascinující americká města jako New York, San Francisco či Philadelphia nebo trekovat po opravdu úchvatných národních parcích jako Yellowstone, Grand Canyon, či Arches.Pláž na Key West. V USA toho je prostě tak strašně moc, že není vůbec šance tuto nádhernou zemi poznat celou během jedné, dvou či deseti dovolených :-) A je to dobře, protože vracet se do Spojených států amerických je vždycky radost, ať už tam jedete za čímkoliv. New York. Většina lidí, kteří jedou na zájezd do USA, směřuje buď do New Yorku, do amerických národních parků a nebo na Floridu do některého z letovisek, kde mohou chytat bronz a lenošit na krásných v podstatě již karibských plážích. Je určitě dobré zmínit, že existují specializované zájezdy třeba za nákupy v USA, největší oblibu však bez pochyby mají poznávací zájezdy do USA, které vám umožní poznat ta nejzajímavější místa Spojených států amerických a na kterých vás průvodce seznámí s řadou zajímavostí, které by vám jinak mohly zůstat skryté. Dovolená v USA je prostě skvělá volba pro každého! Nádherné Niagarské vodopády. Ať už do USA pojedete za jakýmkoli cílem, dobře se připravte – věřím, že vám v tom pomohou právě naše články zde na MAHALO.cz, ve kterých zmiňujeme celou řadu zajímavostí a zvláštností života či krátkodobého pobytu v USA.

Nádherné Niagarské vodopády

Vydejte se s námi za nejslavnějšími státy USA. Florida, Hawai a New York jsou místa přímo stvořená pro dovolenou. Mrakodrapy, noční kluby, najkrásnější pláže Ameriky - to je Florida. Užijte si dovolenou v jednom z nejoslnivějších měst USA. Poznejte slavnou Miami beach a kouzlo tohoto jedinečného města. Na Hawai poznáte, proč je synonymem ráje, odpočinku a pohody. Tento nejjižnější stát USA má kromě dokonalých bělostných pláží lemovaných palmami a azurovým mořem je to zároveň oblast neskutečné přírodní krásy. Wall Street, Broadway, Madison Square Garden, Rangers, socha Svobody, Manhattan, Times Square, Empire State Building, Rockefeller Center… Seznam toho, čím je toto snad nejslavnější město USA známé, by byl ještě hodně dlouhý... Užijte si s námi dovolenou v New Yorku a věřte, že se do „velkého jablka“ zblázníte.

Vypravit se na dovolenou na Floridu znamená vydat se na výlet za zážitky na celý život. Dopřejte si to potěšení a objevte svět zábavních parků, odpočinek na pobřeží zlatavých pláží, luxusní golfová hřiště nebo krásu národních parků. Dovolená na Floridě je plná slunce,zábavy a míst lákajících na výlety. Můžete se vydat za atmosférou Miami, zkoumat živočichy Národního parku Everglades nebo zamířit na vesmírnou základnu NASA v Orlandu. Výběr atrakcí je zárukou non stop zábavy nejen pro děti. Pokud hledáte dovolenou, na kterou nezapomenete, inspirujte se našimi zájezdy na Floridu.

Pláž na Key West

Miami je tím pravým místem širokých pláží, spoře oděných dívek, kaváren, barů, neonů a noční zábavy. Pocit pohody znásobí výlet do Key West, které proslulo nevázaným stylem života a opovrhováním pravidly zbytku USA. V rámci zájezdu do této destinace si můžete vybrat z níže vypsaných hotelů, které splní i vaše požadavky na kvalitní ubytování, stravu a další související služby.

Dovolená na Floridě se stává pro mnoho Českých občanů stále dostupnější a to s ohledem na kurs US Dolaru nebo i na plánované přímé lety na Floridu leteckou společností Travel Service které mají začít od podzimu 2009. Přímé lety na Floridu Praha – Miami budou obsluhovány letounem Boeing 767 ER a to bez mezipřistání. Ceny přímých letů Praha – Miami mají být velice příznivé. Letiště Miami Internatinal Airport je jedno z největších v U.S.A. a počet návštěvníků stále stoupá a to již 8 rok. Společnost Florema zajišťuje v rámci V.I.P. servisu vyzvednutí na letišti Miami International, odvoz do hotelu, nebo také zajištění limuzíny s řidičem. Pro tyto účely využíváme pouze vozy Mercedes (Mercedes S 550), BMW 7 (BMW 750 iL) nebo na zvláštní přání Rolls Royce (Phantom 2008). Další informace o Miami, Miami Beach a link na Letiště Miami a okolí najdete zde

Národní park Glacier

Rozhodli jste se strávit svou dovolenou na Havajských ostrovech? Jste na správné adrese, v naší nabídce zájezdů na Havajské ostrovy jsou pouze produkty řádně pojištěných a prověřených cestovních kanceláří, které jsou zárukou pohodové a klidné dovolené.

Lákají vás vzdálená místa a exotické destinace, které jsou pro běžného obyvatele střední Evropy zahalené do tajemna a které lákají již svými exotickými názvy a fotkami, které sem tam každý z nás někde vidí? Pak jsou Havajské ostrovy možná tím pravým ořechovým, místem, kam byste se měli zajet podívat! Ke'e Beach. Ke’e Beach na ostrově Kauai. Slovo „Havaj“ má nejen v České repubice více významů, z nichž ten nejběžněji používaný označuje místo či situaci, která je skvělá, idylická a krásná. Je taková i skutečná Havaj, tedy Hawai’i či Havajské ostrovy (jak je budete označovat je zcela na vás, tyto tři varianty jsou zcela OK :-) )? Do jisté míry určitě ano. Jsou to nádherné ostrovy, které jsou neskutečně rozmanité a nabízí opravdu mnoho krásných, zajímavých a zcela jedinečných míst. Hvězdná obloha na Mauna Kea, ostrov Big island. A jelikož jsou Havajské ostrovy tak rozmanité, i dovolená na Havaji může mít řadu podob, které se liší dle toho, jaké máte preference a také, jak hlubokou kapsu máte. Můžete zde strávit dovolenou plnou slunění na krásných tropických plážích, můžete zde serfovat či se potápět, můžete si půjčit auto a objet jednotlivé ostrovy kolem dokola (tedy aspoň ty, které to umožňují a mají cestu kolem celého obvodu :-) ). A pokud rádi poznáváte, rozhodně byste měli na Havaj vzít trekovací výbavu a pořádně si to zde prošlápnout. Havajské ostrovy jsou totiž (a možná vás to překvapí) především o trekování do nádherných míst, kam se s autem nedostanete. Waikiki. Ale jak jsem již uvedl, dovolenou na Havaji můžete trávit v některém z luxusních resortů na ostrově Oahu či Maui a relaxovat na břehu oceánu s vysokými vulkány za zády, sledovat, jak si v oceánu něm hrají delfíni či dokonce velryby, popíjet kokosové mléko či oblíbený nápoj mai tai a číst si svou oblíbenou knihu. Kdo ale chce dovolenou trávit aktivně, nic mu v tom nezabrání a bude moci poznat Havajské ostrovy do hloubky. Sochy Tiki v Pu`uhonua o Honaunau National Historical Park, ostrov Big island. Zájezdů na Havaj mnoho není. Je to dáno vzdáleností, kterou je nutné absolvovat a často i vysokými cenami, které není každý ochoten za dovolenou zaplatit. Na druhou stranu si můžete koupit i levnější zájezd na Havaj a neřešit, že váš resort nepatří mezi ty nejlepší a více po ostrovech cestovat. K čemu mít luxusní hotel, když v něm budete stejně jen přespávat? :-) Vybrat si tak může opravdu skoro každý. Havajan. Ne všichni však mají peníze na to, aby mohli cestovat na druhou stranu zeměkoule a tak, ať už se na Havaj chystáte a nebo o dovolené na Havajských ostrovech teprve přemýšlíte či je to pro vás jen vzdálený sen, podívejte se na články, které pro vás o Havajských ostrovech máme a poodkryjte závoj tajemna, který je s těmito nádhernými ostrovy uprostřed Tichého oceánu spjat.

Havajské ostrovy dovolená a zájezdy

Havajské ostrovy - jsou nazývány rájem Tichého oceánu (vízová povinnost USA), kde naleznete překrásné písečné pláže, azurově modré moře a vyjímečnou faunu a flóru. Havajské souostroví tvoří čtyři hlavní ostrovy: Hawaii (největší z ostrovů, letiště Kona, činné sopky, až 4500 m vysoké Mauna Kea – možnost výstupu, převážně pláže vulkanického původu, ideální trasy na trekking v horách), Oahu (turistický ostrov s kvalitními hotely a vyhlášenou písečnou pláží Waikiki, mezinárodní letiště Honolulu, proslulý přístav Pearl Harbor, centrum širokých sportovních aktivit od golfu až po potápění, ideální na plážovou dovolenou s možností pestrého nočního života), Maui (romantický ostrov s nádhernými přírodními parky Iao Valley a Haleakala, úžasné scenérie, jezírka, bujná vegetace, vodopády, letiště Kahului), Kauai (nejméně turisty navštěvovaný ostrůvek, kaňon Waimea, jedinečná příroda deštného pralesa v horách, opuštěné divoké pláže u města Princeville). Na vyžádání zajistíme servis česky mluvícího delegáta. BIG ISLAND: ma mnoho zajimavých kontrastů, které svým navštěvníkům může nabídnout. Masívni a aktivní sopky Mauna Loa, která stále chrlí lávu do oceánu a přetvári tento ostrov, Mauna Kea, rozsáhlá poušt Ka’u Desert, nádherné vodopády a tropický Puna Fern Forest nebo například barevné orchideje z města Hilo. KAUAI: jedná se nádherně zelený ostrov se sopkou Mt Waialeale. MAUI: je druhý největší z osmi hlavních Havajských ostrovů, které se nacházejí v severovýchodní části Tichého oceánu. OAHU:je třetí největší z osmi hlavních Havajských ostrovů, které se nacházejí v severovýchodní části Tichého oceánu. Na Oahu leží největší město celého souostroví Honolulu. Mezi významné zajímavosti ostrova patří že se zde natáčí seriál Ztraceni, pláž Waikiki, Pearl Harbor, památník USS Arizona nebo Hanauma Bay.

Dovolená a zájezdy Havajské ostrovy. Letní dovolená na Havajských ostrovech? To je dovolená v tropickém ráji provoněném květinami a přímořským vzduchem. Nekonečné bělostné pláže linoucí se okolo pobřeží těchto ostrovů lákají k vodním sportům, ale také romantickým procházkám či odpočinku pod slunečníkem u výborného míchaného drinku. Havajské ostrovy jsou opravdovým prázdninovým rájem, který vás zcela uchvátí svou přátelskou atmosférou, bohatým kulturním životem i spoustou unikátních míst, které stojí za vidění. Jedním z těchto je míst je záliv Pearl Harbor. Prožijte svou exotickou dovolenou na Havaji a vaše dovolená se náhle stane skvělou jízdou plnou odpočinku a skvělé zábavy. Poznejte kulturu hlavního města Honolulu, která vás zcela okouzlí nejen svým uměním, ale také nočním životem v tanečním rytmu.

Letní dovolená na Havajských ostrovech

Vítejte v ráji pohádkových možností. Od východu do západu slunce zvou nekonečné pláže, příkré útesy a ukryté zátoky ke koupání, surfování a potápění. To není zdaleka vše. Vždyť Havajské ostrovy to je rovněž exotická příroda, činné sopky, deštné pralesy, ana na - sová pole, přátelští lidé a polynéská kultura. Havajské ostrovy sedí těm, kdo hledají odpočinek, zároveň uspokojí i nejnáročnější cestovatele bažící po poznání.

Kde je Havaj? Kdy na Havaj vyrazit na dovolenou? To a mnohem více se dozvíte na stránkách Havaji.cz, které jsou věnovány jen a pouze informacím o Havajském soustroví. Důvody proč si vybrat jako místo své dovolené právě tuto destinaci, jsou zřejmé -skvělé pláže, daleká exotika, zajímavá historie i kultura místních obyvatel. Stránky jsou věnovány zejména lidem, kteří si místo lyžování v Rakousku přivezou z dovolené raději opálení a zážitky od moře. Perlu pacifiku, jak se Havajským ostrovům často přezdívá, objevil již před více než 200 lety mořeplavec James Cook. Soustroví Havajských ostrovů leží uprostřed Tichého oceánu a je známé nejen skvělými surfařskými podmínkymi, ale například i zpěvákem Israelem Kamakawiwoʻolem a jeho hitem Somewhere over the rainbow. Krása těchto ostrovů je patrná právě z této pohodové hudby. Havaj je opředena mnoha zajímavostmi - i těm jsme zde věnovali jednu stránku. Překrásné havajské pláže . Počasí na Havajských ostrovech je v průběhu celého roku vhodné k návštěvě, podrobnosti o průměrných teplotách a aktuální předpověďi počasí naleznete v článku Počasí Havaj. Stejně tak jako teploty vzduchu i teploty oceánu jsou zde po celý rok vhodné ke koupání a tedy ať už zakoupíte dovolenou na Havajské ostrovy jakýkoliv měsíc, vždy se vrátíte opálení. Havajské ostrovy jsou mimo jiné synonymum pro surfing a dechberoucích vln, které budí respekt i zkušeného surfaře. V extrémních situacích jsou až 20 metrů vysoké. Hlavní surf spot na ostrovech je téměř nekonečná Waikiki. Na Havajských ostrovech naleznete také největší údolí na světě a mnoho sopečných vrcholků, které nadchne všechny milovníky vysokohorské turistiky. Na své si přijdou jak vyznavači luxusních hotelů tak levnějších hostelů. Pro turisty z České republiky je možné zakoupit zájezd v hotelu Sheraton Waikiki. Kdy vyrazit na Havaj? Hlavní sezóna na Havaji? Téměř celý rok. V zimním období na severní polokouli je zde příjemná teplota a díky tomu, že se při opalování nespálíte je to skvělé na cestování po ostrovech. Surfing na Havaji Ne dobrodružné cestě napříč ostrovy naleznete jak podvodní říši plnou korálů a ryb všech barev, tak činné sopky či husté pralesy. ALOHA všem kdo se rozhodnou vybrat si jako svou exotickou dovolenou právě tuto krásnou zemi. Dovolená Havaj 2014 čeká! Zklamání je téměř vyloučeno, ovšem je nutné vybrat pečlivě hotel podle svých preferencí a úrovně komfortu. Příkladem může být ostrov Lanai, kde jsou vedle sebe jak pětihvězdičkové resorty tak malé domácké hotýlky. Hlavní město Havaje se nachází na ostrově Oahu. Pro převážnou část turistů se jedná o vstupní bránu na ostrovy, současně je i strategickou vojenskou základnou. Hlavní město Havaje nese název Honolulu a místními, kterých zde žije téměř 400.000, je vyslovováno “hono´lulu“. Honolulu je tím nejzápadnějším a současně nejjižnějším hlavním městem Spojených států amerických. Význam názvu Honolulu je skrytý přístav nebo klidný přístav. Statut hlavního města má již od roku 1845 a do všeobecného povědomí široké veřejnosti z celého světa se dostalo až od útoku na Pearl Harbor v roce 1941. Historie města Zmínky o osídlení oblasti kolem dnešní polohy hlavního města Honolulu se objevovaly již v 11. století. První cizinec, který kotvil v přístavu Honolulu byl William Brown z Velké Británie. I přes bouřlivé období konce devatenáctého a začátku dvacátého století, kdy bylo svrženo Havajské království (1893), následné připojení k USA (1898) a japonský útok na Pearl Harbor (1941) si udrželo Honolulu výsadu hlavního města s největším mezinárodním letištěm a přístavem. Jak dnes vypadá Honolulu? S moderní leteckou přepravou nastal na Havajských ostrovech turistický boom – ročně navštíví ostrovy přes 8 milionu turistů. Pokud vezmeme v úvahu, že 65% z nich sem vstoupí přes mezinárodní letiště v Honolulu je zřejmé jak moc je Honolulu pro ostrovy klíčové. Naleznete zde mnoho výškových luxusních budov – převážně hotelů, kancelářských budov či obchodních center. Waikiki je pokládáno za hlavní turistické centrum celých ostrovů. Z pohledu politické stability, bezpečnosti, čistoty, přírody, kvality ovzduší, vzdělání atd. je Honolulu celosvětově na 29. pozici. Downtown je finančním centrem, kde sídlí vláda Havaje. Nachází se zde i nejvyšší budova Havaje – Aloha věž (134 m). Městská část downtown/Chinatown na západní části města je nazývána The Arts District. Zde je domov mnoha úmělců a kulturních institucí. Waikiki je turistická oblast Honolulu, nalézá se mezi Ala Wai Canal a Pacific Ocean vedle Diamantové hlavy. Destíky hotelů, obchodů a nočních podniků se nachází právě zde, především mezi ulicemi Kalakaua a Kuhio. Tato část ročně přiláká miliony návštěvníků. Převážná část hotelové kapacity na Oahu je právě v této oblasti. Pohled na Waikiki z Diamantové hlavy Přírodovědecké muzea Bishop muzem je největší muzeum, které zde naleznete. Nabídne náhled do historie ostrovů a největší sbírku kultury celého Pacifiku. Zoo Honolulu – rozhodně stojí za návštěvu, hlavní zoo instituce Havajských ostrovů Aquarium Waikiki – díky výzkumné laboratoři se nejedná jen o pasivní podívanou Botanická zahrada Foster Botanická zahrada Lili´uokalani Walker Estate

Sochy Tiki v Pu`uhonua o Honaunau National Historical Park

Havajské Ostrovy. Havaj je symbolem všech vašich představ o dovolené – kilometry pláží s jemným pískem, azurový oceán s ideální teplotou, hory i sopečnou krajinu včetně aktivních sopek, tropickou květenu hrající všemi barvami a v neposlední řadě také objekty dokládající dřívější havajskou kulturu. A hlavně – nepopsatelně pohodovou atmosféru a dobrou náladu všech, kteří tu žijí trvale, nebo přijeli jen na pár dní. Havajské ostrovy jsou nejvzdálenějším státem od hlavního města USA? Rozlohou jsou ostrovy 5x menší než Česká republika? Díky britskému mořeplavci Jamesi Cookovi se dříve (od roku 1778) nazývaly ostrovy „Sandwichovy ostrovy"? Nenechte se mýlit, se svačinou to nemá nic společného. Cook pojmenoval ostrovy podle svého přítele lorda Sandwiche. Vrcholy havajských hor jsou díky čistému vzduchu a bezoblačné obloze ideálními místy pro astronomické observatoře?

To nejlepší z Kalifornie, Grand Canyon, Las Vegas - cestuje se ve speciálně přizpůsobených a nadstandartně vybavených maxi-vanech, v malých skupinkách, maximálně 13 lidí - skupinky jsou mezinárodní, průvodce hovoří anglicky - provází vás školený a profesionální průvodce, který také pro vás zařizuje volitelné aktivity jako túry, vyhlídkové lety, raftingy apod. - sami si rozhodujete o náročnosti a míře dobrodružství – jestli se vydáte na krátký či dlouhý trek, na pohodlnou loď nebo raft, šnorchlovat na útes nebo relaxovat na pláži - popis jednotlivých túr obsahuje jen základní body, nabídka zastávek je mnohem bohatší a v programu je spousta prostoru na volbu mezi nabízenými aktivitami - zavazadla se převážejí na střeše vanu, limit na 1 osobu je jeden batoh/kufr + 1 spací pytel + 1 příruční zavazadlo - fakultativní aktivity: let helikoptérou nad Grand Canyonem,USD 190, IMAX film v Grand Canyonu, USD 13.72, projížďka limuzínou v Las Vegas, USD 25, půjčení kola v Yosemite National Parku, USD 20)

Pláž Waikiki, ostrov Oahu.

Na hranici s Mexikem leží San Diego, druhé největší město Kalifornie. Je sídlem amerického námořnictva, a má přímořské podnebí. Najdete zde množství pěkných pláži. Průměrná roční teplota je kolem 18°C. Část města Gaslamp Quarter se zachovala z 19. století, a dnes láká turisty. Najdete zde i bary, kluby a hotely. Zajímavým místem je Balboa Park, kde je v současné době řadu muzeí, San Diego Zoo, botanická zahrada a také Mezinárodní městečko, kde mají zastoupení téměř všechny vyspělé státy světa. Ochutnat zde můžete i tradiční jídla jednotlivých států. Nachází se zde i společný dům Česka a Slovenska. Park se rozprostírá na velké ploše a na jeho prohlídku vám určitě jeden den stačit nebude. Město San Francisco je vyhledávaným cílem turistů díky velkému množství zajímavosti a památek. Nachází se zde známý Golden Gate bridge, Alcatraz, Chinatown, přes 220 parků a množství zajímavých muzeí. Na území státu Kalifornie se také rozprostírají dva parky: Yosemitský národní park a Národní park Sequoia. Dominantami Yosemitského parku je Yosemitský vodopád, nejvyšší žulový monolit na světě zvaný El Capitan, žulový útvar Half Dome a vodopády Vernal. Park byl v roce 1984 uznán za Světové dědictví UNESCO, a každoročně jej navštíví přes 3,5 milionů turistů. Národní park Sequoia byl založen v roce 1890 jako druhý park po Yellowstone. Park je známý hlavně díky sekvojovému lesu a největšímu stromu na světě - Generální Shermanovi. 84% parku (Sequoia a Kings Canyon) je dostupná pouze pěšky nebo na koni. Kromě turistky, rybaření a táboření je park známý také padnutím tak velkého sekvojovce, že do něj mohl být vyřezán tunel a projíždějí jím auta (Tunnel Log), Křišťálová jeskyně (Crystal Cave), která je jediná přístupná pro veřejnost a dále skálou Moro, z níž jsou úžasné výhledy na pohoří Sierry Nevady. V Kalifornii se nachází nejteplejší a druhé nejnižší místo na Zemi - Death Valley. Nejvyšší naměřená teplota zde byla 57,1 ° C. "Údolí smrti" je domovem kmene Timbisha, který ho obývá už přes 1 000 let. Death Valley bylo prohlášeno za národní památku prezidentem Herbertem Hooverem 11. února 1933. Poté co se rozšířilo o Saline a Eureka Valley se v roce 1994 stalo národním parkem. Kalifornie je nejznámější a nejdůležitější vinařskou oblastí v Severní Americe. Výborné podmínky pro pěstování hroznů jsou zejména v údolí Napa, kde se produkuje nejvíce nejkvalitnějších vín z celého kontinentu. Dalšími známými regiony jsou Sonoma a Carneros. Zajímavé lokality v Kalifornii: Anaheim, Bakersfield, Death Valley, Fresno, Long Beach, Los Angeles, Národní park Sequoia, Oakland, Sacramento, San Diego, San Francisco, San Jose

Ubytování a Apartmány - Dovolená v Miami. Dovolená na Floridě bude zajisté ta, na kterou nikdy nezapomenete. Každoročně sem zavítají turisté z celého světa, aby objevili krásy tohoto poloostrova na jihovýchodě Spojených států Amerických a aby si užívali nádherného počasí, jenž zde panuje po celý rok. Kromě dechberoucích pláží, barů a podniků je Miami, největší město na Floridě, také dějištěm velkého množství výstav, nachází se zde také mnoho muzeí a galerií. Většinu obyvatelstva Miami tvoří španělsky mluvící lidé a město tak díky tomu dostává multikulturní ráz. To především poznáte například při ochutnávce místních specialit, či poslouchání tradiční muziky. Chystáte-li se do Miami na dovolenou, neměli byste si nechat ujít některé z představení v Adrienne Arsht Center for the Performing Arts. Jedná se druhé největší centrum umění ve Spojených státech Amerických a konají se zde představení pro všechny věkové kategorie. Další zajímavým místem stojící za návštěvu je New World Centre. To návštěvníky ohromí nejen představeními, ale také svou architekturou. Plánujete-li delší dovolenou v USA, zastavte se určitě na několik dní na Floridě. Ubytování v hotelech může být velmi drahé, avšak Wimdu pro Vás má řešení. Kontaktujte hostitele a zarezervujte si ubytování v soukromém apartmánu. Cena za ubytování je nižší, než za hotelové apartmány stejné kategorie. Luxusní apartmány na Flrodidě .Pokud jste vždy snili o strávení dovolené v soukromém apartmánu v Miami s výhledem na moře, je pro Vás rezervace ubytování přes Wimdu tou nejlepší volbou. Chcete se vydat na dovolenou na Floridu a přitom neutratit tolik peněz za ubytování? Pokud hledáte levné a dostupné ubytování, vyhledejte si na Wimdu dostupné apartmány a neváhejte ani minutu s rezervací. Dovolená na slunné Floridě. Dovolenou v Miami můžete prožít buďto v soukromém apartmánu, rodinném domě na pobřeží, nebo třeba také v luxusním apartmánu s úchvatným výhledem na moře. Pro více dobrodužnější povahy nabízíme ubytování přímo v bytě hostitele. To je výtečná možnost, jak se dostat do kontaktu s místními obyvateli a prožít tak dovolenou ještě lépe. Wimdu mění způsob cestování. Již nemusíte trávit dovolenou v přeplněných hotelech s anonymním přístupem. Wimdu, to je Váš partner na cestách!

Sierra Nevada.

Nevada - dovolená a zájezdy

Sierra Nevada byla prohlášena rezervací Biosféry UNESCO, také je částečně přirodní rezervace. Sjezdovky tu nabízí možnosti jak pro méně zkušené, tak i nejpokročilejší lyžaře. Z Granady vede do pohoří nejvýše položená silnice v Evropě. Po Alpách jsou to největší hory v Evropě (s 20 vrcholy vyššími než 3000 m). V zimě je nutné si ověřit, zda je cesta z Granady do Pradollana otevřená a potřeba jsou sněhové řetězy. Ski Resort Sierra Nevada je rozdělena do několika ski areálů: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma de Dilar, Valle San Juan.

Národní parky Jihozápadu USA.

Dovolená na sněhu Sierra Nevada - zimní radovánky v nejjižnějším lyžařském středisku Evropy!

Hotely v regionu Nevada. Ubytování, hotel, hostel, penzion nebo apartmán v regionu Nevada. Travelport.cz nabízí rezervaci hotelů v oblasti Nevada bez nutnosti placení online. Cenu za pobyt zaplatíte až přímo v hotelové recepci. Najdete zde last minute nabídky hotelů v oblasti Nevada a slevy až 75%. Svůj pokoj v oblasti Nevada si online zarezervujete v klidu Vašeho domova. Porovnejte různé hotely v oblasti Nevada. Upravte si Váš výběr podle počtu hvězdiček typu hotelu, a příslušenství. Vyberte si nejvhodnější hotel, hostel, penzion, apartmán v oblasti Nevada, zobrazte si polohu hotelu na mapě, přečtěte si doplňující informace a prohlédněte fotografie hotelu. Ještě dnes si bezpečně online objednejte hotelový pokoj. Zašleme Vám e-mail s potvrzením Vaší objednávky, ve kterém budou uvedeny všechny rezervační údaje. Ubytování regionu Nevada, či Vaši dovolenou v oblasti Nevada si objednejte raději s předstihem. Nejlepší nabídky mizí nejrychleji.

Jihozápad USA patří bezesporu k nejkrásnějším oblastem světa. Turisté z celého světa obdivují rozmanitost místní krajiny a velké množství národních parků, které se nacházejí na poměrně malém území. Nejznámějšími místy pouštní oblasti je Monument Valley, Arches, Bryce Canyon, Grand Canyon nebo Antelope Canyon a majestátní pohoří Sierra Nevada s nejmohutnějšími stromy světa. To vše můžete poznat! Ubytování je zajištěno v kempech a stanech, nebo s komfortem v motelech.. Navštívíte Kalifornii, Nevadu, Utah a Arizonu. Můžete se těšit na národní parky Yosemite, Zion, Bryce Canyon, Capitol Reef, Arches, Canyonlands, Grand Canyon, Death Valley, Kings Canyon a Sequoia a indiánské rezervace Monument Valley, Antelope Canyon a další zajímavá místa. Program: 1. den: Ráno odlet z Prahy Přestup v Londýně, přílet do San Francisca, vyzvednutí aut, prohlídka slavného mostu Golden Gate a odjezd do vnitrozemí Kalifornie. 2. den: Národní park Yosemite Prohlídka Národního parku Yosemite s mohutnými žulovými masivy v čele se slavnými El Capitanem a Half Domem. Večer západ slunce nad jezerem Mono Lake s unikátními vápencovými tufy. 3. den: Nevada – Utah Celodenní přejezd přes Nevadu, průjezd „ufonským“ městečkem Rachel, překrásnou nevadskou pouští a okolo tajemné základny AREA 51do Utahu. 4. den: Národní park Zion Celodenní prohlídka Národního parku Zion, možnost výstupu pod unikátní vyhlídku Angels Landing nebo pěší túra kaňonem řeky Virgin River. Odpoledne oblast The East Temple. 5. den: Red Canyon Průjezd přes Red Canyon do Národního parku Bryce Canyonu, který je mnohými považován za nejkrásnější park v USA, pěší trasy mezi tisíci červenými vápencovými věžemi. 6. den: Utah – Moabu Přejezd přes zkamenělou písečnou dunu mezi Escalante a Boulderem do NP Capitol Reef. Prohlídka severní části parku a odpoledne přejezd přes pouště Utahu do Moabu. 7. den: Národní park Arches Prohlídka NP Arches s více než 2000 kamennými oblouky v čele se slavnými Delicate Archem a Landscape Archem s rozpětím 96 metrů, nocleh v Moabu. 8. den: Národní park Canyonlands Prohlídka Národního parku Canyonlands s největší spletí kaňonů na západě USA, oblast soutoku dvou meandrujících řek Colorado a Green River s krásnými erozními kaňony. 9. den: Indiánská rezervace Monument Valley Celodenní prohlídka nejznámějšího místa amerického západu – indiánské rezervace Navajů Monument Valley. 10. den: Přejezd do Grand Canyonu Ráno přejezd do Page a prohlídka Antelope Canyonu, kaňon řeky Colorado Horsehoe Bend, přejezd na jih Grand Canyonu. 11. den: Národní park Grand Canyon Navštívíte největší systém kaňonů na světě, možnost pěšího sestupu k řece Colorado, nebo vyhlídkových letů. Odpoledne průjezd po slavné historické silnici ROUTE 66. 12. den: Přejezd do Las Vegas Dopoledne přehrada Hoover Dam, odpoledne příjezd do nejznámějšího hráčského města Las Vegas, odpolední a noční prohlídka centra a světoznámých kasin. 13. den: Přejezd do Údolí smrti Noční odjezd z Las Vegas do Údolí smrti s nejníže položeným bodem západní polokoule Bad Watrem (- 85,5 m n. m.). Odpoledne přejezd do Kalifornie. 14. den: Kings Canyon a Sequoia Prohlídka Národních parků Kings Canyon a Sequoia s mohutnými, až 90 metrů vysokými stromy, jejichž stáří se odhaduje téměř na 3000 let, odpoledne přejezd k San Franciscu.

Nevada leží v západní části Spojených států. S rozlohou 268 350 km2 a cca 2 700 000 obyvateli je sedmým největším a 35. nejlidnatějším státem USA. Přes dvě třetiny nevadských obyvatel žije v metropolitní oblasti Las Vegas, která zahrnuje 3 největší města. Hlavním městem Nevady je Carson City. Název Nevada je odvozen od nedalekého pohoří Sierra Nevada (španělsky toto označení znamená „zasněžené vrcholky pohoří“). Nevada sousedí s Idahem, Utahem, Arizonou, Kalifornií a Oregonem.

Přejezd do Sierra Nevady , vyhlídková horská silnice Tioga Road . Den 4 - 4: Přechod sedla Mono Pass (3323 m, převýšení 450 m) k Walkerovu jezeru, Mono Lake . Den 5 - 5: NP Yosemite – světoznámý El Capitan s proslulou horolezeckou stěnou, vycházka k dolnímu a hornímu Velkému vodopádu . Den 6 - 8: NP Yosemite – wilderness treking – první den výstup kolem vodopádů Vernal a Nevada (600 m převýšení); druhý den výstup na Half Dome (2693 m, nalehko 850 m převýšení) a odpoledne relaxace nebo okruh do Little Yosemite Valley ; třetí den sestup k autu a sjezd z hor, nocleh u jezera Millerton s koupáním. Den 9 - 9: Přejezd zpět do hor, NP Sequoia – vycházkový okruh mezi sekvojemi v Giant Forest . Den 10 - 14: NP Kings Canyon – okružní trasa přes Rae Lakes a kolem dalších jezer, start a cíl v 1500 m, postupné stoupání údolími Kings River a jejích přítoků, čtvrtý den překročení sedla Glen Pass (3651 m), pátý den dokončení sestupu zpět do výchozího bodu a odjezd směr San Francisco. Den 15 - 16: Letecky San Francisco – Praha. San Francisco a slavný Golden Gate Bridge NP Yosemite a výstup na Half Dome NP Sequoia s nejmohutnějšími stromy světa NP Kings Canyon – okruh divočinou přes Glen Pass (3651 m) Jen několik hodin jízdy ze San Francisca, nejkrásnějšího města pacifického pobřeží, nás přenese na rozložité hřebeny čtyřtisícové Sierry Nevady, nejvyššího pohoří USA, nezahrneme-li Aljašku. Zde zahřívací túrou nejprve sestoupíme na odvrácenou stranu hlavního hřebene až k unikátnímu slanému jezeru Mono. Pak se vrátíme na zalesněnější návětrnou stranu pohoří a důkladně si užijeme NP Yosemite, jeden z nejkouzelnějších parků Severní Ameriky, se všemi jeho lákadly – závratnými žulovými stěnami, desítkami velkolepých vodopádů, elegantních kaskád a říčních tobogánů, prosluněnými lesy a fascinujícími skalními vyhlídkami. Budeme mít i povolení k výstupu na Half Dome, dominantní vrchol jedinečného polokulovitého tvaru.V druhé části programu se přesuneme do jižnější části Sierra Nevady, kde se nejprve projdeme v NP Sequoia mezi nejmohutnějšími stromy světa a pokloníme se jejich "králi" Generálu Shermanovi, největšímu žijícímu organizmu naší planety. A na závěr si v sousedním NP Kings Canyon vychutnáme pobyt v odlehlé panenské divočině s krásnou náhorní plošinou, ozdobenou celou řadou jezer mezi strmými horskými štíty, a v sedle Glen Pass dosáhneme nejvyššího bodu celého programu. V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–San Francisco–Praha ve výši 25 000 Kč, doprava minibusem, ubytování, vstupy do NP, permity na vícedenní trekingy, pronájem bezpečnostních kanystrů na potraviny na ochranu proti medvědům, informační materiály. Služby za příplatek: 11x polopenze Travellunch – 2200 Kč, registrace ESTA – 500 Kč. Ubytování: 3x hostel či motel, ostatní ve vlastních stanech (5x kemp, 6x tábořiště na trecích). Stravování: Pro noclehy v přírodě máte možnost objednat si polopenzi Travellunch, ostatní individuálně. Jídlo ponesete v batohu maximálně na 4 noci při závěrečném treku. Víza: Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA. Náročnost: Při trekingu v NP Yosemite si ponesete batoh jen při půldenním výstupu na tábořiště a zpět, zbytek programu je nalehko. Závěrečný vrcholový úsek na Half Dome vede po šikmé skále a je zajištěn stupy s lanovým zábradlím. Treking v NP Kings Canyon je o stupeň náročnější, celkem 67 km a 2200 m převýšení nahoru a dolů za 5 dní, celý okruh je třeba nést batohy. Technické obtíže na trase nejsou, jen dva nenáročné brody. Alternativou je případně pobyt v hezkém kempu poblíž startu okruhu a kratší výlety do okolí. Klima: Vzhledem k subtropické zeměpisné šířce jsou příjemné letní teploty obvyklé i ve vysokých nadmořských výškách, což samozřejmě nevylučuje možnost nepříznivých zvratů jako všude v horách.

New York má mnohá nej. Chybí mu snad jen floridské pláže. V této americké metropoli žije nejvíce obyvatel v celém USA. Stojí tu jedny z nejvyšších mrakodrapů světa. New York je světové centrum obchodu, finančnictví, zároveň ovlivňuje i mediální sféru, politiku, módu, nebo vzdělání.Strávit dovolenou v New Yorku znamená poznat například slavnou sochu Svobody, burzovní centrum Wall Street na Manhattanu, Empire State Building, Chrysler Building, nebo muzikálovou Broadway.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading