TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více

@kuryrsluzby
@kuryrsluzba

TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více
Zanzibar - Exotická dovolená a zájezdy Zanzibar

Katalog online

Zanzibar tisíc vůní Afriky a orientu - dovolená v ráji

Exotická dovolená Zanzibar. Ostrov Zanzibar při východním pobřeží Afriky patří mezi legendární tropické destinace. Kouzlo dovolené na Zanzibaru před vámi objevily zástupy turistů z celého světa, které sem přilákaly exotické chutě a vůně a úžasné bílé písečné pláže omývané tyrkysovými vodami Indického oceánu. Zanzibar byl po staletí obchodní křižovatkou, kde se setkávala Afrika s Indií a Arábií. Během své exotické dovolené na Zanzibaru byste si neměli nechat ujít proslulé historické centrum hlavního města, známé jako Stone City s jeho jedinečnou architekturou a spletitým labyrintem uliček.

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar

Zanzibar - dovolená a zájezdy

Krásná last minute dovolená na Zanzibaru Jen málo míst na světě vyvolává tak romantickou atmosféru jako exotický Zanzibar. Nedotčené tropické pláže, vůně koření i kouzelné uličky města Stone Town lákají každoročně k návštěvě turisty z celého světa. Vybírejte z našeho katalogu a odleťte s námi na Zanzibar i vy.

Na Zanzibaru zapomenete na starosti všedních dní Navštivte s námi místo, kde se rozplynou vaše každodenní starosti a vychutnáte si odpočinek u moře i dobrodružství na safari. Klenot Indického oceánu se může pyšnit pestrou směsicí kultur, výbornými podmínkami k potápění u korálových útesů i bělostným pískem na nekonečných plážích. Na ostrově jsou k vidění památky staveb, které zde vybudovali Ománci. Právě oni kdysi na Zanzibaru začali pěstovat voňavý hřebíček a další koření, které tvořilo po dlouhou dobu hlavní příjem ostrova. Pojeďte s eTravelem nasát všechny vůně pohádkového Zanzibaru.

Kdy jet na Zanzibar Od června do října panují na ostrově pro obyvatele středu Evropy nejsnesitelnější podmínky. Extrémní vedra jsou pryč, na obloze často ani mráček, takže koupání nic nebrání. Navíc se po skončeném období dešťů příroda krásně zelená.

Destinace

Kiwengwa | Nungwi | Pingwe | Pwani Mchangani | Uroa

Zanzibar láká svými bělostnými plážemi a průzračným mořem

Aktuální Zanzibar last minute

Všechny nabídky Zanzibar last minute jsou o tom, že si zájezd zakoupíte těsně před odjezdem na dovolenou. Nejvýhodnější ceny last minute začínají asi měsíc před odjezdem a někdy se ještě těsněji k termínu sníží, samozřejmě do okamžiku než se vyprodá. Zájezdy Zanzibar last minute mají tu výhodu, že je dokážete zakoupit celoročně. Protože v Tanzánii a jejím Zanzibaru je celoročně vhodné počasí na opalovaní a koupání - je tu krásně teplé moře, ale dejte si pozor, v některých měsících Vás v Zanzibaru mohou zastihnout deště a ty nemá v oblibě každý z nás - i když v některých měsících se jedná pouze o krátké rychlé deště :) Doporučujeme vyrazit na Zanzibar v období od června do října, pro evropany je ale typičtější období od ledna do března. Naproti tomu nedoporučujeme vyrazit na Zanzibar od dubna do května, to je tu období vydatnějších dešťů. Na průměrné teploty vody a vzduchu a celkový přehled počasí v Zanzibaru se můžete podívat zde. Zanzibar patří mezi ty exotické destinace, které jsou o něco více vzdálené od naší republiky, než klasické dovolenkové destinace jako napříkad Tunisko, Egypt nebo Řecko, proto počítejte s tím že doba letu do Zanzibaru je cca 9 hodin. Detailní rozpis délky letů naleznete zde. Zanzibar last minute Vám nabízí nejen výhodnou cenu, ale také kvalitu a překrásné prostředí Vaší dovolené. Díky last minute nabídkám do Zanzibaru můžete využít zvýhodněných cen a tak Vás dovolená v Zanzibaru vyjde na celkem pěkné peníze. Dovolená v Zanzibaru to není jen exotická dovolená, ale především krásná nedotčená příroda, jedny z nejkrásnějších píščitých pláží - které jako bonus jsou často poloprázdné, úchvatný podmořský život, poznání, nové zkušenosti a spousta energie načerpané ze sluníčka. Stačí si jen vybrat

Když se řekne Zanzibar last minute, tak se velkému množství lidí většinou vybaví to, že se jedná o nějaký stát, který se nachází v Africe, ale podrobnosti o této zemi jsou většině lidí neznámé. Jedná se prakticky o ostrov, který je součástí dalšího státu- Tanzánie. Zanzibar je jakýmsi ostrovem, který je v podstatě státem sám pro sebe. Členění Zanzibaru. Skutečnost je taková, že spojení dovolená Zanzibar rozhodně není nijak utopickou záležitostí. Ba naopak na Zanzibaru je možné strávit poměrně zajímavou a hodně exotickou dovolenou. Zanzibar je prakticky názvem určeným hned pro dva ostrovy. Jde o ostrovy, které jsou situovány přímo na východoafrické pobřeží. Jižněji položený ostrov se nazývá Unguja a severní Pemba. Název Zanzibar je většinou vtahován pouze k prvnímu ze jmenovaných ostrovů. Ten je ostatně také mnohem rozlehlejší, než je tomu u ostrova Pemba. Na Zanzibaru žije přibližně kolem jednoho milionu lidí. Hlavním kulturním a správním centrem je pochopitelně hlavní město stejného jména, tedy Zanzibar. Zájezdy Zanzibar dnes. Současné zájezdy Zanzibar lákají na moderní stát, který se velmi dynamicky rozvíjí a orientuje na cestovní ruch. Zanzibar ještě spolu Tanganikou tvoří stát Tanzánie. Ostatně již samotný název Tanzanie je složen z počátečních písmen obou států, tedy Tanganiky a Zanzibaru. Určitě je třeba poznamenat, že hlavním zdrojem obživy Zanzibaru není určitě pouze samotný cestovní ruch, ale zejména pěstování palmy zvané Raffia. Jinak ale Zanzibar produkuje také jiné zemědělské plodiny. Na mysli máme především skořici, hřebíček, ale také muškátový oříšek anebo pepř.

Letní dovolená na Zanzibaru.

zanzibar praha | zanzibar dovolená | zanzibar počasí | zanzibar informace | zanzibar recenz | zanzibar praha | zanzibar praha | zanzibar last minute

Zanzibar Ač v minulosti ostrov proslul především obchodem s otroky, dnes je vysněnou destinací mnoha návštěvníků z celého světa. Budeme rádi, když i vám budeme moci jeho krásy ukázat. Ostrov má tropické klima, s minimálními výkyvy jak během roku, tak v denních a nočních teplotách. Od druhé poloviny března do poloviny května trvá období dešťů, což však zpravidla neznamená, že tu nelze strávit pohodovou dovolenou. V tomto období se objevují silnější deště, ale jen zřídka prší celý den. Podnebí je po většinu roku velmi teplé a moře stejně tak. Zanzibarské pobřeží odráží mořský příliv a odliv jako málokteré jiné. V období odlivu moře ustoupí o desítky metrů, aby tak ukázalo, co ukrývá na svém dně.

Nádherné bělostné pláže však nejsou to jediné, co vám může Zanzibar nabídnout. Pokud se vám omrzí pohled na neskutečnou krásu pobřeží, vřele vám doporučujeme vyrazit na výlet. Staré Kamenné Město stojí za vidění. Nadchnou vás bývalé sultánské paláce s bohatě zdobenými vstupními dveřmi, stejně jako muzeum vypovídající o historii ostrova. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a zdraví a vítají vás, jako by vás znali již léta. Jambo – pozdrav, s nímž se budete setkávat na každém kroku, se sluší opětovat

Dovolená na Zanzibaru je dovolenou v ráji.

Dovolená Zanzibar Zanzibar láká svými bělostnými plážemi a průzračným mořem. Exotická dovolená na Zanzibaru. Situace na Zanzibaru je dlouhodobě politicky i hospodářsky stabilní což umožnilo velký rozvoj turistické infrastruktury. Zdejší překrásné pláže nabízejí ideální podmínky k prožití dovolené. Ideální poloha pod rovníkem garantuje po celý rok teplé tropické podnebí.

super last minute Zanzibar

Rozhodli jste se strávit svou dovolenou na Zanzibaru? Jste na správné adrese, v naší nabídce zájezdů na Zanzibar jsou pouze produkty řádně pojištěných a prověřených cestovních kanceláří, které jsou zárukou pohodové a klidné dovolené.

Zajímavá místa Zanzibaru

Dovolená na Zanzibaru je pro mnoho lidí stále ještě něco naprosto neznámého, o této možnosti a o tomto ostrově řada lidí totiž ještě v životě neslyšela a nebo o něm nemají absolutně žádné informace. Je to ale veliká škoda, protože právě Zanzibar splňuje většinu požadavků, které běžný turista na svou dovolenou obvykle má. Hledáte-li exotickou destinaci, kam se dá cestovat prakticky po celý rok (protože počasí na Zanzibaru je skvělé celoročně), kde najdete opravdu nádherné pláže a skvělé podmínky pro vodní sporty a kde můžete dělat i něco jiného než jen relaxovat na pláži (jako např. prozkoumávat prales Jozani, podívat se na farmu, kde se pěstuje koření, prozkoumávat okolní ostrovy a ostrůvky, bloudit krásnými uličkami starého města Zanzibar City atp.), pak jste ji právě našli – jmenuje se Zanzibar. Pláž Paje. Velkou výhodou Zanzibaru je, že se nenachází na druhé straně planety jako třeba Havajské ostrovy nebo Francouzská Polynésie a cesta sem tak není nesnesitelně dlouhá. Velkým plusem dovolené na Zanzibaru je také skutečnost, že zájezdy na Zanzibar nejsou drahé a pokud máte trošku štěstí na nějakou výhodnou nabídku, najdete zájezdy na Zanzibar za opravdu velice dobré ceny. Dovolená na Zanzibaru tak může být opravdu pro každého a uvidíte, že se vám tento malý kousek pevniny v západním Indickém oceánu bude moc líbit. Jedná se totiž o jeden z posledních nádherných a turismem nepříliš zkažených koutů východní Afriky, takže máte-li rádi spíše klid a hledáte-li krásné scenérie, Zanzibar vás okouzlí! Příjezd na ostrov Pemba. Zanzibar většina turistů navštěvuje v rámci větší dovolené v Africe, kdy nejprve cestují několik dní po národních parcích Tanzánie či Keni, aby pak týden či dva relaxovali na plážích Zanzibaru. Ať už se na Zanzibar dostanete jakýmkoli způsobem, ať už zde budete jen pár dní a nebo několik týdnů, přejeme vám, aby se vám zde líbilo tak moc, jako nám a dalším lidem, se kterými jsme si o jejich dovolené na Zanzibaru povídali.

Jde o oblíbenou turistickou destinaci s nádhernými bílými plážemi, velmi zachovalým podmořským světem a nádhernou přírodou v nitru ostrova, což je určitě dostatečný důvod proč jet na dovolenou na Zanzibar. Přímo ve městě Zanzibaru můžeme obdivovat starou čtvrť, která byla vyhlášena světovou památkou UNESCO a kde najdeme staré mešity, arabské paláce, stará tržiště, kde byli dříve nabízeni otroci a historickou pevnost, která dodnes připomíná historii ostrova. Ostrov patří pod správu státu Tanzanie, o níž si můžete přečíst na stránce dovolená Tanzanie. Co dělat na Zanzibaru. Fantazii se meze nekladou, do této části zeměkoule se ale jezdí za přírodou a obzvláště za bílými písky pláží omývaných Indickým oceánem. A také za architekturou a legendami z dob, kdy s Afrikou prostřednictvím Zanzibaru obchodovali arabští obchodníci. Pokud nevíte, co dělat na dovolené na Zanzibaru, můžete se procházet typickými uličkami a představovat si vůni prodávaného koření a arabské kávy, cinkot zlaťáků a ruch tržiště během dávných výměn zboží, které udělaly ze Zanzibaru významné místo. Čím si zpestřit dovolenou na Zanzibaru. Kdo si chce užít něco víc než jen lenošení na lehátku, může pojmout prázdniny v tomto exotickém ráji aktivně a zasportovat si, nejlépe v teplé mořské vodě. Na Zanzibaru neexistují pro tyto činnosti žádná velká omezení, takže se zde lidé často věnují potápění, šnorchlování, vodnímu lyžování, windsurfingu, plachtění, jízdě na kajaku a podobným vodním radovánkám. Zpestřit dovolenou na pláži může i výlet na safari v Tanzanii a v Keni. Vidět nefalšovanou africkou krajinu se lvy, slony lze například při použití leteckého taxi, které pasažéry dopraví do národního parku Serengeti za jednu až tři hodiny (přesná doba záleží na tom, kolik zastávek má taxi naplánováno). Za krátkou dobu se tak z klidu bílých písků ocitnete uprostřed divočiny.

Zanzibar, souostroví v Indickém oceánu, které je součástí Tanzanie.

K největším hitům patří hlavní město Zanzibar nebo Nungwi, poblíž něhož se nachází ty nejlepší pláže ostrova. Pověstná je i lesní rezervace Jozami i Kizimkazi, jedna z nejstarších vesnic oblasti. Zanzibar jako poloautonomní samosprávní oblast je vlastně takový stát ve státě. Sám má i svůj ostrov vedle ostrova. Jmenuje se Mnemba Island a proslavil se bělostnými plážemi, stejně jako třeba letoviska Nungwi, Pingwe nebo Kendwa či jiná zajímavá místa pro dovolenou na Zanzibaru.

byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago. Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích – tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, ale po celou dobu zájezdu budeme ubytováni přímo u pláží s každodenní možností koupání.

Tanzánie - Zanzibar

Dovolená Tanzánie - Zanzibar, poznávejte krásy, které Vám Tanzánie nabízí právě v destinacích jako ta Vámi zvolená - Zanzibar. Zájezdy do míst jako Tanzánie - Zanzibar vybíráme pouze od prověřených cestovních kanceláří. Tanzánie - Zanzibar: Last minute, dovolená, first minute - vše přehledně na jednom místě!

Zanzibar (jeho pravé jméno je Unguja) je jedinečný korálový ostrov ležící v Indickém oceánu asi 40 km od Tanzanie. Zanzibar je jednou z top destinací v Africe a to hlavně díky jeho fascinující historii a jeho neuvěřitelným plážím. zanzibar pláž. Pláže patří mezi největší lákadla ostrova Zanzibar. Se sousedním ostrovem Pemba a asi 50 dalšími ostrovy, je Zanzibar součástí jednoho souostroví. Pro své bohaté množství plantáží s kořením bývá často nazýván jako „Ostrov koření“. Větší ostrovy ze souostroví jsou velmi úrodné. Jsou pokryté menšími farmičkami a všude ve vzduchu je cítit aroma zdejšího koření. Společně s ohromujícími plážemi s bílým pískem, které jsou ve stínu palem a jsou považované za ty nejkrásnější ve východní Africe, vytvářejí z ostrovů vynikající místo pro pravou exotickou dovolenou. Moře je zde mělké a teplé, místní útesy jsou výborné pro šnorchlování a potápění. Zanzibar je autonomní částí Tanzanie, jeho hlavním městem je Zanzibar Town, kde žije kolem 200 tisíc obyvatel. Celkový počet obyvatel Zanzibaru je cca 800 tisíc. Oficiálními jazyky jsou angličtina a svahilština. Časový posun: +3 hodiny oproti středoevropskému času Nejvyšší bod Zanzibaru leží ve výšce pouhých 120 m. n. m. Počasí Zanzibar. Polohou blízko rovníku je zde teplo po celý rok, ale severní a severovýchodní pobřeží je příjemně ochlazováno mořským vánkem. Nejteplejším obdobím je leden až březen, kdy teploty dosahují kolem 32 stupňů Celsia. V červnu a červenci jsou tu teploty nejnižší, ale i tak dosahují 28 stupňů. V listopadu je zde období dešťů, k návštěvě doporučujeme buď období od černa do října, nebo po novém roce do března.

TANZANIE - ostrov ZANZIBAR

Zanzibar je vzhledem své bohaté historii mixem kultur různých několika etnik, majoritu však tvoří Arabové a Afričané, případně jejich míšenci. Hlavním náboženstvím je islám, hinduismus a křesťanství jsou v drtivé menšině. Zvyky islámu je tu třeba respektovat i včetně doby, kdy na ostrově slaví ramadán. Bezpečnost na Zanzibaru. Bezpečnost na Zanzibaru, ale i na pevninské Tanzanii je dlouhodobě velmi stabilní. Pro svou vlastní bezpečnost se vyvarujte standardním chybám, mezi něž patří nošení u sebe vysoké hotovosti, vystavování drahých šperků a hodinek a vůbec luxusních věcí, nenechávejte bez dozoru své osobní věci, hotovost, fotoaparáty atd. Po setmění byste neměli chodit nikam sami (hlavně v hlavním městě). Kriminalita zde není vysoká, ale pouliční krádeže jsou zkrátka běžné. Zloději tu navíc jsou velmi přísně trestáni. Zanzibar Town a Stone Town. Město Zanzibar se nachází uprostřed západního pobřeží ostrova a je hlavním městem ostrova. Stará část města, známá jako Stone Town, je srdcem města a je tu vždy velmi rušno. Skládá se ze sítě vinoucích se úzkých uliček mezi starými kamennými budovami se zdobenými vchody a balkony. Najdete zde spousty malých obchůdků, které zde prodávají všechno, na co vzpomenete. Podél pobřeží se nachází několik luxusních hotelů, starý sultánův palác (House of Wonder), mešity, staré arabské domy, stará pevnost, restaurace a doky. Doporučujeme k návštěvě ranní trh na Creek Road, kde si můžete nakoupit to nejlepší koření, čerstvé ryby, ale také ovoce. Stone Town. Stará část Stone Town v hlavním městě je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO . Naopak, večer doporučujeme vychutnat si večeři na střeše některé z pobřežních restaurací, což je opravdu kouzelný zážitek. Neměli byste také vynechat noční trh s jídlem Forodhani před stejnojmennými zahradami. Ochutnat zde můžete čerstvé grilované ryby, olihně, krevety, kraby, humry, zkrátka cokoli, na co si z moře vzpomenete. Navíc vše krásně voní. Zapít to musíte místními vynikajícími džusy. Stone Town lze lehce prozkoumat pěšky. Pokud zde budete chtít pobýt, tak vězte, že dvě noci je pro návštěvu tohoto místa dostačující.

1. Ostrov Pemba - Vyrazte za šnorchlováním, potápěním nebo rybolovem na otevřeném moři u ostrova Pemba. Ostrov je poset fantastickými korálovými zahradami a obklopen křišťálově čistou vodou s nedotčeným pobřežím. zanzibar pemba - Jedna z mnoha pláží na ostrově Pemba, který je součástí zanzibarského souostroví 2. Stone Town - Navštivte hlavní město a jeho starou část, která je zapsána na seznamu UNESCO. Zajímavé budovy, nádech historie, to vše na jednom místě, které byste při své návštěvě ostrova neměli vynechat. 3. Ngezi Forest Reserve - Tato přírodní rezervace je domovem několika vzácných a exotických rostlin a přírodních druhů. Své si tu najdou i pozorovatelé ptáků. 4. Ostrovy kolem Zanzibaru - Navštivte některý z okolních ostrovů kolem Zanzibaru a jen se tak procházejte po úžasných bílých plážích… 5. Mangapwani - Vydejte se na místo, kde na vás dýchne stará otrokářská doba. Uvidíte korálové jeskyně nebo komnaty, kde se ukrývali otroci a odkud byli transportováni na velké lodě k dalšímu obchodu.

Zanzibar – ostrovy koření

°C Ostrov Zanzibar, tropický ráj ležící východně od afrických břehů, patří společně s ostrovem Pemba a dalšími malými ostrůvky k pevninské Tanzánii. Zanzibar je nazýván také ostrovem koření. K typickým produktům Zanzibaru patří zejména vanilka a hřebíček, muškátový oříšek a skořice. Představu dokonalého ráje dokreslují bělostné pláže lemované bohatou tropickou vegetací. Nejkrásnější dlouhé písečné pláže naleznete zejména na severo-východě ostrova. Pobřeží je lemováno korálovým útesem, na své si tedy přijdou i milovníci šnorchlování a potápění, kteří si mohou vychutnat krásy tajemných zákoutí korálových útesů. Při návštěvě Zanzibaru nesmíte opomenout ani prohlídku hlavního města Zanzibar, které je nazýváno Stone Town neboli Kamenné Město. Procházet se zde můžete úzkými křivolakými uličkami, navštívit můžete hrůzyplné tržiště s otroky, kteří byli z přístavu odváženi za prací do daleké Ameriky. Člunem se můžete plavit na Prison Island, nazývaný Changu, s ruinami vězení pro otroky. Dnes na tomto místě, které je opředeno ponurou historií, žijí obří želvy dovezené ze Seychel. Zanzibar je exotický ostrov o velikosti cca 100 x 50 km ležící v indickém oceánu zhruba u hranice mezi Keňou a Tanzánií, ke které také náleží. Má kolem 1 mil. obyvatel převážně muslimů. Uřední jazyk je angličtina a svahilština. Hlavním městem je Stone Town, jehož stará část je zařazena na seznam památek UNESCO. Na přelomu století byl ostrov významným místem pro obchod s otroky a překladištěm pro jejich vývoz do ameriky. Je také nazýván zemí koření, kterého se tu pěstuje mnoho druhů a vyváží se do celého světa. Ostrov je charakteristický svými písčitými plážemi a korálovými útesy ideálními pro šnorchlování a potápění.

Bájný ostrov, jehož jméno voní tajuplnými dálkami a kořením… Koření proslavilo Zanzibar již ve středověku po celém známém světě. Dnes je ostrov, který se nachází pouhých 35 km od břehů východní Afriky, známý především díky svým krásným plážím z bělostného jemného korálového písku, který v kombinaci s průzračnými vodami Indického oceánu a rovníkovým sluncem vytváří plážový ráj, jemuž neodolá žádný návštěvník. Ostrov je pokrytý bujnou tropickou vegetací, v níž se skrývají háje skořicovníků, pepřovníků, vanilkovníků, hřebíčkovce, muškátovníku … Jakoby ostrov chtěl omámit všechny smysly svých návštěvníků

Kdy jet na Zanzibar

Jde o oblíbenou turistickou destinaci s nádhernými bílými plážemi, velmi zachovalým podmořským světem a nádhernou přírodou v nitru ostrova, což je určitě dostatečný důvod proč jet na dovolenou na Zanzibar. Přímo ve městě Zanzibaru můžeme obdivovat starou čtvrť, která byla vyhlášena světovou památkou UNESCO a kde najdeme staré mešity, arabské paláce, stará tržiště, kde byli dříve nabízeni otroci a historickou pevnost, která dodnes připomíná historii ostrova. Ostrov patří pod správu státu Tanzanie, o níž si můžete přečíst na stránce dovolená Tanzanie. Co dělat na Zanzibaru. Fantazii se meze nekladou, do této části zeměkoule se ale jezdí za přírodou a obzvláště za bílými písky pláží omývaných Indickým oceánem. A také za architekturou a legendami z dob, kdy s Afrikou prostřednictvím Zanzibaru obchodovali arabští obchodníci. Pokud nevíte, co dělat na dovolené na Zanzibaru, můžete se procházet typickými uličkami a představovat si vůni prodávaného koření a arabské kávy, cinkot zlaťáků a ruch tržiště během dávných výměn zboží, které udělaly ze Zanzibaru významné místo. Čím si zpestřit dovolenou na Zanzibaru. Kdo si chce užít něco víc než jen lenošení na lehátku, může pojmout prázdniny v tomto exotickém ráji aktivně a zasportovat si, nejlépe v teplé mořské vodě. Na Zanzibaru neexistují pro tyto činnosti žádná velká omezení, takže se zde lidé často věnují potápění, šnorchlování, vodnímu lyžování, windsurfingu, plachtění, jízdě na kajaku a podobným vodním radovánkám. Zpestřit dovolenou na pláži může i výlet na safari v Tanzanii a v Keni. Vidět nefalšovanou africkou krajinu se lvy, slony lze například při použití leteckého taxi, které pasažéry dopraví do národního parku Serengeti za jednu až tři hodiny (přesná doba záleží na tom, kolik zastávek má taxi naplánováno). Za krátkou dobu se tak z klidu bílých písků ocitnete uprostřed divočiny. Kdy jet na Zanzibar. Od června do října panují na ostrově pro obyvatele středu Evropy nejsnesitelnější podmínky. Extrémní vedra jsou pryč, na obloze často ani mráček, takže koupání nic nebrání. Navíc se po skončeném období dešťů příroda krásně zelená. Zajímavá místa Zanzibaru. K největším hitům patří hlavní město Zanzibar nebo Nungwi, poblíž něhož se nachází ty nejlepší pláže ostrova. Pověstná je i lesní rezervace Jozami i Kizimkazi, jedna z nejstarších vesnic oblasti. Zanzibar jako poloautonomní samosprávní oblast je vlastně takový stát ve státě. Sám má i svůj ostrov vedle ostrova. Jmenuje se Mnemba Island a proslavil se bělostnými plážemi, stejně jako třeba letoviska Nungwi, Pingwe nebo Kendwa či jiná zajímavá místa pro dovolenou na Zanzibaru. Co je nutné vědět před dovolenou na Zanzibaru. Ostrov sice požívá výhody napůl autonomní oblasti, přece jen ale patří státu Tanzanie, takže pro návštěvu je třeba platné vízum. To se sice nedá vyřídit přímo u nás, ale jde to například na velvyslanectví v Berlíně nebo přímo při vstupu do země.

Ostrov Zanzibar (svahilski Unguja) není v oceánu osamocen. Spolu s menším ostrovem Pemba a dvěma desítkami okolních korálových ostrůvků tvoří společně autonomní administrativní stát Zanzibar, který je součástí východoafrické svazové republiky Tanzánie (vedle Zanzibaru je jeho součástí kontinentální Tanganjika s hlavním městem Dar Es Salam). Samotný název Tanzánie vznikl spojením jmen obou svazových států Tanganjika a Zanzibar. Na Zanzibaru dnes na ploše necelých 1 700 km2 žije skoro půldruhého miliónu obyvatel. Jejich hlavním zdrojem obživy je rychle rostoucí turistický ruch, vedle něhož tradiční pěstování a vývoz koření, obchod a rybolov postupně ztrácí na významu. Historicky to ale byly právě obchodní příležitosti, které ke břehům východní Afriky zavedly obchodníky a mořeplavce z oblasti Perského/Arabského zálivu a Jemenu, kteří zde postupně vytvořili stabilní stát – zanzibarský sultanát, jehož bohatství pramenilo především z obchodu s otroky, slonovinou a kořením, ve kterém si Zanzibar v řadě komodit (především hřebíček) vytvořil prakticky monopol na evropských trzích. V době přistání prvního evropského mořeplavce, Portugalce Vasco da Gammy v roce 1499, byl zanzibarský sultanát bohatým vzkvétajícím islámským státem, který ovládal obchod mezi Indií, Afrikou, arabským světem a Evropou. Po portugalském vlivu se ostrov dostal do mocenské sféry britského impéria, kterému tu od 19. století konkurovaly koloniální zájmy Německa. Britský protektorát nad ostrovy skončil v roce 1963 a v následujícím roce byla na Zanzibaru vyhlášena republika a spojení s pevninskou částí Tanzánie do jednoho celku. Situace na ostrovech je dlouhodobě politicky a bezpečnostně stabilní, což od 80-tých let minulého století umožnilo rychlý rozvoj turistické infrastruktury. Hotelové sítě se zhlédly ve zdejších překrásných plážích, které nabízejí možnost ideální dovolené, zejména když je návštěvníci zkombinují s poznáním pěstování exotického koření a s návštěvou ospalého „zapomenutého“ hlavního města, které přes neúprosný zub času stále nabízí odlesky dávné slávy zanzibarského sultanátu. Centrum starého města Stone Town včetně zachovalého sultánského paláce a dalších impozantních budov bylo v roce 2000 vyhlášeno součástí světového kulturního dědictví pod ochranou UNESCO.

Vzhůru do Stone Town! Souostroví Zanzibar je součástí Tanzanie. Mimochodem – ta vznikla spojením pevninské Tanganiky právě se Zanzibarem, což se projevuje i v jejím názvu – spojte počátky slov Tanganika a Zanzibar a uvidíte sami. Hlavním městem je metropole Zanzibar, která leží na stejnojmenném ostrově a může se pyšnit historickým centrem, které je úchvatným mixem africké, evropské a arabské kultury. Báječný hřebíčkový ostrov Prvním Evropanem, který vstoupil na území Zanzibaru, byl pravděpodobně v roce 1499 mořeplavec Vasco da Gama. Ostrov má polohu, která byla ve středověku velmi strategická, proto se o něj vedly četné boje. Od 17. století až do roku 1897 byl navíc světovým centrem obchodu s otroky – ročně jich přes něj prošlo zhruba deset tisíc. Hotelové rezorty jsou na Zanzibaru v těsné blízkosti pláží. Zároveň byl už od 17. století považovaný za „ostrovy koření“. Jedna z jeho přezdívek dokonce zněla „báječný hřebíčkový ostrov“ a tento přídomek mu zůstal de facto dodnes. Na Zanzibar se soustředí 60 % světové produkce skořice, hřebíčku a muškátového oříšku. Dnes ale Zanzibar neláká jen na plantáže koření. V posledních letech se tu ve velkém rozjíždí turistický průmysl. Moderní hotelové komplexy jsou většinou umístěné přímo na plážích a poskytují veškerý komfort. Zanzibar je z 99 % muslimská země, takže zde platí určitá omezení (zákaz nudismu, přísnější pravidla v oblékání u žen… ), ale na druhou stranu může nabídnout bohatý noční život a panenskou džungli jen pár stovek metrů od hotelového komplexu.

Jen několik desítek kilometrů od východního pobřeží Afriky leží ve vlnách Indického oceánu skupina ostrovů, které známe pod souhrnným označením Zanzibar. Ty se v poslední době stávají díky svým bělostným plážím a omamné vůni koření novým cílem turistů. Kouzlu „ostrovů koření“ podlehl i Bill Gates, který sem pravidelně jezdí na dovolenou. Pokud máte rádi teplé a slunečné počasí, pak je pro vás africký Zanzibar jasnou volbou. Teploty vzduchu zde v průběhu roku neklesají pod 30 stupňů a moře vyhřívané tropickým sluncem láká ke koupání teplotou jen o tři stupně nižší. I to je jeden z důvodů, proč je v současné době Zanzibar vyhledávaným turistickým resortem i ze strany potápěčů. Tím druhým jsou korálové útesy, které se nachází v moři jen pár desítek metrů od pláží a které při odlivu vystupují nad mořskou hladinu. Pokud tedy nepatříte k fanouškům potápění, můžete k nim při ústupu moře dojít i suchou nohou. Okolí ostrovů je typické bohatým podmořským životem a při trošce štěstí při svých podvodních toulkách narazíte i na delfíny nebo žraloky kladivouny.

Zanzibar dovolená a zájezdy Dovolená a zájezdy Zanzibar Tabzanie. Líbila by se vám dovolená na Zanzibaru v Tanzanii? Láká vás prožít letní dovolenou na nevšedním místě? Máte rádi historii a zároveň toužíte po krásných plážích, kde můžete sportovat i odpočívat? Pak se vydejte na krásný africký ostrov Zanzibar! Unikátní památky se zde snoubí s jedinečnou kulturou, panenskou přírodou a komfortním turistickým zázemím, které zajistí veškeré pohodlí, které si jen od letní dovolené můžete přát. Milovníci potápění jistě ocení průzračné moře a bohatý podmořský život, stejně jako množství škol potápění a kurzů pro začátečníky. Poznejte na vlastní oči jedinečnou krásu Zanzibaru a užijete si skvělou letní dovolenou v některém z letovisek Tanzanie. Zájezdy na Zanzibar v sobě zahrnují letenky, ubytování v luxusních hotelech i rodinných apartmánech a samozřejmě také stravu, kterou si můžete zvolit z nabídky all inclusive, polopenzí a snídaní.

Ostrov Zanzibar Vysněný ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Při vyslovení tohoto jména se vybaví vůně exotických koření, které jsou zde domovem, a od středověku nejvýznamnějším artiklem obchodu mezi Orientem a Západem. 85 km dlouhý a 30 km široký ostrov leží na jižní polokouli jen 6 stupňů pod rovníkem asi 40 kilometrů od břehů východní Afriky. Je tvořen hlavním ostrovem s téměř neznámým jménem Unguja, hornatým ostrovem Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky. Prvním Evropanem, který ostrov spatřil, byl asi portugalský mořeplavec Vasco da Gama. V té době byl ostrov již po staletí po vlivem arabských obchodníků, kteří sem přijížděli na svých dřevěných lodích poháněných monzunovými větry. Ostrov se jim tak zalíbil, že sem ománští vládci na mnoho let přesunuli své sídlo ze Šťastné Arábie. Ostatně sultanátem zůstal Zanzibar až do roku 1964. I proto zde dodnes převažuje muslimská populace, která se mísí se zdejší africkou kulturou obohacenou o indické prvky. Metropoli ostrova tvoří proslulé kamenné město, jehož křivolaké uličky jsou nyní pod

Krásná last minute dovolená na Zanzibar Když se řekne Zanzibar last minute, tak se velkému množství lidí většinou vybaví to, že se jedná o nějaký stát, který se nachází v Africe, ale podrobnosti o této zemi jsou většině lidí neznámé. Jedná se prakticky o ostrov, který je součástí dalšího státu- Tanzánie. Zanzibar je jakýmsi ostrovem, který je v podstatě státem sám pro sebe. Členění Zanzibaru. Skutečnost je taková, že spojení dovolená Zanzibar rozhodně není nijak utopickou záležitostí. Ba naopak na Zanzibaru je možné strávit poměrně zajímavou a hodně exotickou dovolenou. Zanzibar je prakticky názvem určeným hned pro dva ostrovy. Jde o ostrovy, které jsou situovány přímo na východoafrické pobřeží. Jižněji položený ostrov se nazývá Unguja a severní Pemba. Název Zanzibar je většinou vtahován pouze k prvnímu ze jmenovaných ostrovů. Ten je ostatně také mnohem rozlehlejší, než je tomu u ostrova Pemba. Na Zanzibaru žije přibližně kolem jednoho milionu lidí. Hlavním kulturním a správním centrem je pochopitelně hlavní město stejného jména, tedy Zanzibar. Zájezdy Zanzibar dnes. Současné zájezdy Zanzibar lákají na moderní stát, který se velmi dynamicky rozvíjí a orientuje na cestovní ruch. Zanzibar ještě spolu Tanganikou tvoří stát Tanzánie. Ostatně již samotný název Tanzanie je složen z počátečních písmen obou států, tedy Tanganiky a Zanzibaru. Určitě je třeba poznamenat, že hlavním zdrojem obživy Zanzibaru není určitě pouze samotný cestovní ruch, ale zejména pěstování palmy zvané Raffia. Jinak ale Zanzibar produkuje také jiné zemědělské plodiny. Na mysli máme především skořici, hřebíček, ale také muškátový oříšek anebo pepř.

Ostrov Zanzibar se nachází pouhých 35 km od břehu východní Afriky. Je známý především díky svým krásným plážím z bělostného jemného korálového písku, který v kombinaci s průzračnými vodami Indického oceánu a rovníkovým sluncem vytváří plážový ráj, jemuž neodolá žádný návštěvník.Last minute Zanzibar Ostrov je pokrytý bujnou tropickou vegetací, v níž se skrývají háje skořicovníků, pepřovníků, vanilovníků, hřebíčkovce, muškátovníků. Koření proslavilo Zanzibar již ve středověku po celém známém světě. Jako by ostrov chtěl omámit všechny smysly svých návštěvníků. Zanzibar Vás nadchne. Podku hledáte bělostné pláže na ostrově Zanzibar. Doporučujeme nejkrásnější pláže v oblasti Kendwa - Nungwi

Zde najdete informativní přehled možných fakultativních výletů, které jde na Zanzibaru podniknout. I přesto, že ostrov není nijak veliký, je zde spousta míst, která určitě stojí za náštěvu. Přehled je pouze orientační a nabídka se může v místě lišit. Stone Town a koření. Prohlídka Stone Townu zahrnuje návštěvu městského tržiště, bývalého trhu s otroky, Národního muzea Zanzibaru, budovy Nejvyššího soudu, starého Německého konzulátu, bývalého anglického klubu - Africa House, cípatého domu (Tip house), Kelele Square, starého Britského konzulátu, sirotčince, staré pevnosti zahrad Forodhani, domu Zázraků, sultánského paláce (dnes je zde muzeum), zákaznického domu, staré lékárny, tradičního přístavu pro plachetnice, paláce Marahubi (dnes zřícenina) a všech dalších nejzajímavějších atrakcí, které lze ve městě Zanzibar najít. Prohlídka města probíhá pěšky. Po ukončení prohlídky pojedete na farmu, kde se pěstuje koření. Zde můžete na vlastní oči vidět muškátové oříšky rostoucí na stromě nebo vyzkoušet loupat kůru skořice. Váš průvodce před Vámi uřízne několik kořenů, listů a větviček a nechá Vás hádat, zda poznáte, o jaké koření se jedná. Také Vám budou nabídnuty zelené kokosové ořechy, které jsou velmi chutné. Během prohlídky farmy navštívíte i kiosek, kde si budete moci nakoupit koření. Tento výlet je velmi oblíbený a lze jej doporučit pro poznání pravé atmosféry Zanzibaru.

Zanzibar - kde můžete na last minute ušetřit. Láká vás last minute dovolená a zamýšlíte vyrazit právě na Zanzibar? Chystáte se strávit svůj zasloužený čas odpočinku a relaxace na Zanzibaru a využít přitom oblíbených a atraktivních nabídek, kdy slevy mohou dosahovat i více než 40%? Naše denně aktualizovaná nabídka výhodných zájezdů na poslední chvíli do letoviska Zanzibar obsahuje výhradně produkty prověřených a pojištěných cestovních kanceláří, které jsou zárukou vaší spokojené dovolené. Informace o Zanzibaru Plánujete cestu do Afriky a chtěli byste využít atraktivních cen? Zanzibar je jednou z oblastí, na které se Afrika v našem katalogu atraktivních nabídek dělí. Máme pro vás připraveny zajímavé nabídky last minute zájezdů na Zanzibar v objektech uvedených níže. Zájezdy pořádají cestovní kanceláře pojištěné dle zákona proti úpadku. Věříme, že se vám Zanzibar bude líbit a vaše zasloužná dovolená zde bude příjemně stráveným časem odpočinku. Hotely na Zanzibaru s last minute zájezdy

Last minute zájezdy Zanzibar Tanzanie all inclusive. Máte rádi potápění a rádi byste prožili letošní dovolenou v Africe? Pak využijte naší akční nabídky last minute zájezdů, s nimiž poznáte nevšední krásy Tanzanie a ostrova Zanzibar a zároveň si užijete skvělé last minute slevy zájezdů. Last minute dovolená na Zanzibaru je výbornou volbou pro všechny milovníky širokých písečných pláží, vodních sportů i fakultativních výletů ve formě safari v kontinentální části Tanzanie. Last minute zájezdy Zanzibar. Zanzibar, to je panenská příroda, průzračné moře ukrývající opravdové poklady, komfortní zázemí pobřežních letovisek i jedinečná kultura, která si stále zachovává své jedinečné kouzlo. Vyberte si z naší nabídky last minute zájezdů na Zanzibar a prožijte jedinečnou dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst východní Afriky! Last minute zájezdy Zanzibar jsou pro vás výbornou volbou, pokud byste si rádi dopřáli dovolenou na nevšedním místě, užívali si skvělou zábavu a vodní radovánky a zároveň také relaxovali. V naší nabídce naleznete pravidelně aktualizované last minute zájezdy na Zanzibar, včetně informací a fotografií jednotlivých hotelů. Věříme, že budete s naší nabídkou last minute zájezdů na Zanzibar spokojeni. Last minute dovolená Zanzibar. Last minute dovolená na ostrově Zanzibar je vhodná nejen pro zamilované páry, které touží po nevšedních zážitcích, ale také pro rodiny či skupiny přátel, kteří chtějí poznávat nová místa a nové kultury. Ať už plánujete svou dovolenou s předstihem či na poslední chvíli, last minute dovolená Zanzibar je pro vás jako stvořená. Nabízíme nejen klasické last minute zájezdy do Tanzánie, ale také zájezdy super last minute, s nimiž začne vaše dovolená do několika dní po vyřízení vaší rezervace. Nenechte si ujít jedinečnou nabídku last minute dovolené na Zanzibaru a dopřejte si zajímavou dovolenou za opravdu exkluzivní cenu!

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading