TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více

@kuryrsluzby
@kuryrsluzba

TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více
Karibik - dovolená zájezdy plavby mořem Karibské ostrovy

Katalog online

Karibik a jeho okouzlující ostrovy

Geografie

Antily jsou skupinou ostrovů, které oddělují Karibské moře od Atlantského oceánu. Spolu s Bahamy tvoří Západoindické ostrovy (nazývané také Karibské ostrovy, i když Bahamy neleží v Karibiku, ale v Atlantském oceánu severně od Kuby). Západoindické ostrovy pak spolu se středoamerickou pevninou tvoří region Střední Amerika.

Všechny tyto ostrovy jsou rájem pro milovníky vodních sportů, zejména potápění. Ostrovy Velkých Antil ale nabízejí mnohem víc než jen "koupací" dovolenou. Především Kuba je domovem mnoha přírodních krás.

Celý Karibik a tak i Antily leží v tropech, po celý rok je zde teplo. Nicméně všude se vyskytují deštivá i suchá období.

Karibikem je označován region v nejjižnější části Severní Ameriky, který zahrnuje Velké a Malé Antily, Bahamy a pobřeží střední a Jižní Ameriky, omývané Karibským mořem.

Velké Antily - Kuba, Hispaniola (Dominikánská republika a Haiti), Jamajka, Portoriko, Kajmanské ostrovy

Malé Antily :

Karibik dovolená zájezdy moře plavby Karibské ostrovy

Formality

Na některých místech Karibiku vám bude stačit pas platný ještě 6 měsíců po ukončení cesty a zpáteční letenka, na některých je potřeba vízum nebo turistická karta. To je většinou možné zakoupit přímo na letišti v Karibiku. Placenou turistickou kartu vyžaduje Kuba a Dominikánská republika, vízum vyžaduje Jamajka a Bahamy.

Karibik

Lodě Costa lze v Karibiku zastihnout od zimy do jara, kdy plují 8 - 12denní plavby východním či západním Karibikem. Lodě odplouvají z amerického přístavu Miami na Floridě, dominikánské La Romany či z francouzského Guadeloupe. Při plavbách východním Karibikem navštívíte ostrovy Antiqua, Grenada, Barbados, Tortola, Sv. Lucie, Sv. Kryštof, Sv. Martin, Guadeloupe a Martinik. Při odplutí z Miami lodě míří západním směrem na Mexiko, Honduras, Kajmanské ostrovy, Jamajku a ostrovy Turks & Caicos.

Karibik je synonymem tropického ráje s romantickými plážemi, deštnými pralesy a setkání s přívětivými obyvateli této slunné oblasti. Při plavbě navštívíte hned několik ostrovů, navíc se zázemím luxusní lodě. Při výletech na souši navštívíte městečka s koloniální atmosférou, plantáže kávy, palírny rumu. Pro sportovce je připraveno plavání s delfíny, rejnoky či potápění. Většina plaveb je Floridy a směřuje do oblasti východního či západního Karibiku.

Plavby Karibikem

Plavba Karibikem je příslibem, že se každé ráno probudíte v novém tropickém ráji. Stovky ostrovů nabízejí nevídanou symbiózu kouzelných přírodních scenérií kombinovanou s luxusem prázdninových letovisek, orientovaných především na bohatou americkou klientelu. Návštěvníky láká oblast také díky celoročně příjemnému klimatu. Jmenovat musíme dále palmami lemované široké písčité pláže s dobrým servisem či křišťálově čisté moře lákající jak k plavání tak i šnorchlování či potápění. Kdo chce relaxovat u tropického moře a zároveň poznávat i užívat si luxus a noční život na palubě lodi, zvolil skutečně správně.

Výletní lodě nejčastěji vyplouvají z floridských přístavů, což je ideální, protože právě letenky z Evropy do Miami či Fort Lauderdale jsou cenově nejvýhodnější. V obou místech jsou i velké lodní terminály, odkud vyplouvá opravdu značný počet lodí. Dalšími výchozími přístavy z území USA jsou Tampa, Jacksonville, New Orleans. Pokud chcete během své plavby stihnout co nejvíce ostrovů, je ideální vyplouvat ze Santo Dominga, San Juanu či Guadeloupe.

Plavby východním Karibikem

Plavby Karibikem se dělí na východní Karibik, zahrnující především návštěvu Bahamských ostrovů a Velkých & Malých Antil. Těšit se můžete na tyto exotické ostrovy: Antiqua, Barbuda, Guadeloupe, Svatý Tomáš, Svatý Kryštof, Svatý Martin (Závětrné ostrovy, východní větev), Barbados, Martinik, Svatá Lucie (Návětrné ostrovy, východní větev) a Portoriko, Bahamy, Turks & Caicos.

Při pohledu na mapu Karibiku vypadají ostrovy Malých i Velkých Antil jako perly, navlečené na náhrdelníku. Mají mnoho společného a přeci si z každého z nich odnesete jiný dojem i jiné zážitky. Malý dominikánský ostrov Catalina je přírodním rájem zapsaným na seznamu UNESCO pro nádherný korálový útes. Na kosmopolitním San Martenu si užijete vodní sporty a plážovou zábavu. Bujnou vegetací porostlá Tortola se může pochlubit slavnou historií bukanýrů. Na Martinique vás hned v přístavu uvítají veselé a pestře oděné tanečnice, doprovázené místní kapelou. Na ostrově Antigua můžete lenošit celý den na jedné z 365 pláží. Ke Karibiku neodmyslitelně patří lahodné koktejly, jejichž základem je jemný rum z cukrové třtiny, a tak nenavštívit některou z vyhlášených palíren by bylo jako nejít v Paříži na Eiffelovku!

Plavby v západním Karibiku

Při plavbě západním Karibikem lze navštívit mayské památky v Mexiku, Belize a Hondurasu, dále je možné se podívat na Kubu, Jamajku a Kajmanské ostrovy.

Letecky dobře dostupná Florida je přístavem vyplutí pro plavby do západního Karibiku. Milujete-li památky a toužíte-li poznat místa, kde žily dávné civilizace Mayů, vystoupejte na skalnatý útes Tulum s archeologickým nalezištěm z pozdně klasického období nebo se vydejte k slavnému obřadnímu místu Xunantunich. Kromě památek vás čekají v mexickém Cozumelu, honduraském Roatanu, jamajském Ocho Rios či na ostrově Grand Cayman skvělé výlety plné zábavy a radosti. Projděte se po visutých lávkách v korunách tropických velikánů, vychutnejte si plavbu na katamaránu, poznejte divokou krajinu vnitrozemí na čtyřkolkách nebo cválejte mezi poli cukrové třtiny na koňském hřbetě, projeďte džungli na kole, potápějte se k vrakům a pozorujte hejna pestrobarevných rybek či majestátní mantu. Potkáte milé a usměvavé domorodce a budete pohlceni karibským životním optimismem.

Termíny plaveb

Plavby Karibikem pořádá Costa každoročně od listopadu do dubna. Lodě Costa vyplouvají z Guadeloupe, kam mají nasměrované také speciální charterové lety z Itálie či Francie. Alternativní možností vyplutí je La Romana v Dominikánské republice. Velký přístav výletních lodí Miami je výchozím bodem pro plavby do západní části Karibiku a na Kajmanské ostrovy. Na jaře a na podzim naleznete v plavebním kalendáři také dlouhé plavby mezi Karibikem a Evropou.

Okružní plavby po moři

Okružní plavby lodí po moři - nejlepší dovolená

Originální plavby po moři - prožijte svoji dovolenou na lodi Vyzkoušejte letos originální dovolenou strávenou přímo na výletní lodi. Nabízíme Vám několik druhů plaveb po moři a to jak ve Středomoří, tak v Tichém oceánu nebo třeba v Karibiku. Dovolená na moři má několik výhod oproti té suchozemské - poznáte nové lidi z celého světa, zakotvíte na místech, kam se jako běžný turista nedostanete a ochutnáte výbornou lodní kuchyni. V nabídce máme vyhlídkové plavby po Středozemním moři, okružní plavby kolem Kanárských ostrovů a další.

Okružní plavby jsou více než jen obyčejná dovolená. Na luxusních lodích se rozhodně nebudete nudit, nabízí vysoký komfort, širokou paletu sportovních a společenských aktivit. Plavby však nejsou výsadou pouze bohatých, plavby po Středomoří se pohybují již od necelých 3000 Kč za 4 noci.

Sezóna plaveb a nabídky Plavby v Karibiku se pořádají celoročně, vysoká sezóna je v období evropské zimy, na pozoru bychom se měli mít v srpnu a září, v období tornád.

Zajímavá místa a přístavy

V Karibiku bude každá zastávka i každý přístav zážitkem. Lodní společnosti i místní agentury nabízejí v hojné míře různé aktivity spojené s mořem: potápění, šnorchlování, plavání s delfíny i mořskými želvami, vyjížďky na katamaránu, piknik na moři i zapůjčení surfu, windsurfu, mořského kajaku. Pro ty, kteří si chtějí jen užívat pláž a křišťálově čisté moře, polehávat pod palmami a dát si lahodný karibský koktejl, jsou připravené transfery z přístavu přímo na pláž. Další krásnou atrakcí je chůze po visutých chodnících v korunách stromů deštných pralesů. Horní patra zdejší vegetace tak budete mít doslova nadosah, uvidíte roztomilé opičky, pestrobarevné papoušky a další zvířata a naskytnou se vám úžasné výhledy. Sportovně založeným cestovatelům se nabízí jízda v džípu, cyklovýlety, projížďka na koni nebo slanění v kaňonech. Milovníci památek a poznávání si nejvíce přijdou na své v mexickém Cozumelu, odkud se mohou vydat do mayského města Tulum, vypínajícím se na útesu uprostřed džungle. Další mayské památky jsou pak dostupné z přístavu Belize nebo Roatanu.

Největšími a nejvýznamějšími místy v Karibiku jsou Havana na Kubě, Santo Domingo v Dominikánské republice, Caracas a Maracaibo ve Venezuele. Všechny karibské destinace jsou ideální pro strávení dovolené na pláži u moře. Nabízí se zde také velké množství vodních sportů. Windsurfing a kiting má perfektní podmínky především v Cabarete, Isla Margaritě a Arubě, na extrémní sporty jako říční rafting, canyoning nebo horská kola jsou ideální hory v Dominikánské republice u Jarabacoa nebo sopečné ostrovy Guadeloupe a Martinik. Pokud patříte mezi milovníky potápění vyberte si Belize kde je druhý největší bariérový útes na světě a Bonaire před Venezuelou. Grenada je zase vyhlášená skvělými místy pro ponory k vrakům lodí a potápět se se žraloky můžete na Bahamách.

Zachovalá historická městská jádra, ze kterých dýchá zašlá koloniální sláva, mají dominikánské Santo Domingo, kubánská Havana, jamajský Falmouth, portorikánský San Juan. Na každém ostrově jsou veřejnosti přístupné destilerky, některé jsou doplněné muzeem či výstavou a ochutnávky produktů jsou samozřejmostí. Rovněž byste neměli opomenout nákupy na místních trzích, kde spatříte mnoho nám neznámých plodin a výhodně nakoupíte voňavé koření i vkusné suvenýry.

Zajímavostí je, že některé lodní společnosti vlastní v Karibiku své privátní ostrovy, na které mají přístup jen klienti plaveb. Pokud tedy toužíte zavítat tam, kam se jen tak někdo nedostane, volte plavbu s NCL, kdy v itineráři bude bahamský ostrov Great Stirrup nebo pak plavbu s RCI na Labadee (Haiti) nebo bahamský ostrůvek Coco Cay. Také společnost Carnival vlastní v oblasti Baham soukromý ostrov Half Moon Cay.

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Dovolená Karibik last minute Karibik

Okružní plavby lodí - Allcruises

karibik dovolená | karibik počasí | karibik zájezdy | karibik levně | karibik last minute | karibik zajímavosti | karibik letenky | bistro karibik | karibské moře wikipedie | karibské moře wiki | karibské ostrovy dovolená | karibské ostrovy měna euro | karibské ostrovy prezentace | karibské ostrovy mapa | karibské moře živočichové | karibské státy jižní ameriky

Vybavení lodě: Obrovský výběr stravovacích zařízení včetně barů, hospůdek a restaurací, bazény, vířivky a aquapark, fitness centra, solárium, lázně s tematickým interiérem, bazénem a vodopádem, horolezecká stěna, vnitřní umělé kluziště, minigolfové hřiště a venkovní běžecká dráha, basketbalové/volejbalové hřiště standardní velikosti, 136m královská promenáda plná obchodů a restaurací, kasino, divadlo, noční klub pod širým nebem, karaoke, internet, filmy 3D a mnoho dalšího. Vybavení kajut: dvě lůžka, TV, telefon, rádio, sprcha, WC, fén, zásuvky 110/220 V. Zajímavost: jako jediná třída lodí má na palubě boxerský ring! Stravování: rozšířená plná penze (s výjimkou alkoholu a také nealkoholických nápojů na baru).

Karibik je region v západní, tropické části Atlantského oceánu severně od rovníku. Skládá se z Karibského moře a v něm ležících ostrovů a souostroví. Karibik byl pojmenován podle národa Karibů, který objevili španělští dobyvatelé v Malých Antilách. Karibské a západoindické ostrovy byly dlouhou dobu preferovanou turistickou destinací pro novomanžele na svatební cestě a důchodce. Mezitím se otevřely také pro ekoturistiku a nezávislé cestovatele, tzv. „baťůžkáře“. Příjemné počasí po celý rok (s výjimkou období hurikánů v pozdním létě a začátkem podzimu) a stovky neobjevených ostrovů nabízí pro každého něco. Karibské ostrovy se dělí na 2 skupiny – Velké a Malé Antily. Velké Antily zahrnují Kubu, Hispaniolu (ta se dělí na Dominikánskou republiku a Haiti), Protoriko a Jamajku. Malé Antily jsou menší souostroví vulkanického původu, ale patří do něj větší počet ostrovů jako například Aruba, Antigua, Barbados, Grenada, Martinik nebo Trinidad a Tobago. Kromě těchto dvou souostroví patří do Karibiku také Bahamy a ostrovy Turks a Caicos, které leží v Atlantiku. S Karibským mořem hraničí také pevnina mezi Mexikem a Venezuelou.

Letní dovolená v Karibiku nebo ve Střední Americe

Dovolená u blankytně modrého moře v exotickém prostředí Karibiku.

Dovolená trochu jinak Ať už si vyberete antické Řecko, slunnou Floridu, barevné Mexiko, pohodovou Jamajku, exotickou Indočínu, rudý Madagaskar, divukrásný Nový Zéland, korálovou Polynésii, překrásné pobřeží Kanady, vikingské Norské fjordy nebo tajuplnou Patagonii a dnes stále více objevovanou Antarktidu, nebo snad dokonce cestu kolem světa, vždy si můžete být zcela jisti, že Vaše okružní plavby se změní v neopakovatelný zážitek, na který nikdy nezapomenete!

Toužíte po nevšední a atraktivní dovolené? Vyzkoušejte dovolenou na lodi - Okružní plavby lodí po moři - nejlepší dovolená

Karibik a jeho okouzlující ostrovy Východně od Střední Ameriky se na přilehlém pobřeží a na ploše 7000 nejrozmanitějších ostrovů, ostrůvků a útesů rozkládá ráj zvaný Karibik. Mezi ty nejznámější destinace patří například Martinik, Bahamy či Haity. Karibik je dokonalým cílem pro ty, kteří milují moře a vodní sporty, od šnorchlování, přes potápění až po hlubokomořský rybolov.

Karibik podle Karibů Tento kouzelný region, nejjižnější část Severní Ameriky, v sobě zahrnuje ostrovy v Karibském moři, Bahamy a pobřeží Střední i Jižní Ameriky. Název Karibik je odvozen od jména indiánského kmene Karibů, který v této oblasti žil, když do těchto míst dorazil Kryštof Kolumbus. V dnešní době patří Karibik svou rozmanitostí a různorodostí mezi nejoblíbenější turistické destinace. Každý si tady přijde na své.

Karibik probudí vaši fantazii Vychutnejte si pohodu a přívětivost karibských končin a navštivte tento exotický svět. Nebudete litovat. Překrásné pláže, pestrobarevné tropické zahrady i tradiční domy probudí vaši fantazii. Zasněte se a užívejte si klid, který vám do mysli přivede zdejší ráj. Karibik vám nabízí jedinečné zážitky, na které budete rádi a dlouho vzpomínat.

Do Karibiku se každoročně vydává mnoho cestovatelů právě po moři, protože množství malebných ostrůvků si nejvíc užijete stejně jako Kolumbus – při plavbě. Příznačný karibský klid a pohoda, pomalé rytmy reggae, zvuky pralesa a omamná vůně tropických květin, to je Karibik

Karibik není jen o tropických deštích.

Karibik není jen o tropických deštích. Přestože se počasí v Karibiku běžně liší ostrov od ostrova, tak při prozkoumání statistik zjistíme, že v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami během roku. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. Opalování při šnorchlování. Když si pak otevřete mapu, tak snadno zjistíte, které ostrovy patří mezi ty teplejší a naopak. A stejně byste se měli řídit při výběru strany ostrova, kde budete ubytováni – severovýchodní pláže jsou jistě o něco teplejší než ty jihozápadní. Ať už hledáte tropické dešťové pralesy s vysokou vlhkostí, modré laguny s klidnou hladinou nebo větrné pobřeží s vysokými vlnami, tak vás ostrovy Karibiku jistě uspokojí a nebudete zklamáni. Například 33 kilometrů dlouhý ostrov Aruba se proslavil svým neuvěřitelně stálým počasím, protože i při hurikánu zde zaznamenáte pouze mírné zhoršení. Nemůže se sice pochlubit krásnou přírodou, ale mnozí lidé pro jistotu slunečného počasí rádi vymění bujné tropické pralesy za písek, kameny a spoustu kaktusů. Všechny ostrovy v této oblasti se vyznačují úžasnými plážemi s čistou vodou a mírnými teplými oceánskými větry. Naopak třeba Dominika je významná svými bujnými tropickými lesy s množstvím srážek (až 8 000 mm za rok). Počasí všech ostatních ostrovů můžete určit také pohledem do mapy podle toho, zda se vámi vybraná oblast blíží spíše k Arubě nebo k Dominice. I když spadá Karibik do tropického pásma, ne vždy extrémní výkyvy počasí zasáhnout všechny ostrovy. Pokud tedy uslyšíte o hurikánu v dané oblasti, nemusí být vaše dovolená ještě ztracena. Nejlepší možností pro ověření aktuálního stavu je zavolat přímo na místo, jak to vypadá s aktuálním počasím a rozsahem škod. Místní obchodníci vám jistě řeknou, zda je hurikán zasáhl či ne, a kdy případně plánují svůj obchod znovu otevřít. Na většinu ostrovů při hurikánu spadne jenom trochu deště – přímé zasažení je spíše vzácné. Starší obyvatelé dokonce někdy zažili pouze jeden silný hurikán za celý život, a proto dosud datují události „před bouří“ a „po bouři“.

Dovolená Bonaire. Toužíte strávit svou letní dovolenou v destinaci s perfektním prázdninovým počasím a nádhernými plážemi, ze kterých až přechází zrak? Pak je pro vás přímo stvořena destinace Bonaire, ostrovní stát v Karibském moři v Malých Antilách nacházející se v jižní části Závětrných ostrovů severozápadně od státu Trinidad nedaleko venezuelského pobřeží. Dovolená v Bonaire je zárukou perfektně prožitých chvil a opravdu nezapomenutelných zážitků. Zájezdy do Bonaire si můžete dopřát také formou all inclusive pobytu, který vám zajistí poklidnou a naprosto ničím nerušenou letní dovolenou v této destinaci. Dovolená v Bonaire je příjemné překvapení v podobě exotické, avšak rozvinuté a pro turisty přívětivé země s mnohými krásami a idylickým prostředím. Tak neváhejte a vydejte se s námi na dovolenou do Bonaire právě teď!

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading