Expres Kurýrní služba-dnes doručímeAnguilla - dovolená zájezdy plavby mořem Karibské ostrovy

Katalog online

Anguilla opravdový ráj na zemi

Tropický ostrov Anguilla se nalézá ve východní části Karibiku, v severní větvi Malých Antil. Na rozdíl od rušného sousedního ostrova Svatý Martin je Anguilla stále neporušeným, klidným pozemským rájem s nepřelidněnými plážemi, jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou. Je to dáno i tím, že tento ostrov doposud příliš nezasáhla výstavba či masivní příliv turistů, a drží si tak svou exkluzivitu. Nároční cestovatelé jej mají v oblibě zejména díky velké míře soukromí a výborným podmínkám pro šnorchlování a potápění. V západní části ostrova West End je soustředěna většina luxusního zázemí, resortů a restaurací s výtečnou gastronomií, jednou z nejlepších v celém Karibiku.

Chcete zažít opravdový ráj na zemi? Potom se vydejte na tropický ostrov Anguilla. Křišťálově čistá voda, jemný bílý písek - zkrátka dovolená snů

Anguilla - exotická dovolená v Kribiku

Anguilla dovolená zájezdy v Karibiku

Ostrov Anguilla ve východní části Karibiku je na rozdíl od sousedního rušného ostrova St Martin stále neporušeným klidným pozemským rájem s nepřelidněnými plážemi s jemným bílým pískem a průzračnou akvamarínově zbarvenou vodou. Turistický ruch se tu začal rozvíjet teprve před dvaceti lety a vznikla tu nejen řada luxusních hotelů podél nejlepších pláží, ale je tu i spousta menších soukromých útulných penziónů, které umožňují ubytování v příznivější cenové relaci. Ostrov je malý, řídce osídlený, ostrované jsou velice přátelští a snaží se turistům vycházet všemožně vstříc.

Ostrov Anguilla ve východní části Karibiku je stále neporušeným klidným pozemským rájem s nepřelidněnými plážemi s jemným bílým pískem a průzračnou akvamarínově zbarvenou vodou. Nejkrásnější pláže jsou v zátokách Shoal Bay East, Rendezvous East, Meads Bay a Shoal Bay West. Potápěči ocení čistou průhlednou vodu a množství korálových útvarů v okolí ostrova a také devět lodí, které se tu potopily od roku 1985 a jejichž vraky spočívají na písčitém dně v hloubce 12 až 25 metrů. Nejpopulárnějšími místy na potápění je okolí ostrůvků Prickly Pear Cays, Dog Island a Sandy Island. V okolí zátok Shooal Bay East a Little Bay jsou krásná místa ke šnorchlování. Ostrov má stálé počasí s průměrnou teplotou kolem 27şC, nejvyšší teploty nastávají v období hurikánů od června do října, období dešťů je mezi srpnem a říjnem. Nejvhodnější období pro návštěvu – a také nejvyšší ceny – jsou od února do dubna. Ostrov patřil k ostrovům Nevis a Svatý Kryštof, se kterými měl společné dějiny až do roku 1968, kdy se odtrhl a stal se britským závislým územím. Od roku 1980 je korunním protektorátem. Rozloha je cca 91 km˛, patří k němu několik malých ostrůvků. Žije tu asi 9000 obyvatel, hlavním městem, resp. správní střediskem je The Valley s 600 obyvateli, nacházející se přímo ve středu ostrova. Úředním jazykem je angličtina. Turistický ruch se tu začal rozvíjet teprve před dvaceti lety a vznikla tu nejen řada luxusních hotelů podél nejlepších pláží, ale je tu i spousta menších soukromých útulných penziónů, které umožňují ubytování v příznivější cenové relaci. Ostrované jsou velice přátelští a snaží se turistům vycházet všemožně vstříc.

Klima

Ostrov má stálé počasí s průměrnou teplotou kolem 27ºC, nejvyšší teploty nastávají v období hurikánů od června do října, období dešťů je mezi srpnem a říjnem. Nejvhodnější období pro návštěvu – a také nejvyšší ceny – jsou od února do dubna.

Sportovní vyžití

Pláže, pláže, pláže – to je to nejkouzelnější na ostrově a od toho se odvíjí i vyžití turistů na ostrově. Nejkrásnější pláže jsou v zátokách Shoal Bay East, Rendezvous East, Meads Bay a Shoal Bay West. Potápěči ocení čistou průhlednou vodu a množství korálových útvarů v okolí ostrova a také devět lodí, které se tu potopily od roku 1985 a jejichž vraky spočívají na písčitém dně v hloubce 12 až 25 metrů. Nejpopulárnějšími místy na potápění je okolí ostrůvků Prickly Pear Cays, Dog Island a Sandy Island. V okolí zátok Shooal Bay East a Little Bay jsou krásná místa ke šnorchlování.

Nejzajímavější města a letoviska

The Valley – jediné skutečné město na ostrově je zeměpisným, obchodním i politickým centrem Anguilly. Je to malé rušné místo s mnoha malými obchůdky. Za návštěvu stojí Anguilla National Trust Museum.

Sandy Ground – je místo s krásnou bílou pláží asi 3 km západně od The Valley. Pláž je lemována restauracemi a obchůdky. Zdejší zátoka je nejlépe chráněným místem na ostrově a je tu jachtový přístav. Nedaleko od Sandy Ground je solné jezírko s množstvím exotického ptactva

Shoal Bay East – skuteční znalci pláží považují toto místo za nejkrásnější na Anguille – široká, samozřejmě písčitá bílá pláž, tyrkysové moře – ideální místo na slunění, plavání a šnorchlování. Nedaleko odtud je archeologická lokalita Fountain, podzemní jeskyně s kresbami na zdech, které zde zanechali američtí indiáni, stalagmitová vyřezaná soška Jocahu, arawackého boha tvořivosti.

Meads Bay – přestože podél této zátoky leží několik hotelových resortů, patří zdejší pláž spíš k těm klidnějším a místo na opalování zde najde skutečně každý.

Island Harbour - rybářská vesnička s kouzelnou atmosférou, kde stojí za to se zastavit v restauraci na jídlo a projít se přístavem s barevnými rybářskými čluny.

Sandy Island – na malém ostrůvku, který se dá přejít za pouhých 10 minut, nenajdete nic jiného než jemný písek a několik kokosových palem, v průzračném moři jsou k vidění barevné korály a malé tropické rybky.

Prickly Pear Cays – nejlepší místo na potápění s jeskyněmi a podmořskými římsami, kde je možné spatřit malé žraloky i barakudy.

Scrub Island – 4 km dlouhý ostrůvek leží nad severovýchodním cípem Anguilly. Je neobydlený a nejsou tu žádná zařízení, takže pokud se rozhodnete jet sem na lodní výlet, vezměte si s sebou zásoby na piknik. Na západní straně je krásná pláž a jsou tu i dobré možnosti ke šnorchlování.

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Najdete zde exotické druhy ptactva a jiných druhů živočichů

Anguilla je zámořské území Velké Británie s autonomní správou - ostrov

Anguilla je korálový a vápencový ostrov v souostroví Malých Antil, který má rozlohu 91 km². Situován je přibližně 250 kilometrů východně od Portorika.

Luxusní Dovolená Anguilla Anguilla (ostrov) | Karibik,

Anguilla je zámořské území Velké Británie s autonomní správou

Antily.cz - Vaše dovolená v Karibiku - Anguilla

Samotný ostrov Anguilla má podlouhlý tvar a odsud pramení i jeho jméno “úhoř”, který mu dali Španělé (Angličané ho zpočátku nazývali

Anguilla - Anguilla - ráj na zemi

Anguilla – karibský úhoř | Anguilla na Světadílech

Velká Británie: Anguilla - britská enkláva v Karibiku

Pokud na Anguillu přicestujete po moři, vaše první kroky povedou malou služebnou ... trajekt, aby za pár minut zdolal těch několik kilometrů dělící oba ostrovy

Anguilla a poloha, ostrovy, obyvatelé, podnebí, pláže

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading