Expres Kurýrní služba-dnes doručímeBonaire - dovolená zájezdy plavby mořem Karibské ostrovy

Katalog online

Dovolená Bonaire - prožijte na Bonairu fantastickou dovolenou

Jedna z nejkrásnějších potápěčských destinací světa nabízí dlouhé pobřeží s pestrobarevným podmořským světem. Až se vynoříte z vln, čeká na vás úchvatný pohled na běloskvoucí pláže obklopené kokosovými palmami. Okolí ostrova je vyhlášené také výbornými podmínkami pro windsurfing a kitesurfing.

Bonaire je považován za jednu z nejlepších potápěčských lokalit světa – nejoblíbenější rekreační a sportovní činnost návštěvníků ostrova. Na závětrné straně ostrova leží více než čtyřicet míst vhodných k potápění s bohatým podmořským životem – želvami, pestrobarevnými rybkami, mořskými koníky a rejnoky. Nejvyhledávanějším místem je Pink Beach na jihozápadě ostrova, dalším je Salt Pier, kde se můžete potopit k vraku lodi Hilma Hooker do hloubky 30 m. Loď vezla marihuanu, celníci náklad zabavili a loď byla potopena. Vyznavači šnorchlování si přijdou na své na pobřeží ostrůvku Klein Bonaire. Díky příznivě a stále vanoucímu větru se na moři kolem ostrova dá výborně plachtit – ovšem s výjimkou chráněného Marine Parku. Jedno z kotvišť leží i v hlavním městě Kralendijku. Ornitologové nesmějí při návštěvě ostrova vynechat „růžové oblasti“- Goto Meer na severozápadě a Pekelmeer na jihu, kde je nejvíce plameňáků. Ostrovem vede asi 300 km silnic a cest, takže krajina se dá dobře poznat a projet i na kole.

Ostrov Bonaire - Malé Antily -

Ostrov Bonaire – jeden z trojice tzv. ABC ostrovů – Aruba, Bonaire, Curacao – patří k souostroví Nizozemské Antily. Malý ostrov má tvar bumerangu a je považován za skutečný potápěčský ráj. Na rozdíl od sesterských ostrovů Aruba a Curacao si Bonaire poněkud drží odstup od turistického ruchu, je tu snaha o zachování přírodních zdrojů. V době, kdy turisté a především potápěči ještě ostrov neznali, se proslavil především produkcí soli. Dalším symbolem ostrova se stali plameňáci, kterých tu žije velké množství.

Ostrov Bonaire dovolená zájezdy Antily Karibik

Kralendijk – v ospalém hlavním městečku, jehož název znamená v holandštině „korálový útes“, žije pouhých 2000 lidí a jedinou hlavní ulici, která vede z jednoho konce na druhý, přejdete, co by kamenem dohodil. Město je půvabné, ačkoli není příliš bohaté na památky – k zajímavostem patří pevnost z 19. století Fort Oranje, v níž je nyní umístěno vedení přístavu, a Bonaire Museum

Washington – Slagbaai National Park – tento národní park o rozloze více než 55500 ha vznikl na území dvou bývalých rozlehlých plantáží na severozápadě ostrova. V parku se střídá kopcovitá krajina porostlá zákrsky s jezírky i turistickými stezkami. Jsou tu i jedny z mála hezkých pláží na Bonaire – na Playa Slagbaai na západní straně jsou skutečně výborné možnosti ke koupání a slunění a na severnější Playa Funchi i dobré příležitosti k šnorchlování v klidné průzračné vodě s množstvím korálů a barevných rybek. V blízkosti solných jezírek parku důstojně postávají růžoví plameňáci, k nim se však nesmí chodit příliš blízko.

Flamengo Sanctuary – rozlehlá oblast se solnými jezírky v jižní části ostrova se stala domovem největšího množství plameňáků na západní polokouli, v současné době žije na 55 ha asi 10.000 těchto půvabných růžových ptáků. Blízká Witte Pan (růžová pláž) na jihozápadě je jednou z mála zdejších pláží.

Klein Bonaire – na malý neobydlený ostrůvek obklopený korálovými útesy se jede pouhou chvíli člunem z Kralendijku. Je populární zejména mezi potápěči a na rozdíl od „velkého“ Bonaire je tu i několik krásných bílých pláží.

Vstupní formality

Ke vstupu na Bonaire není zapotřebí vízum, je nutné předložit pas, platný minimálně 6 měsíců, a zpáteční letenku. Pokud se letí s mezipřistáním v USA, je zapotřebí mít i americké vízum. Maximální délka pobytu je 14 dní, s možností prodloužení na 90 dní. Zdravotní rizika – úpal, dehydratace, žlutá horečka. Časové posunutí – minus pět hodin.

Příroda

Bonaire má tvar lidského ucha – jeho délka je 40 km a šířka kolem 8 km. Ostrov leží asi 72 km severně od pobřeží Venezuely a je nejméně osídlený a rozvinutý z ABC ostrovů. Sever ostrova je hornatý s nejvyšším vrcholkem Branadaris Hill (235 m) v národním parku Washington – Slagbaai National Park na severovýchodě. K území Bonaire patří i ostrůvek Klein Bonaire s rozlohou 600 ha. Moře kolem obou ostrovů je vlastně přírodní rezervací, Bonaire Marine Park existuje od roku 1979 a díky čistotě moře, podmořským útesům a hojnosti mořských živočichů tu najdou potápěči skutečný ráj. Na ostrově Bonaire se volně pohybují oslíci, kozy, po cestách se míhají ještěrky a ornitologové tu mohou najít až 200 druhů tropického ptactva. V salinách na jihu ostrova a na severovýchodě v národním parku lze pozorovat elegantní plameňáky.

Zájezdy na Bonaire

Bonaire má pověst místa pro strávení velmi klidné, pohodové a ničím nerušené dovolené. Dobrou zprávou je, že zatímco to je všechno pravda, ostrov nabízí i rušný noční život, zajímavá místa k návštěvě a prvotřídní restaurace. Když poprvé navštívíte ostrov, jste návštěvník, ale když se budete opakovaně vracet, jste přítel. Turistům vyhovuje mírné klima v průběhu celého roku, na dovolenou tedy můžete přijet kdy se vám zachce. Srážek spadne minimálně, ale sluníčka si užijete dosyta. Než byl ostrov objeven turisty, byl znám především pro výrobu soli. V dnešní době plně převládá cestovní ruch, přesto však můžete vidět při poznávání ostrova obrovské hromady krystalů na jižním cípu ostrova. Hlavním lákadlem pro návštěvníky je národní park Washington-Slagbaai. Rezervaci najdete v severozápadní části ostrova. Je útočištěm mnoha druhů ptáků a plazů, z nichž můžeme jmenovat třeba papoušky, plameňáky a leguány.

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Dovolenou na Bonaire strávíte pod hladinou

Bonaire - ostrov s celoročním letním počasím

Ostrov Bonaire patří do skupiny tzv. ABC ostrovů – Aruba, Bonaire, Cucarao a náleží k souostroví Nizozemské Antily. Zároveň je zámořskou provincií Nizozemského království. Na mapě ho najdete v jižním Karibiku, na sever od Venezuely. Turisty sem lákají hlavně dobré podmínky pro potápěče a panenská příroda. Bonaire má rozlohu 285 km² a žije tu přibližně 15 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Kralendijk. Podnebí je příjemné po celý rok, srážek je minimálně, což je příhodné pro pobyt během celého roku. Pro vstup na ostrov v době kratší než 90 dní nepotřebujete žádné vízum, stačí vám pas platný déle než 6 měsíců. Pokud jste příznivci potápění, čeká tu na vás podmořský ráj. Byl zde vyhlášen jeden z prvních podmořských parků v Karibiku. Najdete tu nepřeberné množství ryb a korálů, potkat se můžete se želvami, rejnoky nebo mořskými koníky. Součástí parku je neobydlený ostrov Klein Bonaire, který je zároveň hnízdištěm želv a také příležitostně i plameňáků. Nachází se necelý kilometr od pobřeží ostrova. Nejvíce navštěvovanou atrakcí ostrova je národní park Washington Slagbaai. Je to místo výskytu vzácných růžových plameňáků, kteří jsou ostrovem chráněni. Dalšími ohroženými druhy jsou například želvy, leguáni, papoušci nebo oslíci.

Seznamte se s nejkouzelnějším ostrovem Karibiku, s Bonaire. V našem katalogu najdete nejvyhledávanější a ověřená letoviska, ve kterých vás čeká kombinace luxusu, pohodlí i zážitků. Na Bonaire si nenechte ujít pozorování plameňáků nebo výlety do mangrovů. Poznejte Kralendijk, půvabné město, jehož název v překladu znamená „Korálový útes“ a je zárukou jednoho z nejlepších potápění vůbec. Inspirujte se nabídkou zájezdů na Bonaire a buďte si jisti, že vás čeká dovolená na pohostinném ostrově, kde čas plyne svým vlastním tempem.

Vodní radovánky v potápěčském ráji bonaire ostrov bonaire svatý eustach a saba bonaire sint eustatius and saba diving bonaire bonaire travel snorkeling bonaire

Bonaire láká návštěvníky hlavně svou pověstí jednoho z nejlepších potápěčských lokalit na zemi. Význam krásy podmořského světa kolem ostrova ocenili jeho obyvatelé, když tu vyhlásili jeden z prvních podmořských parků Karibiku. Křišťálová voda, barvitý podmořský život i snadný přístup k potápění nadšenci ocení ještě více, když okusí skvělou kuchyni i pohostinnost ostrovanů, kteří mají stále dobrou náladu.

Bonaire je jeden z ostrovů v modravých vodách exotického Karibiku. Jeho poloha mezi rovníkem a obratníkem Raka zaručuje celoroční léto – průměrná teplota tu je necelých 28 stupňů a slunce svítí i 12 hodin denně. Přestože přírodní bohatství ostrova září zejména pod vodou, chrání si obyvatelé ostrova Bonaire přírodu celkově velmi pečlivě a patří mezi ekologicky nejuvědomělejší státy v Karibském moři. Fanoušci vodních sportů tak na Bonaire nedají dopustit. Jedním z dobrých míst pro potápění je populární Sorobon beach, pláž chráněná velkým zálivem s mírným písčitým vstupem do moře, který pak střídají korálové útesy.

Bonaire - dovolená na Bonaire

Bonaire - Last Minute

Antily - Vaše dovolená v Karibiku - Bonaire

Last Minute Nizozemí Bonaire - Last Minute dovolená

Vodní radovánky v potápěčském ráji Povětrnostní podmínky na jihozápadě Bonaire jsou prakticky po celý rok ideální pro kitesurfing. Celosvětový boom tohoto sportu dorazil i sem a zázemí pro něj se neustále zlepšuje. Vyhovuje tak profesionálním kiterům i začátečníkům, kterým jsou k dispozici instruktoři. Na Bonaire jsou samozřejmě půjčovny lodí a surfů, jejichž služby můžete využít, doplout třeba na Klein Bonaire a uspořádat piknik při západu slunce. Jedním z nejlepších míst pro windsurfing je populární Sorobon beach, pláž chráněná velkým zálivem s mírným písčitým vstupem do moře, který pak střídají korálové útesy. Není divu, že si ji obyvatelé chrání jako poklad. Kromě windsurfingu se tu také často setkáte s potápěči. Sorobon beach se totiž často přezdívá potápěčský ráj.

Na severu ostrova leží nejstarší přírodní rezervace Nizozemských Antil – park se smíšeným jménem Washington Slaagbai. Rozkládá se na ploše přesahující 500 hektarů a tvoří ho dvě bývalé plantáže. Na území parku je také muzeum, které předvádí ostrovní faunu i floru a stručně informuje o historii Bonaire. V parku narazíte na papoušky, plameňáky nebo leguány. Další chráněnou oblastí je například ostrůvek Klein Bonaire, vzdálený co by kamenem dohonil od hlavního města. Je zde chráněná rezervace želv. V souladu s přírodou se na Bonaire staví i budovy hotelů, od klasických k nejluxusnějším. Také v Kralendijku, hlavního centra ostrova, kde bývá rušný provoz, jsou hotely ohraničeny zahradami a pláží. Svým obyvatelům tak poskytnou nejen klid a romantické prostředí, ale nenaruší ani celkový ráz krajiny. Ať už je hotelový komplex rozdělen mezi samostatné vilky nebo jeho hosté bydlí v jedné budově, zaručí jim nerušený relax u moře či u bazénu, na slunci nebo ve stínu palem.

Obyvatelstvo je tvořeno více než 80 národnostmi a etniky. Směs kultur a podnebí tu dělá zázraky. Jejich kombinací vznikla například specifická hudba inspirovaná energií afrických bubnů, další rytmy jsou ovlivněny třeba mazurkou nebo polkou. S místními si zatančíte Simadan, Bari nebo Baile di Sinta. Rozmanitost v obyvatelstvu poznáte i v kuchyni. K dostání je tu, na co si kdo vzpomene. Od Indonéské přes čínskou k francouzské a italské kuchyni. Jako každé místo, má i Bonaire svou specialitu – je jí likér Caduschy. Mimo tajných ingrediencí se do něj přidává citron a výtažek z kaktusu, aby zahnal žízeň i v nejžhavějších dnech. Že se obyvatelé Bonaire umí bavit, dokazuje velký počet svátků, událostí a veselic. Jednou z nich je i regata, která se jezdí každoročně. Ostrované i návštěvníci se při ní baví v ulicích nebo se plaví na Klein Bonaire. Regatou samozřejmě žijí i bary a restaurace, které většinou vyhlásí happy hours. Další velkou událostí jsou i královniny narozeniny, které slaví celé Nizozemské Antily i Nizozemsko samo. Na Bonaire mohou oslavovat všichni a hlavně o svátcích poznáte jeho vyhlášenou pohostinnost.

Za historií Bonaire se turisté vydávají na sever, kde leží Rincon. V nejstarší osadě ostrova navštěvují muzeum, které vystavuje napodobeniny původních domů, vápencových pecí a uhelných šachet. Pro obzvlášť náročné turisty, kterým nestačí potenciál pro vodní sporty a kulturní zážitky, nabízí Bonaire ještě další služby. Jeho příroda a podnebí vybízí k dlouhým procházkám nebo k běhání po pláži, které lze vystřídat s indoorovými aktivitami jako je aerobic nebo jóga. Den plný potápění, surfování, procházek nebo zotavování můžete zakončit pozorováním západu slunce na sto způsobů. Na pláži na ještě teplém písku, na palubě lodi při houpání vln nebo s koktejlem v ruce na bulváru v Kralendijku. I v tomto případě nabízí Bonaire netušené možností.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading