TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více

@kuryrsluzby
@kuryrsluzba

TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více
Curacao dovolená a zájezdy

Katalog online

Curacao oáza Karibiku

Curaçao je ostrov, který leží v jižní části Karibského moře přibližně 60 kilometrů od pobřeží Venezuely, patří do jižní části Závětrných ostrovů a je součástí Malých Antil. Až do 10. října 2010 byl ostrov součástí Nizozemských Antil. V současnosti je Curaçao jednou ze 4 zemí Nizozemského království (další jsou Nizozemsko, Aruba,a Sint Maarten.V r.1954 mu byla udělena samostatnost. Nicméně Nizozemsko je stále odpovědné za její obranu.

Ostrov je znám svými rezervacemi, kde jsou k vidění jedny z největších kaktusů na světě (kadushi), nejrozličnější druhy živočichů - žáby, ptáci, nejedovatí hadi a ještěrky. Některá místa ostrova Curaçao se dostala i na listinu světových chráněných památek UNESCO. Ve Willemstadu je k vidění starý dřevěný pontonový most nebo jedna z nejstarších synagog na americkém kontinentě. Zachované stavby jsou směsí z počátku 18. století.

Dovolená Curacao

Curacao dovolená v Karibiku

Oslnivá krása Karibského moře, bujná exotická vegetace s nejrůznějšími druhy ptáků i rostlin, bělostné pláže končící v nedohlednu a spousta slunce, jenž láká k odpočinku ve stínu vysokých palem, to je dovolená na Curacau! Tropický ráj rozkládající se nedaleko pobřeží Venezuely je ideálním místem pro nevšední letní dovolenou plnou skvělé zábavy, odpočinku i kultury, která vás zcela omámí svým oslnivým kouzlem. Vydejte se na ostrov Curacao, poznejte jeho jedinečnou krásu s bohatou historií, jež po sobě zanechala množství krásných památek. Curacao skýtá také četné národní parky i kouzelný podmořský svět, který je pravým rájem potápěčů.

Sportovní vyžití Na ostrově Curaçao nejsou rozlehlé písčité pláže, které jsou typické pro ostatní karibské destinace, ale na závětrné straně vznikly malé přírodní pláže s možnostmi příjemného a romantické koupání a slunění. Nejkrásnější pláž neleží na ostrově samotném, ale na Klein Curaçao, neobydleném pásu ostrůvků při jihovýchodním pobřeží ostrova. Milovníci potápění a šnorchlování si užijí na severu ostrova na plážích Playa Kalki s chráněnou jeskyní s průzračnou a klidnou hladinou či na plážích playa Lagun a Knipbaai nebo na jihu, kde leží v moři potopený téměř neporušený remorkér. Vyznavači turistiky i speleontologie najdou výborné terény v jeskyních v přírodní rezervaci Christoffel National Park v severní části ostrova.

Aktivity na Curacao

Kromě vyšlapávání stop do písku se můžete na ostrově vydat i po „zvířecích stopách“. Sever ostrova má výrazně divočejší charakter, pláží tu příliš mnoho není, ale zase zde mohutné vlny hloubí pozoruhodné jeskynní nory do skalních útesů. U nich se v Národním parku Shete Boka každé ráno scházejí skupinky mořských želv, které jsou právě hlavním tahákem parku. O něco více na východě si mořských živočichů budete moci užít ještě mnohem více. Nachází se zde totiž mořské akvárium, které slibuje mnoho „kontaktní zábavy“ se zvířaty. Vedle klasických prohlídek podmořského života si totiž můžete zaplatit i plavání v bazénu s delfíny, rejnoky, želvami a býložravými žraloky. Součástí programu je poté i krmení zvířat přímo z vody. V mořích si dávejte pozor na nenápadné živočichy – především ježky a mořské hvězdice. Co se týká suchozemských zvířat, nejvíce zaujme pštrosí farma, která se nachází kousek od hlavního města. Na ní se poučíte, jak o takového pštrosa pečovat, nakrmíte ho a také si budete moci pochovat pštrosí mláďata.

Krásy národního parku

Ten koho nebaví jen ležet na plážích a relaxovat, se může vydat do národních parků. Nádherným místem k návštěvě je Christoffel Park s překrásnou faunou a florou plnou exotických květin, kaktusů a divi divi stromů. V blízkosti tohoto parku se nachází Boca Tabla, jedno z nejkrásnějších míst Curacaa. Skalní oblast vytvořená působením mořských vln na severním pobřeží ostrova je domovem 3 druhů mořských želv. Kdo bude mít štěstí, může brzy ráno vidět, jak se zde scházejí. Boca Tabla je součástí Národního parku Shete Boca.

Mořské akvárium

Nejen rodiny s dětmi ocení krásy mořského akvária The Curaçao Sea Aquarium, které se nachází na východě hlavního města Willemstad. Během komentovaného krmení je možno se dozvědět spoustu zajímavostí ze života zdejších zvířat, ale pro odvážlivce je připraveno šnorchlování a potápění spolu s krmením z ruky. Poznáte tak zblízka rejnoky, mořské želvy, žraloky a mnoho dalších tropických ryb.

Klima

Curaçao má stálé počasí s průměrnou roční teplotou kolem 28ºC a vrcholná sezóna, trvající od prosince do dubna, souvisí s chladným či deštivým počasím v těchto měsících v Severní Americe nebo Evropě. Období mírných srážek je v listopadu. Pokud si chcete užít potápění v poměrném klidu, vyberte si období od září do začátku prosince, naproti tomu pokud horujete pro rušné a exotické období karnevalu, vyberte si k návštěvě ostrova spíš únor – tady však počítejte s nejvyššími cenami. Curaçao leží mimo pásmo hurikánů.

Nejzajímavější města a letoviska

Willemstad – hlavní město Nizozemských Antil je právem zařazeno na seznam UNESCO jako jedna z nejpozoruhodnějších městských oblastí na světě. Město je rozdělenou mořskou zátokou a zároveň přístavem St Anna Bay na dvě části – východní Punda a západní Otrobanda jsou spojeny pontonovým mostem, známým jako pod názvem „Svingující stará dáma“. Punda je nejstarší částí města a je tu řada stylových holandských domů ze 17. a 18. století. Synagoga Mikové Emanuel z roku 1732 je nejstarší v Americe. Pozornost budí takzvaný „plovoucí trh“ – „ mercado flotante“ – obchodníci z Venezuely sem přijíždějí denně přes moře s čerstvou dodávkou ovoce, zeleniny a ryb. Prodejní stánky samozřejmě ve skutečnosti neplují, ale jsou tak blízko u moře, že skutečně budí ten správný dojem. Pevnost Fort Amsterdam, která byla kdysi centrem města, je nyní sídlem vládních úřadů Nizozemských Antil. Západní čtvrť Otrabanda ( „druhá strana“), která vznikla v 17. století jako předměstí Willemstadu, je vyhledávaným místem s malebnými barevnými nízkými budovami a nejstarší bazilikou v Karibiku – St. Anna Basilica. V bývalé námořnické nemocnici je dnes sídlo Muzea ostrova Curaçao.

Christoffel National Park – rozsáhlý park vznikl v roce 1970 spojením několika bývalých plantáží. Dá se projet džípem buď 9 km dlouhou pobřežní cestou nebo 12 km dlouhou horskou silnicí, nejlepším způsobem je však celodenní pěší výlet s „výstupem“ na 370 m vysoký vrcholek Mt Christoffel, odkud se dá za jasných dnů dohlédnout až na ostrov Bonaire.

Curaçao Underwater Marine Park - podmořská oblast s 20 km korálových útesů leží při jihozápadním pobřeží ostrova. Potápěči mohou objevovat nejen barevné korály, ale také několik vraků včetně malého remorkéru, ležícího v hloubce pouhých 6 m a porostlého oranžově zbarvenými korály.

Playa Kalki – asi 40 minut pomalé jízdy na sever od Willemstadu najdete ideální místo, kde pořídíte kýčovitě krásné fotografie do alba – záběr, jak sedíte pod palmou s koktejlem v ruce, shlížíte na tyrkysové moře, v pozadí skály – jakou hezčí památku na pobyt na ostrově si člověk může přát?

Hato Caves – návštěvu jeskyní na severním pobřeží by si nikdo neměl nechat ujít, ale pouze v doprovodu průvodce. V rozsáhlém jeskynním komplexu, vytvořeném podzemními vodami před několika miliony let, vznikla jezírka, vodopády, stalaktity a stalagmity, jsou tu korálové zdi a zkamenělí korýši. Vchod do jeskynního komplexu zdobí klec s papoušky, tukany, želvami a iguanami

Kas di Pali Mashi – tento původně venkovský dům, ležící půl hodiny jízdy západně od Willemstadu, nyní slouží jako muzeum, bar a restaurace.

Lokality Curacao

Curacao | Gold Coast | Piscadera Bay | Under sea national park

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Oslnivá krása Karibského moře, bujná exotická vegetace

curacao likér | curacao blue | curacao ostrov | curacao koktejl | curacao airport | curacao dovolená | curacao počasí | curacao blue cena

Curacao. Porovnejte si ceny zájezdů do destinace Curacao od více než 300 pojištěných CK. Invia garantuje nejnižší cenu na trhu

Curacao Dovolená- Curacao zájezdy online

Last Minute Nizozemí Curacao - Last Minute dovolená

Curacao - dovolená na Curacao

Ostrov Curaçao je jedním z trojice tzv. ABC ostrovů – Aruba, Bonaire, Curaçao – a je nazýván „královnou“ souostroví Nizozemské Antily

Dovolená Nizozemské Antily - Curacao,

Curacao - Nizozemí se Zájezdy

Vaše dovolená v Karibiku - Curacao

Karibik - Curacao - průvodce, dovolená, zájezdy Curacao Karibik last minute zájezdy dovolená

Kromě hraní golfu si na ostrově Curacao budete moci např. pochovat pštrosáčata, užít bujarého nočního života nebo udělat po ostrově interaktivní okruh v rámci místního Salsa festivalu. Jak už to u většiny karibských ostrovů bývá, hlavním lákadlem jsou zde bílé vyhlazené pláže s modravě průzračnou mořskou peřinou až ke krku. Ani Curacao není výjimkou. Tento vápencový ostrov leží blízko pobřeží Venezuely a patří do ostrovní skupiny Nizozemských Antil. Pokud ale čekáte, že za pláží uvidíte bujnou vegetaci, budete zklamáni. Curacao je velmi suchý ostrov, kde rostou výhradně kaktusy a teploty vody nejdou za celý rok pod 27 stupňů.

S ohledem na podmořský svět ostrovů v Antilách (západní Indie) se tady nepochybně všem potápěčům doslova rozzáří oči. Také milovníci dlouhého cestování a vyznavači zážitkových sportů za těch mnoho let již považují Curacao za dokonalý ráj. Ostrov je právem považován za jedno z nejzajímavějších míst pro potápění v Karibiku, především díky tamní opravdu nadprůměrné rozmanitosti, ale také kvůli divukrásným podmořským výletům se šnorchlem.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading