Expres Kurýrní služba-dnes doručímePortoriko - exotické zájezdy dovolená v Portoriku

Katalog online

Exotická dovolená Portoriko. Dovolená v Karibiku na ostrově Portoriko

Portoriko má celoročně teplé počasí s průměrnými teplotami 24 - 30ºC. Vrchol turistické sezóny je od prosince do dubna, což souvisí se zimním obdobím v Americe. Ostrov je v tu dobu přeplněn turisty a ceny jsou horentní. Nejlepší období pro návštěvu země je oficiální sezóna hurikánů, to znamená od května do listopadu. Název sezóny je třeba brát s rezervou, znamená především, že je větší horko, vlhko a více větrno. Na večer je lepší mít s sebou svetr či bundu, především ve vnitrozemí ostrova.

Deštný prales El Yunque leží na severovýchodě ostrova a může se pyšnit statusem první chráněné rezervace na západní polokouli. Rozlohou není prales El Yunque žádný obr – má 115 čtverečních kilometrů – i proto jím může vézt síť udržovaných turistických tras. Narazíte tu na zhruba 200 druhů stromů, z nichž desetina roste jen tady, možná spatříte i zdejší extrémně ohrožený druh papouška amazoňana. V turistickém centru El Portal se pak turisté mohou projít po lávkách ve výšce 18 metrů – spatří tak prales z úplně jiné perspektivy.

Portoriko - exotický ostrůvek v Karibském moři

Portoriko - exotické zájezdy dovolená v Portoriku

Příroda Na sever od Portorika leží Atlantik, na jih Karibské moře. Země odpovídá svou rozlohou zhruba evropské Korsice. Patří k ní malé ostrůvky Culebra a Vieques na východě a Mona na západě. Pohoří Cordillera Central, ležící skutečně ve středu ostrova a dosahující výšky 1340 m (Cerro la Punta), rozděluje ostrov na sušší jižní a zelenější severní oblast. Zdejší pýchou je deštný prales El Yunque na severovýchodě země, kde se daří díky vysokým srážkám rostlinstvu, kde žije několik druhů plazů a velké množství ptactva. Směrem k jihu je krajina sušší, skalnatá, řídce porostlá mangrovníky a kaktusy. Severní oblast je vlhčí, svěží, kopcovitá s jeskyněmi a malými skalnatými útvary. Pláže na jihu ostrova jsou více chráněné a moře tu je klidnější než na severním atlantském pobřeží. Živočich, jenž je symbolem ostrova, je žába zvaná „coquí“ podle zvuku, který vydává: „ko kííí“ – tento druh žáby je jen několik cm velký, proto ji je spíš slyšet než vidět.

Portoriko je moderní progresivní a civilizované místo pro dovolenou, která si zachovává kouzlo a pohostinnost dávných časů. Najdete zde vše, co od Karibiku očekáváte a hlavně má v nabídce vše pro ideální rodinnou dovolenou.

Portoriko je stát ležící na stejnojmenném ostrově v Karibském moři. Portoriko leží na východ od Dominikánské republiky a na západ od Amerických Panenských ostrovů. Stát Portoriko se dále pak rozprostírá na několika dalších menších či větších ostrůvcích jako jsou Vieques, Culebra, Culebrita, Mona, Monito a další.

Portoriko je volně přidruženým státem Spojených států amerických. Díky těmto vztahům se Spojenými státy je Portoriko jedna z nejbohatších zemí v oblasti.

Sportovní vyžití

Nejkrásnější pláže v okolí hlavního města jsou Isla Verde a Condado, jsou však hodně rušné a přelidněné. Klidnější odpočinek na pláži se dá zažít východně od San Juan, v malebném městečku Luquillo.

Potápění je zde perfektní jako všude v Karibiku, i když kvůli viditelnosti ve vodě je lepší potápět se několik kilometrů od pobřeží. Legendární ostrov Desecheo východně od města Rincón leží na okrají podmořského kaňonu, který je 9 km hluboký. Dalšími potápěčsky zajímavými místy jsou La Parguera na jihozápadě, ostrovy Culebra a Vieques a Mona. Na jihozápadním pobřeží v okolí La Parguery nebo na ostrůvku Vieques, kde jsou nejlepší místa na šnorchlování, se doporučuje vypůjčit si člun nebo kajak a pozorovat hru světla v zátoce Phosporescent Bay. Surfaři nejvíce vyhledávají severozápadní pobřeží mezi místy Rincón a Isabela, a to především v období mezi říjnem a dubnem. Ve městě Fajardo je jachtařský přístav.

Terény pro pěší turistiku jsou ve vnitrozemí, na území pralesa El Yunque, v krasové oblasti Río Carnuy Cave Park a – zvláště pro ornitology – v Guánica Reserve na jihozápadě ostrova. V období mezi lednem a březnem lze v moři v okolí města Rincón pozorovat velryby.

Tip pro silné povahy – ve všech menších městečkách se v neděli odpoledne konají kohoutí zápasy.

Nejzajímavější města a letoviska

San Juan – hlavní město je rozvinutou moderní metropolí s nádherným pobřežním pásmem udržovaných pláží, je obchodním centrem země, ale zároveň má zachovalou historickou část, která je více než 500 let stará.

El Yunque – na severovýchodě ostrova ostrova leží jedenáctihektarová přírodní rezervace s deštným lesem s více než 400 stromy a 13 udržovanými turistickými trasami. Rostou tu miniaturní orchideje, šumí malé vodopády, vzduchem se občas mihne vzácný portorikánský papoušek a je slyšet zvláštní „píseň“ žáby coquí.

Luquillo Beach - nacházející se východně El Yunkque, je oblíbeným přímořským letoviskem, vhodnými i pro odpočinek rodin s dětmi.

Río Camuy Cave Park – krasová oblast s více než 200 jeskyněmi, zvláštními vápencovými útvary a největší podzemní řekou na světě – Camuy River.

Ponce – druhé největší město na ostrově leží nedaleko od pobřeží na jihu ostrova. Na obnovu jeho historického jádra, na které jsou obyvatelé města velice pyšní, se vynaložila obrovská suma peněz. Město je kulturním centrem země, středu města vévodí Cathedral of our Lady of Guadeloupe na náměstí Plaza Las Delicias, je tady řada muzeí – Ponce Museum of Art, Museum of the History of Ponce, Puerto Rican Music Museum. Jižně od města leží rekreační zóna La Guancha.

San Germán - malebné městečko, ležící ve vnitrozemí na jihozápadě ostrova na úpatí Cordiller. Je druhým nejstarším městem v zemi se starobylými plazami, obklopenými výstavnými městskými domy

Culebra – soustava ostrůvků na východ od Portorika, oblíbené místo pro potápění a šnorchlování, přírodní rezervace s pozoruhodným ptactvem a želvami.

Rincón – město na západním pobřeží je známým surfařským centrem.

Arecibo Observatory – teleskopické zařízení, provozované Cornellskou univerzitou, muzeum vědy a vesmíru, sám teleskop o průměru 305 m je velice pozoruhodný.

Patillas – půvabné místo na jihovýchodě ostrova mezi mořskými pobřežím a zalesněnými kopci, výchozí bod pro výlety do hor, pro jízdu na koních nebo pro surfování – pozor, zdejší moře může být velice zrádné.

Fauna a flora Portorika

V Portoriku roste hned několik tisíc druhů tropických rostlin, včetně několika velmi vzácných stromů či keřů. V tropickém deštném pralese v severovýchodní části ostrova najdete stromové kapradiny, orchideje, ale i mahagonové stromy. V suché jihozápadní části země rostou však také kaktusy.

Portoriko nemá žádné velké volně žijící savce. Mangusty sem byly dovezeny ke kontrole krys na plantážích cukrové třtiny. Leguánů a mnoho malých ještěrek je tu spousty, žije zde několik druhů netopýrů. Ostrov má několik druhů zvířat pocházející z ostrova, nevyskytující se téměř nikde jinde na světě.

Jde hlavně o Coqui (druh žáby) a druh portorického papouška, kteří žijí jen v několika skrytých oblastech. V pobřežních vodách žijí barakudy, parmice, makrely, tuňáci, nebo i ústřice. Coqui je malý obojživelník, který má však silný, melodický a pronikavý hlas, který může být slyšet na kilometry daleko. Tyto žáby bývají často označování jako symbol Portorika.

Vstupní povinnosti

Pro občany České republiky platí pro vstup do země vízová povinnost v případě, že délka pobytu trvá déle jak 90 dní. Pokud délka pobytu trvá méně jak 90 dní, tak pro vstup do Portorika občané potřebují cestovní pas s platností pasu minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v zemi a odsouhlasenou cestovní registraci ESTA (Elektronický systém cestovní registrace. Nutno předložit zpáteční letenku.

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Portoriko - ideální pro rodinnou dovolenou

Karibský ostrov portoriko dovolena | portoriko počasí | portoriko cestopis | dominikánská republika | portoriko menu | portoriko zajímavá místa | portoriko wiki | portoriko rum si oblíbíte nejen kvůli přírodnímu afrodisiaku

Stačí drobné zčeření vodní hladiny a rozsvítí se v ní miliony drobných podvodních „žároviček“. Jsou to bičíkovci, kteří při sebemenším pohybu vodní masy fosforeskují a kterých je tu abnormální koncentrace. Za temných nocí tak do zátoky La Parguera na Portoriku vyrážejí turisté a koupou se ve vodě, která "září" a vše obaluje diamantovou vrstvou.

Obrovskou atrakcí Portorika je i observatoř Arecibo se stejnojmenným radioteleskopem. Ten má průměr 305 metrů a je díky tomu největším teleskopem svého druhu na planetě. Zdejší, zhruba stopadesátičlenný personál, má za úkol vyhledávat asteroidy, zkoumat okolní vesmír a byla odsud odeslaná i slavná zakódovaná zpráva pro mimozemské civilizace. Ta za zhruba 26 tisíc let dorazí do souhvězdí Herkula a těžko říct, jestli v něm najde příjemce. Mimochodem – po předchozí rezervaci mohou turisté absolvovat prohlídku.

La Isla del Encanto, kouzelný ostrov

La Parguera leží na jihu ostrova, nedaleko města Lajas a bez nadsázky sem vyrazí téměř každý, kdo na Portoriku stráví dovolenou. Bičíkovců jsou tu ve vodě miliardy a právě jejich obrovské množství stojí za magickými fosforeskujícími jevy. Různobarevně září voda v bezprostředním okolí lodních kýlů, i těl potápěčů, kteří se sem v noci nechávají dopravit. Stačí udělat jedno dvě tempa a vše okolo se rozsvítí. Portoriko patří mezi Pět nejatraktivnějších karibských ostrovů: Na který z nich vyrazit a proč „Ideální pro návštěvu je temná noc, kdy fosforeskování vynikne nejvíc,“ vykládá majitel menší loďky. Zároveň tvrdí, že je lepší vyrazit právě na menším člunu. Místa, kde to „svítí nejvíc“, jsou totiž každý den jinde – záleží na proudech, počasí, větru… A posádky větších lodí často vyráží na stále ta samá místa, bez ohledu na momentální situaci. Člověk se tak za spoustu peněz může dočkat jen minima „muziky“. Hlavní sezona tu vrcholí v zimě. Nejlepší je vyrazit v době, kdy na ostrově a tudíž i v zátoce nebude příliš turistů. Což rozhodně není případ období od prosince do dubna, kdy je na Portoriku hlavní turistická sezona – logicky, za teplem a sluncem sem vyrážejí lidé z oblastí, kde je v tuto dobu zima a slunce se objeví jen na chvilku jednou za pár dní.

V tomto období je v Portoriku jak nejvíce turistů, tak i vyšší ceny. Zákon nabídky a poptávky funguje i tady. Pokud máte tedy raději klid a přemýšlíte o Portoriku, uvažujte o dalších měsících – počasí tu bude víceméně stejné, turistů ale méně a ceny nižší. „Pro ty, kteří naopak vyhledávají ruch a život, je ale hlavní sezona ideální,“ dodávají zdejší hoteliéři. Isla Verde – jedno z nejznámějších letovisek Jedním z hlavních turistických letovisek na Portoriku je Isla Verde. De facto v docházkové vzdálenosti od hlavního města San Juan, od kterého ho dělí asi desetikilometrový pás pobřeží. Kdysi tu žil i Ricky Martin, dnes je tu víc turistů než místních a pláže jsou v hlavní sezoně obsypané. Ostatně, aby ne, právě pláž Isla Verde patří k těm vůbec nejkrásnějším na ostrově. Stejně jako Portoriko je součástí Velkých Antil i Kuba: Co na Kubě neznáte? Slavné vápencové homole, bary v Havaně, údolí cukrovarů Kousek od ní pak leží i mezinárodní letiště – a dříve bylo dokonce možné přímo z pláže zpoza plotu sledovat dění na přistávacích a odletových plochách. Po zářijových útocích v roce 2001 ale místní úřady pruh pláže uzavřely – prý z bezpečnostních důvodů.

La vida es para vivir

Takže místo pozorování letadel turisté vyrážejí na obhlídku nedalekého hlavního města San Juan. Buď do takzvaného Nového města s pobřežní promenádou Condado s restauracemi, bary a obchody se suvenýry, se Zlatou mílí, což je ekonomické srdce města, i s Kapitolem, ve kterém sídlí zdejší vláda. Starý versus Nový San Juan Stará část města pak leží na dlouhém ostrově, který od pevniny odděluje asi sto metrů široký průliv. Stačí letmý pohled a člověk tuší, že má tu čest s jedním z nejstarších měst na americkém kontinentu. Mohutné hradby, které mají délku zhruba deset kilometrů a místy jsou vysoké až patnáct metrů, chránily původní město před piráty. Mimochodem – Puerto Rico znamená v překladu „bohatý přístav“ a ostrov skutečně patřil a stále patří k nejbohatším v Karibiku. Nájezdy Pirátů tak byly vcelku logické. Skok je to z Portorika i na Jamajku: Kam v zimě za teplem? Jeďte na Jamajku, ostrov reggae, rumu a krásných žen Portoriko je přidružený stát Spojených států amerických a angličtina je tu i oficiálním jazykem. Počítejte ale s tím, že se spíše domluvíte španělsky. A hispánská kultura je tu patrná na každém kroku – což je další z důvodů, proč je Portoriko tolik oblíbenou destinací.

Povinné očkování Pro vstup do země není povinné žádné očkování. Doporučujeme pouze přibalit léky proti bolestem hlavy, zvýšené teplotě, střevních potíží aj. Zdravotní péče na Portoriku je na vysoké úrovni a za ošetření se platí nemalé peníze. Kdy cestovat do Portorika? Portoriko má celoročně letní teploty, průměrná roční teplota je asi 26 stupňů Celsia. Hlavní turistická sezóna je od prosince do dubna. Nejlepší čas, kdy se vyhnete davům turistů hlavně ze Spojených států je od května do listopadu, kdy je ale bohužel také obdobím hurikánů (oficiálně - od 1. června do 30. listopadu).

San Juan - druhé nejstarší město amerického kontinentu

Portoriko je nejmenším ostrovem souostroví Velké Antily. Oficiálními jazyky jsou španělština a angličtina. Portoriko je zemědělským státem, pěstuje se tu cukrová třtina, kakaovník a ananasovník. Na sever od Portorika leží Atlantik, na jih Karibské moře. Země odpovídá svou rozlohou zhruba evropské Korsice. Patří k ní malé ostrůvky Culebra a Vieques na východě a Mona na západě. Pohoří Cordillera Central, ležící skutečně ve středu ostrova a dosahující výšky 1340 m (Cerro la Punta, rozděluje ostrov na sušší jižní a zelenější severní oblast. Zdejší pýchou je deštný prales El Yunque na severovýchodě země, kde se daří díky vysokým srážkám rostlinstvu, kde žije několik druhů plazů a velké množství ptactva. Směrem k jihu je krajina sušší, skalnatá, řídce porostlá mangrovníky a kaktusy. Severní oblast je vlhčí, svěží, kopcovitá s jeskyněmi a malými skalnatými útvary. Pláže na jihu ostrova jsou více chráněné a moře tu je klidnější než na severním atlantském pobřeží. Živočich, jenž je symbolem ostrova, je žába zvaná „coquí“ podle zvuku, který vydává: „ko kííí“ – tento druh žáby je jen několik cm velký, proto ji je spíš slyšet než vidět.

PORTORIKO - leží na stejnojmenném ostrově a přilehlých malých ostrovech ve Velkých Antilách. Terén má kopcovitý až středohorský charakter. Klima je teplé a vlhké. Když Kryštof Kolumbus v r. 1493 objevil Portoriko, na ostrově v té žili Arawakové a Karibové. Španělé je otrockou prací ve zlatých dolech a na plantážích časem vyhubili. Přes silný americký vliv dodnes v Portoriku dominuje hispánská kultura. Úzké svazky s USA učinily z ostrova jednu z nejbohatších zemí v karibské oblasti.

Exotická dovolená Portoriko,

PORTORIKO - leží na stejnojmenném ostrově a přilehlých malých ostrovech ve Velkých Antilách. Terén má kopcovitý až středohorský charakter. Ve středu ostrova se táhne pohoří Cordillera Central s nejvyšším vrcholem Cerro de Punta (1.338 m n.v.). Klima je teplé a vlhké. Když Kryštof Kolumbus roku 1493 objevil Portoriko, na ostrově v té době žili Arawakové a Karibové. Španělé je otrockou prací ve zlatých dolech a na plantážích časem vyhubili. Nahradili je otroci dovážení z černé Afriky. Na rozdíl od nedaleké Hispanioly zůstalo Portoriko španělské i v 19. století. Přes silný americký vliv dodnes v Portoriku dominuje hispánská kultura. Úzké svazky s USA učinily z ostrova jednu z nejbohatších zemí v karibské oblasti. Portoriko - geografie Portoriko je nejmenším ostrovem souostroví Velké Antily. Oficiálními jazyky jsou španělština a angličtina. Portoriko je zemědělským státem, pěstuje se tu cukrová třtina, kakaovník a ananasovník. Na sever od Portorika leží Atlantik, na jih Karibské moře. Země odpovídá svou rozlohou zhruba evropské Korsice. Patří k ní malé ostrůvky Culebra a Vieques na východě a Mona na západě. Pohoří Cordillera Central, ležící skutečně ve středu ostrova a dosahující výšky 1340 m (Cerro la Punta, rozděluje ostrov na sušší jižní a zelenější severní oblast. Zdejší pýchou je deštný prales El Yunque na severovýchodě země, kde se daří díky vysokým srážkám rostlinstvu, kde žije několik druhů plazů a velké množství ptactva. Směrem k jihu je krajina sušší, skalnatá, řídce porostlá mangrovníky a kaktusy. Severní oblast je vlhčí, svěží, kopcovitá s jeskyněmi a malými skalnatými útvary. Pláže na jihu ostrova jsou více chráněné a moře tu je klidnější než na severním atlantském pobřeží. Živočich, jenž je symbolem ostrova, je žába zvaná „coquí“ podle zvuku, který vydává: „ko kííí“ – tento druh žáby je jen několik cm velký, proto ji je spíš slyšet než vidět. Obyvatelé v Portoriku Obyvatelé jsou Portorikánci, na ostrově se nenacházejí téměř žádné národnostní menšiny, vyjma kontinentálních Američanů. Portoriko je jediným územím USA, kde se mluví výhradně španělsky. Ačkoliv je jako úřední jazyk stanovena také angličtina, téměř nikdo jí zde nepoužívá. Měnovou jednotkou je americký dolar. Portoriko patří spíše k levnějším karibským destinacím. Portoriko - vstupní formality Pro turistické cesty je nutné mít pas platný nejméně 6 měsíců po návratu a americké vízum. Při odletu se platí odletová taxa 5 USD. Klima v portoriku Portoriko má celoročně teplé počasí s průměrnými teplotami 24 - 30°C. Vrchol turistické sezóny je od prosince do dubna, což souvisí se zimním obdobím v Americe. Nejlepší období pro návštěvu země je však oficiální sezóna hurikánů, to znamená od května do listopadu. Název sezóny je třeba brát s rezervou, znamená především, že je větší horko, vlhko a více větrno. Na večer je lepší mít s sebou svetr či bundu, především ve vnitrozemí ostrova. Portoriko - měna Měnovou jednotkou je americký dolar, 100 centů. Portoriko patří spíše k levnějším karibským destinacím. Smlouvání o ceně v obchodech není příliš obvyklé, pouze na trzích s uměleckými předměty. Jsou přijímány i kreditní karty, ale ve vnitrozemí je vždy lepší mít hotovost. Sportovní vyžití v Portoriku Nejkrásnější pláže v okolí hlavního města jsou Isla Verde a Condado, jsou však hodně rušné a přelidněné. Klidnější odpočinek na pláži se dá zažít východně od San Juan, v malebném městečku Luquillo. Potápění je zde perfektní jako všude v Karibiku, i když kvůli viditelnosti ve vodě je lepší potápět se několik kilometrů od pobřeží. Legendární ostrov Desecheo východně od města Rincón leží na okrají podmořského kaňonu, který je 9 km hluboký. Dalšími potápěčsky zajímavými místy jsou La Parguera na jihozápadě, ostrovy Culebra a Vieques a Mona. Na jihozápadním pobřeží v okolí La Parguery nebo na ostrůvku Vieques, kde jsou nejlepší místa na šnorchlování, se doporučuje vypůjčit si člun nebo kajak a pozorovat hru světla v zátoce Phosporescent Bay. Surfaři nejvíce vyhledávají severozápadní pobřeží mezi místy Rincón a Isabela, a to především v období mezi říjnem a dubnem. Ve městě Fajardo je jachtařský přístav. Terény pro pěší turistiku jsou ve vnitrozemí, na území pralesa El Yunque, v krasové oblasti Río Carnuy Cave Park a – zvláště pro ornitology – v Guánica Reserve na jihozápadě ostrova. V období mezi lednem a březnem lze v moři v okolí města Rincón pozorovat velryby.

Vysoké palmy klenoucí se nad plážemi bílého písku, průzračné namodralé vody s korálovými útesy, rum či rumový koktejl popíjený na terase příjemného hotýlku - to je ten pravý Karibik, oblíbený tropický sen cestovatelů. Neváhejte a navštivte Portoriko, tento malý kousek Spojených států, který si stále drží a uchovává svůj temperament. Puerto Rico znamená v doslovném překladu bohatý přístav, dnes je to spíše oblast, která poskytuje turistům skvělý zážitek. Opravdu málokde najdete tolik přírodních krás pohromadě. Země je od roku 1952 volně přidruženým státem USA, pomyslnou 51. hvězdičkou na americké vlajce, ale přestože zde platí americké zákony a místní obyvatelé cestují po světě s americkými pasy, zachovává si ostrov svou „latinskou duši a tvář." Například se zde mluví výhradně španělsky.

Exotické Zájezdy Portoriko nejlevněji

La Isla del Encanto, kouzelný ostrov O turisty je na Portoriku postaráno.Tento nápis vozí místní automobily na poznávacích značkách a není divu. Vždyť jen počtem královen krásy se řadí Portoriko mezi nejúspěšnější, a kdo pobyde na ostrově delší dobu, jednoznačně potvrdí, že je to místo s nejhezčími ženami na světě. Páteční a sobotní večery plné hudby a zpěvu připomínají slavnou minulost, kdy byly karibské ostrovy proslulým místem zábavy. Samba, salsa, hip hop, reggaeton (směs rapu a jamajského reggae) zní odevšad. Pýchou země je deštný prales El Yunque, jediný na území USA. Název pochází z indiánského Yunque - Bílá země. K vidění je soustu cizokrajných rostlin, velké množství ptactva. Příjemné je, že se zde nepotkáte jedovaté hady ani obtížný hmyz. Symbolem ostrova, je žába zvaná „coquí" podle zvuku, který vydává. Tento druh žáby je jen několik centimetrů velký, proto je spíš slyšet než vidět.

La vida es para vivir! Život je od toho, aby se žil! Budova továrny, kde se vyrábí slavný Bacardi rum.Toto heslo se v Portoriku naplňuje beze zbytku. Roztančené večery prokládané světoznámými koktejly, to vše je vám nabízeno na každém kroku. Továrna v San Juanu je považována za výrobce jednoznačně nejlepšího rumu na světě a místní občané jsou na něj také náležitě pyšní. Rum má pro Portorikánce stejný význam jako pro Čechy pivo a zpochybníte-li kvalitu Bacardi rumu jsou ochotni se s vámi poprat. Exportuje se více než 200 milionů lahví a více než 80% rumu vypitého v USA pochází z Portorika. Píňa Colada, opojný nápoj pochází právě z Portorika.Ostatně tento produkt je nedílnou součástí proslulých koktejlů mojito, daiquiri, cuba-libre, a především světoznámého míchaného nápoje Piña colada (v překladu mačkaný ananas), který vznikl v Portoriku v padesátých letech. Jde o sněhobílý nápoj ve které by se neměla oddělovat tekutina a pěna. A pokud vám alkohol nic neříká, máte možnost ochutnat výborné mléčné koktejly - licuados. Mívají příchuť manga, avokáda, pomeranče, grepů, banánů a co vás ještě napadne. Portoriko je také šestým největším vývozcem kávy na světě. Kávovník se sem dostal ze sousedních ostrovů Haiti a Martinik. V Evropě jsou kávy z Puerto Rica považovány za prvotřídní a vrchol kvality, k nejjemnějším patří Alto Grande nebo Yauco Selecto z jihozápadu ostrova.

Portoriko - dovolená Portoriko, pobytové i … zájezdy - Portoriko

San Juan - druhé nejstarší město amerického kontinentu Celkový pohled na hlavní město, San Juan.V hlavním městě Portorika San Juanu zaujme především historické centrum s nejstarším náměstím Plaza San José, s impozantní sochou prvního guvernéra ostrova - Juana Ponce de Leóna. Městu dominuje pevnost San Felipe del Morro z roku 1539. Ta chránila obyvatele před piráty, prý se tu o štěstí pokoušel i slavný Francis Drake. Město nabízí i nevšední kulinářske zážitky. Stánky s výborným jídlem jsou prakticky všude. Portoriko vám nabízí ideální podmínky pro exotickou dovolenou, oblast je to příliš krásná na to, aby ji lidé z jiných koutů světa nevyhledávali. A že se vám zdá, že je tento ostrov daleko? Daleko od čeho? Z USA pořídíte pětidenní letecký zájezd za pouhých 500 US dolarů. No, nekupte to.

Last minute dovolená Portoriko. Last minute dovolená s all inclusive i polopenzí, letecky, autobusem i vlastní dopravou. dovolená za super ceny. Cestovkazasuperceny, dovolená lastminute, last minute dovolená,dovolená Portoriko First Minute 2015 - Portoriko dovolená 2015 na Invia Portoriko First Minute 2015 zájezdy od desítek CK online. Tisíce First Minute Portoriko za stejné ceny jako u pořádající CK, včetně všech slev a akcí. Vyberte si dovolenou z nabídky First Minute Portoriko.

Portoriko - exotický ostrůvek v Karibském moři. V Portoriku je jistota teplého a slunečného počasí, neboť je zde minimum srážek. Vyberte si termín zájezdu a prožijte romantickou dovolenou v Portoriku … Dovolená u moře v Portoriku Exotická dovolená Portoriko. Dovolená v Karibiku na ostrově Portoriko. … oblíbené atrakce během dovolené na Portoriku patří plavba na katamaránu či výlet do tropického pralesa. Exotickou Portoriko, Exotická dovolená, lyžařské zájezdy, dovolená Léto … Exotické zájezdy do Portorika právě v prodeji. Aktivní dovolená v Portoriku určitě nezklame nikoho. Krásné pláže, příroda, národní parky, objevte tuto moderní zemi. ideální pro rodinnou dovolenou,

Zájezdy Portoriko, TravelPortal.cz Toužíte strávit exotickou dovolenou v Karibiku? Navštivte Portoriko a užijte si krásné bílé písečné pláže a průzračné moře. Ve městech se mísí moderní architektura s malebnými historickými náměstími. Portoriko: Exotická dovolená, last minute … minute, exotika, levné … Tisíce exotikých zájezdů, last minute, first minute, slevy, levná exotická dovolená (Portoriko) od stovek prověřených cestovních kanceláří. Využijte … aktuální slevy a jeďte na dovolenou za skvělou cenu!

Portoriko - dovolená Portoriko, pobytové i … zájezdy - Portoriko Dovolená v Portoriku a mnoha dalších zemích včetně exotických. Ucelená a přehledně uspořádaná nabídka mnoha cestovních kanceláří, včetně ck Čedok, Fischer, Firo tour, Exim tours, Blue Style,

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading