Expres Kurýrní služba-dnes doručímeSvatý Bartoloměj Zájezdy dovolená

Katalog online

Dovolená na ostrově Sv. Bartoloměje

Svatý Bartoloměj je menší , hornatý ostrov sopečného původu s osamocenými plážemi, bývá často nazýván francouzskou riviérou v Karibiku a stal se oblíbeným odpočinkovým místem i pro mnoho významných osobností, celebrit a miliardářů. Nachází se asi 35 km jihovýchodně od souostroví Sv. Martina a severně od Sv.Kryštofa. Chcete-li žít v luxusu a mít přitom své soukromí, jste tu na správném místě. Ostrov má totiž krátkou přistávací dráhu, která zabraňuje obřím letadlům s turisty přiletět. To samé platí i pro přístav, neboť velké lodě v něm nemohou zakotvit. Davy turistů tak Vám tu rozhodně nehrozí. Na ostrov se přijíždí buď trajektem ze Sv. Martina, nebo malým soukromým letadlem.

Srdce mnohých turistů si získal především poklidnou atmosférou, nádhernými plážemi, hornatým vnitrozemím ostrova i rozmanitým podmořským světem. Procházka po čisté pláži mezi honosnými jachtami při západu slunce je zážitek sám o sobě. Pro ty, co mají radši trochu toho vzrušení nočního života, je tady hlavní město Gustavia. Francouzská metropole je doménou módních návrhářů a zaručeně uchvátí srdce každé ženy. Zdejší malebné uličky, kavárny a pekárny nemají obdoby.

Svatý Bartoloměj - Luxusní dovolená

Svatý Bartoloměj Zájezdy dovolená

Ostrov není moc velký a na jeho objetí autem stačí 2 hodiny. Co mu ale chybí do velikosti, vynahradí kouzlo místní krajiny. Domů je tu poskrovnu, ostrov zato nabízí nepřeberné množství panoramatických výhledů. Velmi oblíbená je turistika i trekking, právě tak jako lezení po skalách. Zdejší terén nabízí zapáleným horolezcům různé stupně obtížnosti.

Svatý Bartoloměj nebo St. Barth , patří k nejluxusnějším ostrovům v Karibiku, přestože zdaleka není nejhezčí. Do pěkných vil se svítícími bazény a vodopády, útulných hotelů, které poskytují maximální komfort a soukromí, přijíždí přečkat zimu velká část evropské a americké smetánky. Přístav malého města Gustavia je plný luxusních lodí z celého světa a v tichých zákoutích ostrova se ve stínu zahrad nacházejí nejstylovější restaurace s nabídkou chuťově a designově dokonalých jídel.

Vše je zde, ve srovnání s jinými karibskými ostrovy, nesmírně drahé. Svatý Bartoloměj je vytouženou destinací, která vábí jako magnet. Bývalá francouzská kolonie je ekonomicky vyspělá a finančně nezávislá. Na rozdíl od ostatních ostrovů.

V čem tkví fenomén St. Barthu? Jak se stalo, že se jediný z karibského řetězce vyvinul do dnešní podoby? Tajemství tohoto suchého a hornatého ostrova třeba hledat v jeho historii. Je to jediný ostrov v Karibiku, kam nebyli dovezeni černí otroci z Afriky.Kryštof Kolumbus objevil malý ostrov během své druhé expedice do Nového světa a dal mu jméno podle svého bratra Bartoloměje. Dlouhou dobu o suchý neobydlený ostrov nikdo nejevil zájem. Až roku 1685, kdy sem přišla hrstka rolníků ze západní Francie, kteří se snažili usadit a obdělávat půdu. Za století se kolonie rozrostla na 600 lidí. Žili však velmi bídně. Osada byla chudá a nemohla si dovolit koupi černých otroků na výpomoc. V roce 1784 byl ostrov i s obyvateli prodán Švédsku, které využilo přístav Gustavia (pojmenovaný podle

Počasí - Svatý Bartoloměj

Na ostrově vládne tropické klima. Období sucha trvá přibližně od února do dubna. Období dešťů spadá do doby mezi červencem a listopadem. Jen výjimečně zažijete na ostrově Svatého Bartoloměje den bez slunce. Roční průměr sluneční aktivity dosahuje neuvěřitelných 3 000 hodin. I teploty jsou velmi stabilní a příjemné. Po celý rok se pohybují v rozmezí od 20 °C v noci do 33 °C přes den. Teplota moře se pohybuje od 26 °C v zimě do 29 °C v létě.

Vrchol sezóny je na ostrově od listopadu do března, zejména pak v období Vánoc a Nového roku. Dovolenou si však můžete v klidu vychutnat i v období mezi dubnem a srpnem, kdy je počasí stále velmi příjemné. V celé oblasti Malých Antil se výjimečně mohou vyskytnout tropické bouřky a hurikány. Jejich výskyt spadá do období dešťů a trvá přibližně od června do října.

Sportovní vyžití

St. Barts disponuje více než dvěma tucty pláží – jsou tu i hezké městské pláže jako St Jean, Flamands, Lorient a Shell Beach, ale pokud chcete najít ty klidnější, zajeďte si na Colombier, Saline a Gouverneur Beach. Na ostrůvcích kolem samotného St. Barts jsou nádherná místa k potápění a šnorchlování. Milovníci windsurfingu rozhodně musí navštívit chráněnou zátoku Grand Cul-de-Sac nebo zátoku v St. Jean. Samozřejmostí jsou pěší turistika a procházky, které ke zde strávené dovolené neodmyslitelně patří.

Nejzajímavější města a letoviska

Gustavia – je hlavním městem a zároveň nejdůležitějším přístavem. Jsou tu nejen historické budovy, ale také pouliční kavárničky, kde turisté tráví poklidná odpoledne, a protože město je vlastně bezcelní zónou, dají se tu výhodně nakoupit klenoty nebo módní oblečení v četných buticích – většina jich je podél Nábřeží Republiky. U staré radnice je malá tržnice s ovocem a zeleninou a s produkty místních řemesel a umění.

Shell Beach - je jiným názvem pro Anse de Grand Galet, jednu z nejhezčích zdejších pláží s množstvím mušliček, která je vzdálená pouhých 10 minut chůze od přístavu.

Corossol – malebná rybářská obec s pláží s hnědým pískem, lemovanou modrými a oranžovými rybářskými čluny leží pouhé 2 km na severozápad od hlavního města.

Flammands – jedno z nejoblíbenějších letovisek s bílou písčitou pláží, průzračnou mořskou vodou a malou hotelovou zónou leží na západě ostrova. Poloostrov na západní straně pláže odděluje Flammands od zátoky La Petite Anse, kde je díky skalnatým útesům dobré šnorchlování.

St. Jean – je turisticky nejpopulárnějším místem na ostrově. Místo nemá vlastní centrum, jde vlastně o pás hotelů, restaurací a obchůdků podél bílé písčité pláže. Tyrkysově zbarvená voda a korálové útesy zaručují krásné koupání, potápění i šnorchlování.

Grand Cul-de-Sac – zátoka na severovýchodě ostrova, nejoblíbenější místo pro windsurfing.

Saline Beach – půvabná dlouhá pláž, nepříliš vyhledávaná davy turistů, pojmenovaná podle nedalekého slaného jezírka.

Gouverneur Beach – pláž ve tvaru písmene U, ohraničená na obou koncích vysokými útesy, je oblíbeným místem pro slunění a pikniky.

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Svatý Bartoloměj- Luxusní dovolená v Karibiku. Ostrov Svatý Bartoloměj.

Dovolená Svatý Bartoloměj - prožijte … Svatém Bartoloměji

Ostrov Sv. Bartoloměj je jen drobnou tečkou na mapě světa. Ale právě tahle tečka je považována za místo, kde člověku dopřejí jednu z nejexkluzivnějších dovolených v Karibiku. Malé designové hotely, gurmánské restaurace, drahé butiky a v dálce na tyrkysové hladině kotvící obrovská zámořská loď. Tady v zimě hledají útočiště slavní a bohatí.

Svatý Bartoloměj je sice součástí Malých Antil, život místních obyvatel se od života těch, kteří žijí na dalších ostrovech, výrazně liší. Životní standard je tu na opravdu vysoké úrovni – dílem samozřejmě i díky cestovnímu ruchu, který se na ostrově naplno etabloval v 90. letech. Karibik je jednou z destinací, kam se vyplatí jet v lednu: Kam v lednu? Za teplem na Kubu nebo do Keni – teď nejspíš za nejnižší ceny roku Ostrov je pod správou Francie (od ledna 2012 ale už ne členem Evropské unie) a francouzská atmosféra tady na vás opravdu dýchne, ať už při návštěvě restaurace, nebo při procházce hlavním městem. V něm je ale paradoxně i několik výrazných připomínek toho, že byl ostrov sto let švédskou kolonií. Francie ho totiž v 18. století vyměnila za obchodní práva v oblasti Baltu. Gustavia – památka na Švédy Hlavní město se tak jmenuje Gustavia – na památku švédského panovníka Gustava III. – a je dnes i hlavním přístavem ostrova. Sem připlujete, pokud se na ostrov vypravíte lodí z nedalekého Svatého Martina, sem hlavně na přelomu roku připlouvají obrovské jachty, ze kterých se vylodí boháči a celebrity. V okolí samotného přístavu je i bezcelní zóna – člověk tu tedy může nakoupit i poměrně levně luxusní zboží.

Zájezdy Svatý Bartoloměj - ty nejlepší

svatý bartoloměj karibik | svatý bartoloměj ostrov | svatý bartoloměj rajský ostrov | svatý bartoloměj dovolená | svatý bartoloměj letiště | svatý bartoloměj wiki | bartoloměj wikipedie

sv. bartoloměj ostrov | sv. bartoloměj plzeň | sv. bartoloměj v kolíně | sv. bartoloměj kolín | sv bartoloměj kyje | svatý bartoloměj rajský ostrov | svatý bartoloměj dovolená | svatý bartoloměj letiště

Butiky a luxusní obchůdky, kde pořídíte i šperky za statisíce, jsou rozeseté i po zbytku Gustavie. Kromě nich tu za návštěvu určitě stojí i místní muzeum historie, které přibližuje mnohdy pořádně zamotané dějiny, a některé z restaurací a bister. Nejbližším sousedem je ostrov Svatý Martin. Více o něm najdete v článku: Kde strávit zimu u moře? Zkuste ostrov Svatý Martin Svatý Bartoloměj je ráj gurmánů. V devadesátých letech na ostrově dokonce působily dvě prestižní kuchařské školy – jedna se specializovala na francouzskou, druhá na kreolskou kuchyni. Nutno ale přiznat, že v některých restauracích dnes sázejí na snoubení toho nejlepšího z obou gastronomií. Jemnosti a uměřenosti francouzské kuchyně a ostrých chutí a nečekaných kombinací z té kreolské. Lednový hudební festival Karibik je kolébkou mnoha hudebních stylů, včetně reggae. A i toho se dočkají ti, kteří na Sv. Bartoloměji budou v lednu. Celý měsíc tu totiž probíhá hudební festival. Na několika místech se tak každou noc zpívá, tančí, hraje… A paleta žánrů je pořádně široká. Od opery přes rock až k alternativě. Na ostrov Svatého Bartoloměje se ale nejezdí výhradně kvůli nákupům a gastronomii. Jeho největším pokladem jsou pláže – někde bílé, jinde s pískem lehce narůžovělým. Rozlehlé a plné lidí, nebo drobné, ukryté v osamocené zátoce. Alespoň jednou by měl ale člověk vyrazit na pláž St. Jean. Ani ne tak kvůli koupání, ale kvůli letadlům… Prožijte líbánky na nejvyhledávanějším romantickém ostrově Svatá Lucie Adrenalin na místním letišti Právě na této pláži totiž končí letištní dráha, na kterou dosedají letadla přistávající na místním malém letišti. Létat sem sice mohou jen menší stroje (dráha má totiž jen 650 metrů délky) – nicméně i přelet menšího letadla jen velmi těsně nad pláží vám vezme minimálně napoprvé dech. Ostatně – ne nadarmo obsadilo zdejší letiště v žebříčcích těch nejextrémnějších letišť světa bronzovou pozici.

Ostrovy Malých Antil, včetně ostrova Svatého Bartoloměje, jsou častou a velmi oblíbenou zastávkou luxusních zámořských parníků. Podle odhadů sem takhle každý rok alespoň na pár hodin dorazí asi 130 tisíc turistů. Ti si projdou pláže, hlavní město, obchůdky, restaurace a se setměním se nalodí a plují dál. Ubytování na Svatém Bartoloměji se nese především v duchu soukromí. Hotelů je tady jen něco ke třem desítkám a všechny jsou jen velmi malé, často jen s deseti a méně pokoji, všechny ale patří ke špičce. Na pláži kousek od hlavního města Gustavia tu stojí i jeden z nejlepších hotelů světa. Ubytování tady je pořádně luxusní. Není divu, že sem jezdí slavní a bohatí, včetně Evy Herzigové nebo Ivany Trump. Na ostrově se nicméně každý rok ubytuje okolo sedmdesáti tisíc lidí. A kapacita hotelů je v porovnání s tímto číslem zanedbatelná. Kde tedy bivakují ti ostatní? Obvykle v luxusních soukromých vilách, kterých tu je několik stovek. A ti, co se nespokojí s pronájmem, si ji mohou rovnou koupit. Pokud na ni tedy mají. Odhadci nemovitostí tvrdí, že díky obrovské poptávce a exkluzivitě ostrova tady luxusní vila na pláži vyjde i na desítky milionů euro. Á propos – ač není Svatý Bartoloměj součástí Evropské unie, euro tady zůstalo oficiální měnou. Stejně jako francouzština oficiálním jazykem.

Svatý Bartoloměj Ubytování Hotely

Dovolená Svatý Bartoloměj - jednoduše a rychle si porovnejte ceny dovolené na Svatém Bartoloměji z katalogů téměř všech cestovních kanceláří

Zájezdy Svatý Bartoloměj - ty nejlepší … Svatého Bartoloměje Ucelený přehled zájezdů na Svatého Bartoloměje

Ostrov Saint Barthélemy se nachází v Karibiku, konkrétně 250 km východně od Portorika, a patří do souostroví Malé Antily. V současnosti je Saint Barthélemy zámořským společenstvím a administrativně spadá pod Francii, v minulosti však patřil dlouhá léta Švédsku a na ostrově jsou stále patrné pozůstatky severské kultury z této doby. V blízkosti se nachází několik dalších ostrovů – mezi nejvýznamnější se řadí směrem na severozápad Svatý Martin a Anguilla, na jihozápad ostrůvky Saba a St. Eustatius a východně ostrov Barbuda. Rozloha ostrova Saint Barthélemy je 25 km². Jeho hlavním městem je Gustavia pojmenovaná po švédském králi Gustavu III. Popularitu této perly Karibiku podtrhují také překrásné pískové pláže, kterých je na ostrově jednadvacet. Mezi nejoblíbenější patří pláže Grand-Cul-de-Sac, Flamands, St. Jean, Saline, Toiny nebo Shell. Obyvatelstvo Počet obyvatel ostrova dosahuje necelých 7 000. Původně ostrov obýval indiánský národ Karibů. V dnešní době se obyvatelstvo skládá převážně z mulatů, potomků francouzských osadníků, afrických otroků a také novodobých přistěhovalců z Francie. Nejrozšířenějším náboženstvím je křesťanství, převážně římskokatolické.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading