Expres Kurýrní služba-dnes doručímeSanta Lucia - Pobytové zájezdy dovolená St. Lucia

Katalog online

Saint Lucia nabízí exotickou dovolenou

Svatá Lucie - exotický kout Karibiku Ostrov Svatá Lucie se může právem nazývat malým tropickým rájem. Svatá Lucie se nachází jen kousek od známějšího ostrova Martinik. Pobyt v tomto malém karibském státě slibuje ideální dovolenou nabitou zážitky a prvotřídním koupáním v průzračných tichomořských vodách. Nechte se zlákat exotickou přírodou a komfortem hotelů, jejichž vynikající služby ve vás vyvolají pocit, že jsou zde pouze pro vás.

Dovolená na Svaté Lucii je relax pro tělo i duši. Až se nabažíte lenošení, prozkoumejte severní pobřeží s hornatým vnitrozemím, ve kterém můžete narazit i na symbol ostrova, papouška Jacquotova. Užijte si výhledy na scenérie hor a deštného pralesa, poznejte potomky mírumilovných Arawaků a zaposlouchejte se do všudypřítomné kreolštiny. Severní i západní pobřeží láká turisty na dlouhé tropické pláže a návštěvu největšího přístavu jachet v Rodney Bay.

Svatá Lucie: exotický kout Karibiku

Santa Lucia Pobytové zájezdy dovolená Saint Lucia

St. Lucia je zelený ostrov s hornatým vnitrozemím, pobřežní linii vytvářejí romantické pláže a tajuplné jeskyně. Na jihu ostrova se dramaticky tyčí dva vulkanické vrcholky Petit Piton a Gros Piton, podle kterých je ostrov dobře rozeznatelný. Přestože v posledních letech prošel turistický ruch na ostrově dynamickým vývojem, nepatří toto místo k přeplněným destinacím. Většina hotelových zařízení je na severozápadním pobřeží a vnitrozemí a jih ostrova představuje zajímavou směsici deštného lesa, malých rybářských vesniček a rozlehlých banánových plantáží.

Ostrov má stálé počasí jako stvořené pro milovníky opalování a trávení dovolené na pláži s průměrnou teplotou kolem 27ºC. Nejsušší období je od ledna do března, krátké dešťové přepršky padají především v horách od června do prosince, teplo je však stále.

Ostrov St. Lucia má tvar slzy o délce 44 km a šířce 23 km. Vnitrozemí je hornaté, s nejvyšším vrcholkem Mt Gimie (950m) na jihozápadě, z hor padají hluboká údolí, v nichž rostou banánovníky a kokosové palmy. Geologicky nejzajímavější oblastí je oblast Soufrière na západním pobřeží – dva kónické vulkanické vrcholy Petit Piton a Gros Piton, dosahující kolem 760 m, a mezi nimi horké bublající sírové prameny Sulphur Springs. Co se týká vegetace na ostrově, sušší oblasti, kde rostou pouze kaktusy a ibišky, se tu střídají s džunglemi s divokými orchidejemi, liánami a dalším bujným exotickým rostlinstvem. Již pouhých 10% povrchu je nyní pokryto zbytkem deštného lesa, který je chráněnou přírodní rezervací, zdejší chloubou jsou vzrostlé gumovníky.

Sportovní vyžití

Přestože na ostrově existují spíše hotelové resorty, které mívají spíše soukromé pláže, jsou zdejší pláže většinou veřejné. Nejhezčí pláže s jemným pískem jsou na severozápadním pobřeží mezi Gros Slet a Pigeon Point a také Choc Beach a Reduit Beach. Jihovýchodní pobřeží skrývá spoustu jeskyní a mořských zátok, jsou však dostupné pouze člunem. Windsurfing se dá provozovat buď na jižním výběžku u Vieux Fort nebo na severovýchodním pobřeží u Cas-en-Bas. Potápěči najdou nejlepší místa na západní straně ostrova a u Anse Chastanet je v moři množství barevných korálů, mořských hub a korálových rybek a dá se tu i šnorchlovat V hornatém vnitrozemí jsou tři vyznačené trasy pro pěší turistiku.

St. Lucia je zelený ostrov s hornatým vnitrozemím, pobřežní linii vytvářejí romantické pláže a tajuplné jeskyně. Na jihu ostrova se dramaticky tyčí dva vulkanické vrcholky Petit Piton a Gros Piton, podle kterých je ostrov dobře rozeznatelný. Přestože v posledních letech prošel turistický ruch na ostrově dynamickým vývojem, nepatří toto místo k přeplněným destinacím. Většina hotelových zařízení je na severozápadním pobřeží a vnitrozemí a jih ostrova představuje zajímavou směsici deštného lesa, malých rybářských vesniček a rozlehlých banánových plantáží.

Nejrozšířenějšími sporty provozovanými na Sv. Lucii jsou potápění, šnorchlování, pěší turistika, vyjížďky na koních, tenis, squash a winsurfing.

Nejzajímavější města a letoviska

Castries – hlavní město ostrova je obchodním centrem a především živým přístavem. Nejčilejší ruch se odehrává právě u přístavu v ulicích Jeremie a Peyniers, kde je spousta stánků s místními řemeslnými výrobky. Město bylo založeno v 18. století, ale postupně třikrát zpustošeno a většina historických objektů byla zničena, zachovalo se pouze tiché náměstí Dereka Walcotta s dřevěnými domy z 19. století a katedrálou Immaculate Conception, proti níž se nachází 400 let starý strom.

Rodney Bay - v této rozlehlé chráněné zátoce leží resort Reduit Beach a malá rybářská vesnička Gros Islet. V Rodney Bay Marina je největší jachetní přístav na ostrově.

Pigeon Island National Park – původně ostrůvek, kde si první francouzský obyvatel ostrova, Jambe de Bois, vytvořil v roce 1550 základnu, odkud podnikal výpady na projíždějící španělské lodě. V roce 1970 byl ostrov propojen s pevninou písčitou cestou, přeměněn tak na poloostrov a vznikl zde národní park, krásné místo s pozůstatky pevnosti Fort Rodney a s tichou nádhernou pláží.

Soufrière – městečko bylo založeno Francouzi v roce 1746 a pojmenováno podle nedalekých sírových pramenů. V centru města je zajímavý kamenný katolický kostel a na trhu Soufrière Market se dají koupit pletené košíky, slaměné klobouky a koření.

Marigot Bay – půvabná chráněná zátoka na severozápadě ostrova s malou pláží s palmami je zezadu chráněná zelenou kopcovitou krajinou. Nachází se zde kotviště pro jachty.

Frigate Islands Nature Reserve – návštěva této přírodní rezervace na východním pobřeží ostrova se vzácnými druhy ptactva je organizována místními cestovními kancelářemi.

Vieux Fort – nejjižnější město ostrova zaujme zajímavou kombinací starých dřevěných domů a nové výstavby, je také důležitým přístavem a na východě města se rozkládají nádherné bílé pláže. Ze 730 m vysokého vršku Moule à Chique, vůbec nejjižnějšího bodu ostrova, se otvírá nádherný pohled buď do hornatého vnitrozemí nebo na jih na ostrov St. Vincent.

Vstupní formality

Čeští turisté potřebují ke vstupu na Svatou Lucii víza. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili rozsah své vízové povinnosti s ohledem na to, že v případě její změny nemusí být české úřady včas informovány. K podávání informací o aktuální vízové povinnosti a podmínkách vstupu jsou příslušné orgány státu Svatá Lucie - Vysoká komise (High Commision) Svaté Lucie v Londýně.

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Santa Lucia je skutečným klenotem Antil

Svatá Lucie last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Svatou Lucii

exotickou dovolenou pro rodiny, manžele i ostatní. Je umístěn na severozápadním pobřeží ostrova St. Lucia, nabízí nádherné výhledy na oceán, soukromé luxusní ubytování, romantiku i zábavu.

Na stránce Svatá Lucie last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Svatou Lucii. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Ostrov St. Lucia dovolená zájezdy svatá lucie ostrov | svatá lucie dovolená | svatá lucie noci upije a dne nepřidá | svatá barbora | svatá lucie stát | svatá lucie karibik | svatá lucie zájezd | svatá lucie noci upije ale dne nepřidá

v sekci zájezdů na Svatou Lucii. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Karibiku nebo ve Střední Americe strávit svou dovolenou

SVATÁ LUCIE - patří mezi nejvyhledávanější místa na světě pro svou romantiku písečných pláží v uzavřených zátokách. Hornaté vnitrozemí ostrova, plné svěžího vánku, vzácných tropických stromů, popínavých lián a stromových kapradin skrývá i papouška Jacquotova, který je národním symbolem Sv. Lucie. Svatá Lucie: Pitons - dvojvrchol tvořící nejznámější siluetu Malých Antil a malebná městečka ještě více umocňují atraktivitu tohoto nádherného kousku světa, kde se za poslední století život příliš nezměnil. Svatá Lucie - geografie a podnebí Svatá Lucie se nachází na východním okraji Karibského moře. Byl pojmenován podle Svaté Lucie ze Syrakusy. Je také znám jako „Helena západu“ díky podobnosti s ostrovem Svatá Helena. Svatá Lucie je poměrně hornatý ostrov. Nejvyšší hora Mount Gimie dosahuje 950m nadmořské výšky. Podnebí je tropické, částečně ovlivňováno severovýchodními větry. Období mezi lednem a dubnem je poměrně suché a beze srážek, ve zbytku roku se srážky vyskytují častěji. Ostrov byl poprvé zaznamenán v mapě Francouzi kolem roku 1500. Po mnoha sporech a válkách o ostrov ho nakonec ovládli Britové. V roce 1979 se Svatá Lucie stala nezávislým státem. Obyvatelé na Svaté Lucii Velká většina obyvatel jsou potomci přistěhovalců z Afriky, původních Evropanů zde žije velmi málo. Oficiální jazyk je angličtina, mluví se zde také dialektem, který má základ ve francouzštině. Zajímavost – Svatá Lucie má nejlepší poměr laureátů Nobelovy ceny na počet obyvatel. Ze Svaté Lucie pocházejí dva laureáti Nobelovy ceny, v roce 1979 dostal Sir Arthur Lewis Nobelovu cenu za ekonomii a v roce 1992 Derek Walcott dostal Nobelovu cenu za Literaturu.

Ostrov St. Lucia exotická dovolená luxusní zájezdy

St. Lucia - dovolená a zájezdy Exotická dovolená Svatá Lucie. Charakteristickým znakem karibského ostrova Svatá Lucie je dvojice majestátních vrcholů Pitons, které se vypínají nad jihozápadním pobřežím a připomínají jeho sopečný původ. Svoji exotickou dovolenou na Svaté Lucii můžete strávit v některém z prvotřídních turistických středisek s hotely all inclusive, jako jsou Soufriere či Gros Islet. Za nejvhodnější termín pro dovolenou na Svaté Lucii se považuje období od poloviny prosince do dubna, ani po zbytek roku však určitě nebudete zklamáni. Mezi oblíbené turistické aktivity na Svaté Lucii patří potápění, šnorchlování, jachting nebo návštěva sirných lázní

Svatá Lucie - Santa Lucia Původními obyvateli tohoto ostrova byl indiánský kmen Arawaků, který se sem přistěhoval ze Severní Ameriky cca v roce 200 našeho letopočtu. Tento indiánsky kmen byl vytlačen okolo roku 850 Kariby. První Evropan, který spatřil tento nádherný ostrov byl 13.12.1502 Kryštof Kolumbus, který tento ostrov i pojmenoval. Hlavními zdroji příjmu tohoto ostrova jsou z cestovního ruchu a z pěstování tropických plodin, jako banánů, kokosových ořechů atd.

Svatá Lucie: Pitons - dvojvrchol tvořící nejznámější siluetu Malých Antil

Exotická dovolená Svatá Lucie

St. Lucia - dovolená a zájezdy Exotická dovolená Svatá Lucie

Svatá Lucie - Santa Lucia

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading