TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více

@kuryrsluzby
@kuryrsluzba

TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více
Zakynthos - dovolená a zájezdy - Řecko

Zakynthos je jedním z nejhezčích řeckých ostrovů. Nachází se asi hodinu a čtvrt plavby od Peloponésu. Svojí rozlohou 406 km2 je třetím největším v Jónském moři. Ostrov patří mezi nejzelenější ostrovy v Řecku a zvlášť na jaře je kvetoucí zahradou, kde je vzduch prosycen vůní bylin a eukalyptů. Proto je nazýván „Ostrovem vůní“ nebo také „Květinou východu“.

Ostrov je členitý , z velké části hornatý a zalesněný, nabízí ale i rozsáhlé háje olivovníků, citrusů, vinic a úrodné nížiny. Na ostrově žije asi 42 000 stálých obyvatel, z toho 13 000 v hlavním městě Zakynthos

Zakynthos má subtropické klima, v létě teploty dosahují nad 35 °C, moře je příjemně teplé, průzračné a čisté. Kromě velkého množství krásných písčitých i oblázkových pláží se podél pobřeží nachází mnoho působivých skalnatých útesů, jeskyní a ostrůvků.

Atrakcí ostrova jsou mořské želvy Caretta caretta, které si pobřeží Zakynthosu vybraly jako místo, kde se již po staletí v letních měsících rozmnožují a kladou vejce do písku nekonečných pláží. Želvy dosahují velikosti až 1 m a váhy 80–150 kg. Od června do srpna vytvoří asi 1300 hnízd podél šesti pláží v zálivu Laganas, kde se po 60 dnech vylíhnou malé želvičky. Pláže jsou v zájmu záchrany tohoto ohroženého živočišného druhu chráněny speciálními zákony a některé z nich byly vyhlášeny národní přírodní rezervací. Pomoc návštěvníků ostrova je pro přežití mořských želv životně důležitá.

Zakynthos všechny krásy Řecka na jednom místě

Rozhodně byste měli vidět vrak lodi v zátoce Navaggio

Zakynthos - dovolená a zájezdy - Řecko

Zakynthos je ostrov plný kontrastů , barev, starobylých staveb, vůní eukalyptu a levandule. Jeho pojmenování z doby benátské jako „Květ východu“ má ten správný význam. Dokáže totiž v sobě snoubit bohatou historii s tou nejprostší a nejčistší krásou přírody. Každého nejprve upoutá neuvěřitelná smaragdová barva moře, zalesněné kopce a pomalý životní styl místních obyvatel. Zelený ostrov plný poezie, hudby a lásky je domovem autora řecké národní hymny Soloma, ale i sv. Denise, patrona ostrova. Poloha ostrova: Zakynthos je nejjižnější a třetí největší ostrov v Jónském moři. Je vzdálen 13,5 km od Kefalonie a 15 km od severovýchodního mysu Peloponéského poloostrova. Jeho velikost je přibližně 50 km na délku a 30 km na šířku. Rozloha: 402 km2. Hlavní město: Zakynthos Pláže: Pláže na ostrově jsou písečné (jen místy písečnooblázkové), s pozvolným vstupem do moře. Jedná se o veřejné pláže, platí se pouze za slunečníky a lehátka. Zajímavosti: Zakynthos je jedním z nejdůležitějších míst, kde se rozmnožuje chráněná želva Kareta obecná (Caretta caretta). Svůj domov si našla v zátokách Laganas a Gerakas, které patří mezi nejvyhledávanější a nejkrásnější pláže ostrova. Na přilehlém nepřístupném ostrůvku Pelouzo žije i malá kolonie středomořských tuleňů Monachu-Monachus. Jeden z nejpopulárnějších turistických objektů je pláž ztroskotanců Navagio, s vrakem pašerácké lodi, dosažitelná pouze lodní dopravou. Za zmínku stojí Modré jeskyně ve Skinari na severovýchodě ostrova, kde sluneční paprsky ve spojení s mořskou hladinou vytvářejí neopakovatelné barevné spektrum.

Dovolená Zakynthos

Zakynthos je na řecké poměry neobvykle zelený ostrov. Láká krásnými písečnými plážemi a je turisty velmi oblíbený. Bohatá nabídka taveren a zábavy na plážích nadchne ty, které láká živější dovolená. Zakynthos má ale i dostatek památek a zajímavostí, které můžete navštívit, až se nasytíte koupání a opalování.

Zakynthos, dovolená pro každého Ostrov Zakynthos nabízí vyžití skutečně pro každého. Na ostrově naleznete celou řadu sportovního vyžití, romantické zátoky, ale i výborné zázemí pro rodinnou dovolenou. Mezi nejoblíbenější atrakce na Zakynthosu patří plavání s želvami. Ty si za svůj domov totiž vybraly zdejší pláž Laganas a nedaleký ostrůvek Marathonisi, známý též jako „Želví ostrov“. Nejen Vaše děti tak mohou zažít úchvatné chvíle s těmito majestátními živočichy.

Ostrov Zakynthos, nazývaný také Zante , je v posledních letech atraktivním místem pro pobytové zájezdy klientů všech generací. Ostrov Zakynthos, který je součástí Jónského souostroví, nabízí divoké pobřeží lemované vysokými vápencovými útesy i malebné romantické zátoky pro nerušené soukromí. Pro ty, kteří chtějí Zakynthos i okolní ostrovy poznat skutečně dobře, se tu nabízí řada výletů. Oblíbené jsou zejménalodní výlety okolo pobřeží. Dovolená Zakynthos je ale i příležitostí pro potápění i projížďky na koních. Vyzkoušet si tu můžete také windsurfing.

Oblíbená letoviska

Dovolená Zakynthos, to jsou krásná místa pro vaši dovolenou, která jsme vybírali tak, abyste ochutnali pravou atmosféru Řecka. Vyberte si mezi letovisky ostrova Zakynthos to „nej“ pro vaši letošní dovolenou. Toužíte-li po klidu a relaxaci, to pravé místo pro vás je Vassilikos. Vassilikos je stranou rušných letovisek. Krásná příroda, zelené olivové háje a množství vyhlášených pláží ostrova Zakynthos s průzračně čistým mořem. Ostrov Zakynthos díky ekologicky čistému prostředí nabízí setkání s ohroženým druhem želv Caretta caretta. Vzácné želvy můžete zahlédnout i v dalším oblíbeném letovisku – Laganas. Dovolená Zakynthos Laganas nabízí neutuchající zábavu v mnoha plážových barech či v tavernách. Oblíbené místo především pro mladé je díky svému nočnímu životu – městečko Tsilivi, pro rodiny s dětmi pak poklidné Kalamaki.

Laganas | Kalamaki | Tsilivi | Argasi | Vassilikos | Agios Sostis | Amoudi | Limni Keriou | Alikanas | Alykes | Zakynthos | Agios Leon | Kampion | Keri | Volimes

Navaggio s vrakem lodí

Ostrov s vůní levandule a nekonečným azurovým mořem. Ostrov, jehož slavnou zátoku Navaggio s vrakem lodí zná snad každý. Ostrov, jehož symbolem jsou vzácné želvy Caretta - Caretta. Staré benátské pojmenování " květ východu" ani po staletích neztratilo na svém významu.

Dnešní Zakynthos vás přivítá pulzujícím hlavním městem a získá si vás svými nádhernými písečnými plážemi. Od východu na západ, od severu na jih budete křižovat vnitrozemí Zakynthosu se zvlněnými zelenými kopci, vinicemi a vrásčitými kmeny oliv. Na západě ostrova, skrytá pod strmými bílými útesy, se nachází Navaggio - nejfotografovanější zátoka a pláž v Řecku s vrakem pašerácké lodi, která proslavila ostrov po celém světě. Možná i více než Modré jeskyně nebo želvy Caretta - Caretta. K populárním letním letoviskům patří Argassi, ležící 3 km od hlavního města Zakynthos, které je branou k východnímu cípu ostrova. Najdete zde velké množství barů, restaurací a obchodů. I když je pláž úzká a místy oblázková, táhne se po celé délce letoviska, takže nikdy nebudete daleko od moře. Východní oblast je pověstná nádhernými zátokami s plážemi s velmi jemným pískem, které si za své útočiště zvolily i mořské želvy Caretta - Caretta. Z tohoto důvodu je na některých místech omezená výstavba i vodní sporty. Mezi nejkrásnější pláže patří St. Nicholas Beach, Banana Beach, Porto Roma, Porto Zorro a Gerakas. Tato oblast ještě čeká na své objevení, nemá charakter typického letoviska. Jižně od hlavního města leží známá letoviska Kalamaki a Laganas s dlouhými písčitými plážemi. Laganas je znám zejména nočním životem s mnoha bary a podniky. Kalamaki je klidnější – i když kdysi malá vesnička se za posledních několik let začíná rozrůstat ve značně velké území. Bezpochyby má Kalamaki jednu z nejkrásnějších pláží ostrova. Doporučujeme všem kteří touží po klidnější dovolené, nudit se ale rozhodně nebudete! V nejjižnějším bodě ostrova leží Keri - místo, kde kdysi vyvěraly sirné prameny. Severozápadně od hlavního města se hlavní silnice vine po pobřeží a četné odbočky vás dovedou do letovisek Tsilivi, Tragaki, Kypseli, Alykes, Alykanas ... až na sever k Modrým jeskyním. Tsilivi je v otevřeném zálivu, lemovaném 3 kilometry dlouhou písečnou pláži s nespočetnými možnostmi vodních sportů . Moderní středisko s množstvím hotelů s bazény, které jsou často přístupné veřejnosti. Najdete zde bary, restaurace, taverničky, obchody a mnoho možností zábavy. Zakynthos snadno projedete na motorce nebo autem, ale mezi letovisky je i dobré autobusové spojení. Snadno se vám ale může stát, že při toulkách ostrovem budete bezradně postávat na křižovatce s mapou v ruce, protože cesty jsou tu jako pavučinová síť. Pokud se náhodou nedostanete tam, kam jste plánovali, nevadí - nevědomky objevíte spoustu romantických zákoutí, ukrytých pláží nebo původních vesnic s jejich pohostinnými obyvateli.

Rozhodně byste měli vidět

Rozhodně byste měli vidětvrak lodi v zátoce Navaggio, ať už shora nebo od moře. Také vřele doporučujeme panorama hlavního města Zakynthos z vyhlídky Bochali. Milovníci romantiky by neměli vynechat ani západ slunce v Keri. Vydejte se na západní pobřeží a navštivte horskou vesničku Agios Leon a v místní taverně ochutnejte grilované jehněčí. Příroda, pláže, restaurace a noční život ať už v Tsilivi nebo v Laganasu, vám zaručí aktivní dovolenou a dostatek zábavy, ale i odpočinku.

VOYAGE - plavba lodí kolem ostrova se zastávkami v nejsevernějším cípu ostrova, v Skinari s majákem, malebný přístav Agios Nicholas, plavba kolem Modrých jeskyní až k zálivu Navaggio, kde je přestávka na koupání u vraku lodi. Návrat podél západního pobřeží kolem Keri a nádherných pláží oblasti Vassilikos.

OKRUH OSTROVEM - (autobusem po ostrově) - návštěva vesničky Macherado a Anafonitria - spojená s prohlídkou kláštera sv. Dionýsia (patron ostrova). Zastávka v severní části ostrova , kde můžete přesednout do malého člunu a prohlédnout si jeskyně zevnitř (extra poplatek). Návštěva vesničky Maries a Lithakia s ukázkou zpracování olivového oleje. Nakonec zastávka v hlavním městě na vrchu Bochali.

KERI KAIKY - výlet do oblasti Agios Sostis, kde můžete obdivovat okolní přírodu z malého člunu zvaného „kaiki”. Poté plavba k jeskyním Keri k ostrůvku Marathonissi. Když budete mít štěstí, možná uvidíte i želvy Caretta - Caretta.

KEFALONIE - celodenní výlet na další jónský ostrov. Doprava lodí a autobusem. První zastávka bude v klášteře sv. Gerassima, patrona ostrova. Dále navštívíme jeskyně Drogorati blízko oblasti Sami, jezero a působivou jeskyni Melissani. Přestávka v malebném městečku Aghia Efimia, kde budete mít čas na oběd a nákupy. Přesun k zátoce Myrtos se stejnojmennou ikonickou pláží. Na závěr zastávka v hlavním městě ostrova v Argostoli.

OLYMPIA - celodenní výlet na místo, kde se zrodily Olympijské hry. Navštívíte Diův chrám, chrám bohyně Héry i místní muzeum s množstvím soch. Po prohlídce historického místa se přesuneme do vesničky Olympia, kde se můžete dát oběd a zakoupit si místní výrobky.

Pláže a zábava na Zakynthu

Zakynthos - dovolená a zájezdy - Řecko

Nejznámější pláží a zároveň nejfotografovanějším místem na celém ostrově je pláž Navagio, jejíž dominantou je nejen působivý skalní masiv, ale od 80. let minulého století také zrezivělý vrak lodi, na které se pašovalo ilegální zboží. Další vyhledávanou pláží se stala Banana Beach, mnohými považována za nejkrásnější pláž na celém ostrově. Neméně zajímavými místy jsou i pláže Gerakas Beach a Laganas, kam během letních měsíců připlouvají obrovské mořské želvy Caretta-caretta, aby zde nakladly svá vajíčka. Z tohoto důvodu je pláž pod neustálým dohledem ochránců přírody – ať Vás tedy ani nenapadne zapíchnout slunečník do písku, vysloužili byste si totiž velmi tučnou pokutu.

Zakynthos má co nabídnout i milovníkům potápění. Ostrov je totiž zařazen mezi 50 nejzajímavějších potápěčských lokalit na celém světě, a to zcela právem. Mohutné skály, jeskyně, bohatý podmořský život – to vše a ještě mnohem více spatříte, když se vydáte pod mořskou hladinu. Jestliže však zrovna mořské hlubiny nejsou místem bez kterého nemůžete žít, můžete si vybrat z bohaté nabídky dalších sportů nebo se věnovat jízdě na koni. Ti, kteří se jedou na dovolenou hlavně bavit, si rozhodně nemohou nechat ujít noční návštěvu letoviska Laganas. Na Zakynthosu si však můžete užít zábavu i za bílého dne, a to v aquaparku Zante Water Village. Park se nachází pouhé 4 km od hlavního města a kromě nespočetného množství tobogánů a skluzavek se zde nachází i Boomer Bowl - světová atrakce navržena samotnými hollywoodskými tvůrci.

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Zakynthos - Atrakcí ostrova jsou mořské želvy Caretta caretta,

zakynthos recenze | zakynthos výlety | zakynthos informace | zakynthos pláže | zakynthos last minute | zakynthos průvodce | dovolená zakynthos | mesto zakynthos | Zakynthos – popisy letovisek, zajímavosti, fotky i památky | Ostrov Zakynthos – popisy, fotky a recenze středisek, pláží i památek; tipy na zajímavá místa; velký přehled hotelů, studií a apartmánů

zakynthos ubytování v soukromí | řecko zakynthos | zakynthos hotel poseidon | zakynthos hotel galaxy | zakynthos hotel anastasia | zakynthos hotel planos | zakynthos hotel tereza | zakynthos hotel pro děti

zakynthos hotel poseidon | zakynthos hotel galaxy | zakynthos hotel anastasia | zakynthos hotel planos | zakynthos hotel tereza | zakynthos hotel admiral tsilivi | zakynthos hotel pro děti | zakynthos hotel admiral | zakynthos apartmány lukas | zakynthos recenze | zakynthos popis a fotky | zakynthos pláže | zakynthos hotely na zakynthosu | zakynthos ubytování v soukromí

Zakynthos - Dovolená a last minute zájezdy Dovolená

Zakynthos zájezdy - dovolená Zakynthos Dovolená Zakynthos léto 2015 a zájezdy na řecký ostrov Zakynthos s garancí kvality dovolené za nejlepší ceny. … Dovolená Řecko - Zakynthos a její termíny odpovídají následujícím kritériím pro výběr zájezdů

ceny zájezdů do destinace Zakynthos, Řecko Dovolená zájezdy Zakynthos Řecko all inclusive. Máte rádi Řecko, pak prožijte dovolenou na Zakynthosu na písečných plážích

Dovolená na ostrově Zakynthos

Zakynthos - Dovolená a last minute zájezdy Dovolená a last minute zájezdy letecky na ostrov Zakynthos v Řecku se zárukou bezkonkurenčních cen na trhu. … Dovolená Zakynthos (Řecko) Zakynthos je na řecké poměry neobvykle zelený ostrov

Ostrov Zakynthos, Řecko - dovolená a zájezdy Jedinečná dovolená v Řecku na ostrově Zakynthos. Zakynthos, Dovolená u moře 2015 právě u nás. Nabízíme přehledný výběr dovolené za nejlepší ceny! … Zájezdy a dovolená Zakynthos Řecko all inclusive

Zájezdy Zakynthos

Podmínky na ostrově jsou jako stvořené pro ideální letní dovolenou, především díky místní „bezstarostné“ atmosféře, kvalitním ubytovacím službám i rozsáhlé nabídce místní gastronomie a zábavy. Krásné pláže umocňují nabídku. Pronájem aut je bez problémů. Děti, ale jistě i rodiče ocení vodní park se spoustou atrakcí. Alykes Oblíbené letovisko na severovýchodě ostrova s dlouhou písčitou pláží a možností provozovat různé vodní sporty. Vesnička byla pojmenována podle solných jezer (solivaru), z kterých se kdysi získávala mořská sůl. Tyto solivary zůstaly zachovány do dnešní doby. Celým letoviskem se táhne dlouhá ulice, která je plná různých obchůdků, taveren a barů. Místní atrakcí je most přes řeku Skourtis – Pentacamoro, který se nachází na konci letoviska směrem na vedlejší Alikanas. Hlavní město Zakynthos je vzdáleno 18 km, lze využít autobus místní dopravy. Amoudi Malá romantická vesnička na severovýchodě ostrova není žádným živým turistickým letoviskem, naopak se jedná o místo s atmosférou klidu a pohody s několika tavernami, obchůdky a s místními obyvateli žijícími svým poklidným životem. Nedotčená příroda s vinicemi a olivovými háji, menší písčitá pláž s pozvolným přístupem do moře. Písčitý vstup do vody, na některých místech větší kameny. Do větších turistických letovisek Alikanas a Alykes lze dojít procházkou za cca 45 min. Tsilivi Patří mezi větší a oblíbená letoviska na ostrově, rozkládá se v severovýchodní části ostrova a je vzdálené cca 6 km od hlavního města. Je to letovisko obklopené krásnou přírodou, nabízí různá romantická zákoutí, ale i nepřeberné množství obchůdků, restaurací, taveren a barů. Další možnosti zábavy jsou v nedalekém hlavním městě, se kterým je pravidelné spojení místním autobusem. Zdejší dlouhá pláž se zlatým pískem má pozvolný vstup do moře s čistou vodou a poskytuje výhled na sousední ostrov Kefalonie. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou EU. Na pláži je možnost si pronajmout slunečníky a lehátka a také využít pestrou nabídku různých vodních sportů. Děti i dospělé potěší vodní park s širokou nabídkou atrakcí, zábavy i občerstvení. Tragaki Oblast na východním pobřeží, za letoviskem Tsilivi, s několika samostatně stojícími hotely či apartmány, ideální pro klienty hledající klidné místo k dovolené. Laganas Laganas je největším a nejrušnějším turistickým rájem na ostrově s písčitou pláží, která patří k nejvyhledávanějším v Řecku. Pozvolný přístup do moře. Letovisko nabízí velké množství taveren, restaurací, barů, obchůdků, diskoték a zábavy. Je vzdáleno asi 8 km od hlavního města. Procházkou lze dojít do veldejšího letoviska Kalamaki. Vassilikos V nejhezčí části ostrova s nedotčenou přírodou, poblíž překrásných dlouhých písčitých pláží s průzračnou vodou a nedaleko vesničky Vassilikos se nachází jen několik ubytovacích kapacit. Naleznete zde nejznámější pláže ostrova – Porto Zoro, Agios Nikolaos či Banana Beach. Na konci výběžku, na západním pobřeží, doporučujeme navštívit snad nejkrásnější pláž Středomoří – Gerakas – s nádhernou přírodní scenerií, jemným pískem, pozvolným vstupem do průzračného moře. Na pláži hnízdí želvy Caretta caretta. V této oblasti nejsou bankomaty, nejbližší v letovisku Argassi či v hlavním městě.

Zakynthos dovolená a zájezdy 2015 Dovolená a zájezdy Zakynthos Řecko all inclusive. Máte rádi Řecko a hledáte zde kouzelné místo pro svou letní dovolenou? Vydejte se s našimi zájezdy na Zakynthos! Prožijte dovolenou na Zakynthosu na písečných plážích omývaných vlnami Jónského moře, na plážích pod vysokými útesy, ke kterým se dá dostat jen lodí a kde můžete zahlédnout i karety obrovské, které si tyto nádherné pláže vyhlédly pro své snůšky vajec. Navštivte zelený ostrov vůní Zakyntos a čeká vás dovolená plná slunečných dní, odpočinku na pláži, koupání v čistém moři nebo potápění v průzračných hlubinách kolem ostrova. Dovolená na Zakynthosu, to jsou také výlety za historickými a kulturními památkami ostrova, výlety lodí kolem členitého pobřeží, výlety do místních hor nebo večerní procházky po pláži. Přivítají vás luxusní hotely Zakyntosu, známá a oblíbená letoviska, pobřežní promenády i tržiště plná plodů místní produkce. Pokud si objednáte dovolená na Zakynthosu se zájezdy all inclusive, proběhne vaše dovolená na Zakynthosu v klidu a bez starostí. Dovolená Zakynthos Řecko all inclusive se vám vyplatí.

Dovolená Zakynthos Řecko all inclusive

Dovolená na ostrově Zakynthos Zakynthos je nejslunnější ostrov celého Řecka. Oplývá jedinečnou přírodou, která když se na jaře probouzí, proměňuje celý ostrov na překrásnou zahradu plnou květin a vůně eukalyptů. Se vší zelení pak kontrastuje průzračně modré moře – jedno z nejčistších v celé Evropě. Pohádkový ostrov Zakynthos, to je místo, kde se setkávají snad všechny barvy a chutě celého Řecka. A není divu, vždyť místní kuchyně je vyhlášená po celém středomoří. Ochutnejte například místní specialitu – sýr Ladotyri. Ten zraje v olivovém oleji tak, aby nabídl neopakovatelnou chuť. Kuchyně ale není ani zdaleka to jediné, co můžete z bohaté řecké kultury okusit. Ostrov se nachází jen malý kousek od Peloponésu a řady antických památek jako například Olympie – místa, kde se konaly původní olympijské hry.

Věřili byste, co všechno se dá objevit na ostrově s rozlohou 416 kilometrů čtverečních? Ostrov Zakynthos ukrývá pašeráckou loď, Modré jeskyně, vzácné želvy a jednu pláž krásnější než druhou. Ale to je jen zlomek z toho, co ostrov ukrývá. Přesvědčte se sami, co dalšího vás na Zakynthosu čeká. Vydejte se na Zakynthos za zábavou, odpočinkem i skvělým jídlem Na Zakynthosu bude vaše dovolená plná zábavy. Stačí si vybrat z letovisek, která svým návštěvníkům nabízejí opravdu vše. Tradiční řeckou pohodu a klidné písečné pláže si vychutnáte v Kalamaki, s rodinou za zábavou, atrakcemi a místními specialitami se vydejte do Tsilivi. Popíjejte koktejly v atmosféře typických řeckých barů, lenošte na pláži a zažijte divoké noci v Laganas. Odleťte s námi za dobrodružstvím na ostrov s pravým řeckým šarmem.

Nabídky leteckých zájezdů na Zakynthos je velmi pestrá

Zájezdy ZakynthosZakynthos, řecký ostrov ležící v Jónském moři, je oblíbenou dovolenkovou destinací pro své nádherné pláže i krásnou přírodu. Zakynthos je perfektní cíl pro dovolenou u moře. Byť se historie osídlení tohoto ostrova píše již tři a půl tisíce let, po silných zemětřeseních z padesátých let nezůstaly na ostrově téměř žádné památky. Zemětřesení srovnalo 95 % povrchu se zemí. Ovšem na příjemnější notu…

Zakynthos - dovolená a zájezdy Dovolená Zakynthos Řecko all inclusive. Na dovolenou na Zakynthos se každoročně vypravují turisté z celé Evropy, které sem lákají nekonečné pláže se zlatavým pískem, čisté vody Jónského moře a také neobyčejně slunné podnebí. Jak napovídá přezdívka „Ostrov vůní“, čekají zde na vás krásně vonící jasmíny, orchideje, ibišky, myrty a další teplomilná fauna. Při dovolené na Zakyntosu se také setkáte s jedinečným druhem mořských želv, které kladou svá do zdejší zátoky. Nabídky leteckých zájezdů na Zakynthos je velmi pestrá. Můžete si zvolit ubytování v hotelech všech kategorií se stravováním all inclusive, ale také polopenzi, snídaně nebo vlastní stravu.

Dovolená Zakynthos, dovolená Řecko, zájezdy Zakynthos

Dovolená Zakynthos, dovolená Řecko, zájezdy Zakynthos Dovolená Zakynthos - dovolená 2015 Zakynthos Destinace: Zakynthos je ostrov v Řecku. Český název: Zakynthos Místní název: Zakynthos Anglický název: Zakinthos Stát: Řecko Kontinent: Evropa Název letiště: Zakinthos

Obecné informace o ostrově Zakynthos Řecký ostrov Zakynthos (zkráceně Zante) je třetím největším Jónským ostrovem (největší jsou Korfu a Kefalonie) a zároveň je z nich nejjižněji položený. Mezi všemi řeckým ostrovy mu, co se rozlohy týče, patří desáté místo. Jeho metropolí, také nazývanou Chora, je město Zakynthos a k ostrovu patří i dva malé ostrůvky Strofady. Na rozdíl od pevninského Řecka byl ostrov v minulosti po několik století pod vlivem a nadvládou západní a střední Evropy. Například Benátčané, kteří zde panovali víc jak 400 let, ho dokonce nazývali Fior di Levante, tedy něco jako Květina východu. Zájezdy na Zakynthos Turisticky druhý nejnavštěvovanější ostrov jónského souostroví (po ostrově Korfu) leží jen asi 10 km od poloostrova Peloponés. Kromě zájezdů, které přilétají přímo na Zakynthos, je to také skvělý cíl pro výlety z řecké pevniny. Návštěvníci ostrova Zakynthos oceňují zejména dlouhé a nádherné pláže, ukryté zátoky lemované útesy, čisté moře a nedotčenou přírodu. Není se co divit, že od Benátčanů dostal svoji krásnou přezdívku Fior di Levante a že v nabídce zájezdů do Řecka zaujímá jedno z předních míst. Zakynthos je také známý jako hnízdiště pro mořské želvy caretta caretta, dokonce byl na konci 90. let minulého století prohlášen za národní mořský park. Typickými obrázky pro Zakynthos jsou kromě žhavého slunce také olivovníky a bílé domky s modrými dveřmi a okenicemi. Aktivity na zájezdech na Zakynthos Na ostrově je určitě neustále co objevovat. Původní místní vesničky jsou propojené silničkami a každá z nich zaujme své návštěvníky něčím jiným. Ve vnitrozemí vás okouzlí nedotčená příroda, na pobřeží zase strmé útesy, klidné zátoky anebo památky. Pokud máte rádi rušnější dovolenou a důvodem pro volbu zájezdu do Řecka právě na Zakynthos je noční život, určitě vyrazíte do některého z pobřežních letovisek, která nabízejí taverny, diskotéky i noční bary. Ostrov Zakynthos byl původně osídlen již v období doby kamenné. O několik staletí později zde vládli Římané, Byzantská říše nebo Benátčané, kteří zde po sobě zanechali stopy v podobě mnoha památek. Dnes zde ale po většinu roku panuje čilý cestovní ruch, a to hlavně na pobřeží. Výjimkou jsou odlehlé horské vesničky, kde je klid i během letních měsíců a i v sezóně, kdy zájezdy nejen na Zakynthos, ale do celého Řecka vrcholí, jsou místní ouzerie a taverny zaplněné spíše místními obyvateli než turisty. Pokud se chcete vydat poznávat vnitrozemí na vlastní pěst, určitě si zapůjčte auto nebo motocykl. Všude na vlastní oči poznáte přívětivou pohostinnost místních, kteří vám rádi poradí a pomohou v každé situaci, a to i bez znalosti jejich rodného jazyka. Také vyznavači vodních sportů si během zájezdu na Zakynthos přijdou na své. Jónské moře je totiž pro takovéto aktivity úplně ideální. Mezi ty nejoblíbenější vodní sporty zcela určitě patří potápění, pro které jsou tady díky čistému a průzračnému moři skvělé podmínky. Na pobřeží tak najdete i mnoho škol potápění, kde nezkušení potápěči dostanou prví lekci a ti zkušenější se zase dozví nějaké nové fígly. Na místních plážích si také můžete vypůjčit šlapadla, kánoe nebo windsurfing, popřípadě se projet na lyžích nebo proletět na padáku taženým motorovým člunem. Poznávání ostrova Zakynthos Nadšenci pro kulturu a historii se v průběhu zájezdu na Zakynthos určitě vydají do hlavního města s mnoha křivolakými uličkami, kde mohou obdivovat nejen církevní stavby z nejrůznějších období. K vidění jsou památky v renesančním, barokním i rokokovém stylu. Velice zajímavá je vesnička Anafonitria, ke které se dostanete po dobře sjízdné silnici. Mezi její nejvýznamnější body patří klášter Panny Marie z 15. století. Vedle silničních dopravních prostředků si ale na Zakynthosu můžete půjčit i loďku nebo člun. Oblíbeným výletním cílem je pak Modrá jeskyně, která nabízí krásnou světelnou podívanou, při které její voda vypadá až neuvěřitelně modře. Po moři se také dostanete z přístavu Limni Keri na ostrůvek Marathonissi, kde najdete osamocené pláže a klid. Zátoka Navagio zase láká díky vraku lodi pašeráků z minulého století, která tady uvízla na mělčině. Nejhezčí západ slunce můžete spatřit ve vesničce Kalamaki, odkud pak můžete vyrazit za nočním životem. Pokud vám po celodenním výletě vyhládne, vydejte se třeba do Laganasu na pobřeží, kde taverny a hospůdky nabízejí výborné místní speciality. Místní lidé většinou večeří až po deváté večer, a tak je zde ještě dlouho po setmění můžete vidět, jak si po dobré večeři vychutnávají ještě sklenku ouza při hře tavli. V mnoha letoviscích jsou až do brzkých ranních hodin otevřené noční kluby a diskotéky, která často zavírají až při východu slunce. Ráno si pak můžete v místních kavárnách vychutnat šálek typické místní kávy, a to buď ve variantě sketo (bez cukru) nebo glyko (s cukrem).

Zájezdy ostrov Zakynthos - ty nejlepší zájezdy na Zakynthos Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Zakynthos.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading

Alonissos | Atheny | Attika | Epirus | Evia | Chalkidiki | Chios | Kalymnos | Karpathos | Kefallonie | Korfu | Kos | Kreta | Kyklady | Lefkada | Leptokaria | Lesbos | Limnos | Meganissi | Mykonos | Naxos | Nei Pori | Olympská riviera | Parga | Paxi | Pelopones | Rhodos | Samos | Santorini | Skiathos | Skopelos | Solun | Thassos | Zakynthos |