TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více

@kuryrsluzby
@kuryrsluzba

TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více
Maroko - Dovolená u moře zájezdy - blue style

Katalog online

Dovolená last minute Maroko - severozápad afrického kontinentu

Proč právě Maroko? Maroko je pro nás exotické zejména svojí islámskou kulturou. Zaměříme se na stará města (medíny), středověké ksary, trhy, řemeslné dílny, mešity, medresy, živá náměstí a berberské pevnosti (kasby). Některá místa vám budou připadat jako z pohádky, jiná jste možná viděli ve filmu, kterých zde bylo natočeno opravdu hodně. Zájemci se vydají na nejvyšší vrchol Maroka a celé severní Afriky - Jebel Toubkal. Pouštní pistou dojedeme k pravým saharským písečným dunám, jejichž měnící se barvy můžete pozorovat při východu slunce. A když už budete mít nehostinné pouště dost, zavítáme do zelené oblasti cedrových lesů, kde se prohání opice. Pohodu zažijete u krásných vodopádů Ouzoud, ochutnáte tažín, kuskus a hariru, nemine vás ani orientální noční mumraj v Marrákeši a vykoupete se v Atlantiku.

Dovolená Maroko - Maroko je krásná, přívětivá a fascinující země, křižovatka kultur se silným vlivem Evropy. Dovolená v Maroku nabízí odpočinek u moře, památky, poušť, zasněžené hory, nezapomenutelnou kuchyni a mnoho dalšího. Pojeďte s námi - nabízíme pobytové i poznávací zájezdy do Maroka. V Agadiru si můžete zahrát na 4 světových golfových hřištích.

Dovolená u moře last minute zájezdy blue style Maroko

Maroko - africká země s islámskou kulturou, pouště a oázy, palmové háje, divoké pohoří Atlas. Města s typickou arabskou architekturou, mešity, madrásy, paláce, tržiště, ale také vesnice s hliněnými domy a dílny s tradiční řemeslnou výrobou.

Poznávací zájezdy do Maroka - Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. V Maroku se vydáme za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. V Maroku poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch, přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady, pobřeží Atlantického oceánu.

Agadir Typické nearabské letovisko, v němž se dobře léčí šrámy z dlouhé cesty po Maroku. Krásné dlouhé pláže, kvalitní restaurace, obchody s pevnými cenami, to vše je současný Agadir. Není divu, že se jedná o nejvyhledávanější turistické místo země. Ani historie města není bez zajímavosti. První zprávy o tomto městě pocházejí ze 16. století, kdy u zdejšího krásného pobřeží poprvé zakotvily portugalské lodě. Nově založená obchodní základna nutně potřebovala ochranu, a proto tu během několika let vyrostla mohutná pevnost. Dnes po ní bohužel není ani stopy, protože město pojmenované Agadir, berbersky opevněná sýpka, dobyl koncem 16. století jeden z významným marockých vládců. Zlatá doba Agadiru přišla o století později, kdy se přístavní město stalo významným obchodním centrem. Ani zlé časy obou světových válek neubraly Agadiru na důležitosti, například ve třicátých letech byly výnosy zdejšího rybářství na první příčce v celém Maroku. Dnes Agadir na katastrofu už téměř zapomněl. Příjemné klima a písečné pláže sem každým rokem lákají mnoho návštěvníků. Těm všem připadá prosluněný Agadir jako kouzelné místo na naší planetě.

Marrakesh Pouštní město Marrakéš bylo v minulosti také hlavním městem Maroka. Orientální atmosféra, typické kasby (pevnosti), vůně koření, šamanské tanečnice, tetování hennou, nezbytný marocký čaj s mátou, súky (tržiště) se suvenýry i předměty denní potřeby. To vše zažijete během několika dní ve městě, kde slunce svítí téměř neustále a kde v létě se teploty vyšplhají vysoko přes 40 °C. V Marrakéši musíte zažít večerní atmoféru na náměstí Jamaa el-Fna, kde kejklíři, zaklínači hadů i prodavači pomerančového džusu baví nejen turisty.

Saidia Turistické středisko známé jako „modrá perla“. Nachází se na severovýchodě marocké provincie Berkane, u Středozemního moře a na alžírsko-marockých hranicích. Má nádhernou 14 km dlouhou písečnou pláž se zlatým pískem, která patří k nejdelším v Maroku. Středomořské klima, soukromé pláže, golfové hřiště a menší nákupní centra dělají z nového letoviska perlu marockého pobřeží. Oujda je nejvýchodnějším městem Maroka, které bylo ovlivněno především alžírskou kulturou. Žije zde půl milionu obyvatelstva. Město leží asi 15 km západně od Alžírska a asi 60 km jižně od Středozemního moře, je hlavním městem regionu.

Last minute Maroko

Last minute Maroko all inclusive. Nabídka dovolená last minute Maroko vás zavede na severozápad afrického kontinentu. Maroko omývá Atlantický oceán a Středozemní moře. Sever země je lemován pohořími Rífu a Atlas, což skýtá výborné podmínky pro milovníky dlouhých horských túr. Na jihu Maroko pokrývají saharské písky. K vyhledávaným turistickým destinací patří hlavní město Rabat, Casablanka nebo letoviska Agadir a Saidia. Pokud jste dobrodružné povahy a rádi poznáváte nové kultury je dovolená s nabídkou last minute Maroko výborná volba!

Láká vás levná dovolená v Maroku? Vydejte se do této kouzelné severoafrické země s nabídkou nejlevnější zájezdy - dovolená last minute Maroko a super last minute Maroko. Nabídka je určena všem, kteří rádi levně cestují na poslední chvíli a rádi využijí nemalé slevy. Přesvěčte se, že i vaše last minute dovolená v Maroku může být levná!

Last minute dovolená Maroko levně

Last minute zájezdy do Maroka. Zájezdy do Maroka vás zavedou do turisticky netradiční země. Maroko vám nabídne výborné podmínky pro odpočinek, zábavu, poznávání nepřeberného množství kulturních a historických památek. Do Maroka se dostanete lodí v rámci okružních plaveb nebo s nabídkou dovolená Maroko letecky s odlety převážně z Prahy. Ubytování v Maroku poskytují hotely na výborné úrovni. Stravu lze objednat v rozsahu snídaně, polopenze, plná penze nebo all inclusive. Vyberte si z ucelené nabídky renomovaných cestovních kanceláří, jako jsou CK Fischer, Exim tours, Blue Style a mnoha dalsích.

Letos jsme si pro Vás ve spolupráci s místními odborníky připravili speciální letecký zájezd do Maroka, ve kterém navštívíte jak známá města plná památek (Meknés, Fés, Marrakéš, Rabat aj.), tak i méně známá a přístupná místa v poušti, oázy, nádherné kaňony a soutěsky Vysokého Atlasu.

Last minute zájezdy do Maroka

Poznejte s námi skvosty arabské kultury a navštivte ta nejkrásnější místa Maroka. Nabízíme vám poznávací zájezdy do Maroka, které vás zavedou na místa, jako jsou Údolí růží, královské město Marrakéš, Rabat nebo Casablanca. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou cestování po Maroku.

Poznávací zájezdy Maroko. Severoafrické Maroko, krásná a českými turisty zatím moc nepoznaná země, je skvělým místem pro vaši letní dovolenou. Nejste- li zrovna příznivci dovolené, při níž celou dobu pouze ležíte na pláži, pak bychom vám doporučovali poznávací zájezdy do Maroka, s nimiž procestujete nejzajímavější místa této země, poznáte zdejší kulturu a samozřejmě si užijete nějaký čas na slunných plážích severozápadního pobřeží Afriky.

Agadir Marrakesh Saidia

V naší nabídce naleznete celou řadu poznávacích zájezdů do Maroka, jako je například Velký okruh Marokem, s nímž navštívíte všechny nejdůležitější místa této země, včetně letovisko Saidia, Marakeš, Rabat, Casablanca či Beni Mellal, stejně jako údolí Dades, kaňon Todra nebo oázu Kelaa. Rezervujte si své poznávací zájezdy do Maroka právě teď a užívejte si krásnou dovolenou s vašimi blízkými v Africe!

Casablanca - Rabat - Tanger - Tetouan - Chefchaouen - Meknés - Fés - Ifrane - Er-Rachidia - Erfoud - Merzouga - Erg Chebbi - Tinenhir - Quarzazate - Ait Ben Haddou - Taroudant - Tafraoute - Tiznit - Agadir - Essaouira - Marrákeš - vodopády Ouzoud (fakultativně) Casablanca

Agadir - Essaouira - Casablanca - Rabat - Tanger - Tetouan - Chaouen - Meknes - Fes - Ifrane - Beni Mellal - Marakéš - Agadir

Název země: Marocké království Rozloha: 450 000 km2 Politické uspořádání: konstituční monarchie Hlavní město: Rabat Úřední jazyk: arabština Další jazyky: berberské dialekty, francouzština Náboženství: islám Časový rozdíl: -2 hod. v době letního času, -1 hod. v době zimního času Měna: 1 dirham (MAD) = 100 centimů (v některých mezinárodních hotelech jsou akceptovány volně směnitelné měny, především euro a USD) Elektrické napětí: 220 V Podnebí: tropické a subtropické Největší město: Casablanca Počet obyvatel: 31 478 000 Měna: dirham Vízum z ČR: ne RabatHlavní město Maroka rozkládající se na pobřeží Atlantického oceánu a zároveň v ústí řeky Bou Regreg. Díky mnoha ambasádám i rozvinutému průmyslu je Rabat druhým nejdůležitějším městem Maroka hned po Casablance. Počátky osídlení oblasti sahají až ke 3. století př. n. l. kdy se zde rozkládala vesnice Chellah. Později

Casablanca - Rabat - Tanger - Tetouan - Chefchaouen - Meknes - Fes - Erfoud - Ourzazate - Marrakeš - Essaouira - Safi - Casablanca

Maroko bylo, díky své jedinečné poloze, odjakživa dejištěm přírodních i kulturních střetů. Jeho vysoké hory, které přetínají celou zem na dvě poloviny, jsou na životní podmínky díky mrazu a větru stejně drsné jako rozlehlé pouštní oblasti na jihu, jež sužuje vedro a sucho. Maroko proslulo nejen krásou horských stítů, údolí a vodopádů v protikladu k písečným dunám a strmým kaňónům. Je také místem vzkvétající islámské kultury a vzdělanosti, která ovlivnila celou jižní evropu a naopak převzala mnoho obyčejů z Evropy, jež byli do té doby muslimům cizí. Toto království je po tisíciletí křižovatkou kultur. Maroko je vstupní branou Afriky, stejně jako mostem na starý evropský kontinent. Na tomto území se mísily vlivy koloniálního portugalského křesťanství a francouzské nadvlády, stejně jako kmenové zájmy divokých berberů a tmavých tuarégů. Jen zde uvidíte nejmodernější lyžařská střediska a o kus dál nejstarší fungující trh s velbloudy, solí a příběhy z pouště. Né náhodou je marocký král zároveň nejsvětějším představitelem náboženství i předsedou surfařského národního týmu. Navštěva Maroka, této úžasné země nutí k pohledu nejen na nádhernou přírodu okolo, ale také do vlastního nitra.

Maroko - Za Atlantik do jiného světa Písek. Západní Afrika. Výhled na Atlantik. Královský Marrákeš... správně, jste v Maroku! A stačí málo – letecky tři a půl hodiny. Vydejte se na unikátní zájezd určený všem zvídavým, kteří chtějí poznat něco jiného. Společně odletíme do Maroka, kde vás čekají rušná barevná tržiště, exotické zahrady, nádherné mešity i královská mauzolea. A projdete se ulicemi městečka surfařů a hippies – Essaouiry.

Rabat Hlavní město Maroka

rozkládající se na pobřeží Atlantického oceánu a zároveň v ústí řeky Bou Regreg. Díky mnoha ambasádám i rozvinutému průmyslu je Rabat druhým nejdůležitějším městem Maroka hned po Casablance. Počátky osídlení oblasti sahají až ke 3. století př. n. l. kdy se zde rozkládala vesnice Chellah. Později se území zmocnili Římané a vytvořili osadu Sala Colonia (dnešní Salé). V roce 250 n. l. ji však opustili a přenechali Berberům. Svou strategickou polohou si Rabat vysloužil jako pevnost nejvyšší uznání a získal jméno "Ribatu l-Fath" čili "Pevnost vítězství". Později však Rabat zasáhl úpadek a město se téměř vylidnilo. Jeho růst započal znovu až koncem 19. století. Mezi největší památky patří Tour Hassan (nedokončený minaret), mauzoleum Mohammeda V., pevnost Kasbah des Oudaias, starověké město Salé na druhém břehu řeky Bou Regreg, Archeologické muzeum a Jardins Triangle de Vue, což je centrální park

Casablanca

Je velkoměsto se vším všudy a nejvíce ze všech marockých měst připomíná Evropu. Ještě v roce 1830 nebyla Casablanca ničím víc než malou vesničkou. Během 19. století se zájem Evropských zemí o Maroko začal zvyšovat, Francie a Španělsko zakládaly na marockém pobřeží četné kolonie. V roce 1912 byl Francií vyhlášen nad Marokem protektorát. Tehdy začala Casablanca růst a díky rychlé expanzi se brzy stala důležitým přístavem, a tím i ekonomickým centrem. Stará medína je, jako ve všech městech, obehnána silnými vysokými hradbami a obklopena rozlehlým přístavem. Nejvýznamnější památkou Casablancy je obrovská mešita Hassana II., která byla v roce 1993 dokončena na pobřeží Atlantického oceánu. V Casablance lze jako v jednom z mála měst Maroka najít bary a hospody, kde se můžete v klidu osvěžit alkoholickými nápoji. Ve městě jsou dvě nádraží, poblíž se nalézá také letiště.

Marrakéš

(jinak také "Marakéš", "Marrakesh") je označován za turisticky nejexponovanější město Maroka. Ve francouzském stylu postavené město dnes hostí turisty z celého světa. Široké bulváry pojmenované francouzskými názvy obepínají starobylou medínu. Historie Marrákeše sahá až do roku 1062 n.l. kdy jej založil sultán Youssef bin Tachfin. Muslimsko-španělští řemeslníci pak vystavěli první obytné budovy, které nápadně připomínaly domy evropské Andalusie. Město Marrákeš v průběhu staletí často střídalo vládce, zažilo růst i úpadek. V roce 1515 se jej pokusili dobít Portugalci. Hlavní podíl na růstu Marrákeš v posledních stoletích mají Francouzi. V průběhu 20. století se stalo centrem turismu, který také zajistil jeho další růst. Z Marrákeše se můžete vydat do hor Atlasu i do saharské pouště, anebo naopak na pobřeží Atlantické oceánu. Další památky - největší náměstí Place Djeema el-Fna, poblíž kterého se také nachází mešita Koutoubia a náměstí Place de Foucald, posazené vysokými palmami.

Ouarzazate

Město s nevyslovitelným názvem [var-za-zat] patří mezi nejdůležitější města jihu Maroka. Strategicky umístěné město je dobrým startem pro výlety do destinací Zagora a dále do pouštních oblastí plných dun a oáz. Asi 30 km cesty opodál se nachází jedna z nejkrásnějších vesnic pohoří Atlas - Ait Benhaddou se svou nádhernou medínou (kasbahem). V 80. letech měla marocká vláda s tímto městem velké plány, dokonce je zde i letiště a také se zde točilo mnoho známých hollywoodských filmů, například Lawrence z Arábie od Davida Leana nebo Ježíš Nazaretský Bernarda Bertolucciho.

Essaouira

Je starobylé městečko na pobřeží Atlantiku. Jeho historie sahá až do pátého letopočtu před Kristem, nicméně archeologický výzkum prokázal, že oblast byla obydlena již v pravěku. V 5. století př. n. l. zde byla kartagijským navigátorem Hannem vystavěna obchodní kolonie. Kolem 1. století před Kristem ve městě Essaouira čile kvetl obchod s kosterními pozůstatky různých živočichů. V roce 1506 zde Portugalci vystavěli námořní pevnost nazvanou "Castelo Real de Mogador". Během 16. století se město pokoušeli dobít Francouzi, Španělé i Holanďané, ale nepovedlo se jim to. Samotné město bylo zbudováno během 18. století na pokyn krále Mohammeda III. Medina, čili centrum města, se dnes nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Essaouira, nebo také "Sawira", jak jí říkají Arabové, dnes patří mezi velmi oblíbené turistické destinace. Tři kilometry dlouhá pláž je obsypána útulnými hotely, bouřlivé vlny Atlantiku zase svým hřměním svádějí surfaře a windsurfaře. Součástí centra je města je také historický přístav, kde můžete pozorovat výrobu nových rybářských lodí. Z přístavu je také nádherný výhled na městské hradby, na kterých se ještě nacházejí děla z počátku 18. století. Na každém dělu si můžete přečíst přesné datum odlití a město původu

Agadir

Nejznámější, ale z hlediska cestovatelského také nejméně zajímavé marocké letovisko. Leží na jihu země u pobřeží Atlantického oceánu. V roce 1960 byl Agadir postižen rozsáhlým zemětřesením, které jej během patnácti sekund prakticky srovnalo se zemí a zabilo tisíce lidí. Zmizelo tak více než 400 let historie, která začala v 1505, když na tomto místě založili Portugalci obchodní kolonii s názvem Santa Cruz do Cabo de Gué. Rekonstrukce začala v roce 1961 pod patronátem krále Muhammada V. Se zemětřesením zmizela i naprostá většina památek a starých budov, včetně historického centra, zvláštního typu medíny zvaného kasbah. Proto má dnes Agadir cestovatelům máloco nabídnout - kilometry pláží a 300 dnů slunečního svitu v roce. Do Agadiru často míří letecké linky z Evropy, letiště je od města vzdáleno asi 45 minut. Do nedalekého turistického centra vás odvezou poměrně drahé taxíky (cena pro jednoho se pohybuje kolem 150 dirhamů). Proto je lepší sehnat skupinku lidí, kteří se o cenu podělí.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading