Expres Kurýrní služba-dnes doručímeHaiti - dovolená zájezdy - Karibik

Katalog online

Haiti dovolená - zájezdy poznávací - sportovní - pobytové - na lodi

Haitská republika leží v západní části ostrova Hispaniola (Haiti) ve Velkých Antilách (okraj Karibského moře). Povrch země je hornatý s širokými údolími, pobřeží členité. Podnebí je tropické pasátové s velkým množstvím srážek na návětrných svazích hor. Tam rostou deštné pralesy, v nižších polohách se lze setkat se savanami a ostnatými křovinami. Jedná se o agrární stát, jeden z nejchudších na světě.

Objednejte zájezd na Haiti před sezónou a využijte tak zajímavé slevy a bonusové programy, které cestovní kanceláře nabízejí.

Haiti - Dovolená - Zájezdy

Haiti dovolená zájezdy Karibik

Haiti tvoří západní část ostrova Hispaniola, sousedí s Dominikánskou republikou. Komplikovaná politická situace a chudoba země jsou známy, ale málo se ví o této zemi z hlediska turistiky a kultury. Jazyk, tanec a hudba místních obyvatel, koloniální architektura, speciality haitské kuchyně a příroda, kde neexistují místa pro masovou turistiku, ale naopak nedotčené lesy a džungle, to vše by mělo být pozvánkou pro turisty, kteří vyhledávají dobrodružnější způsob trávení dovolené s možností poznat nové kraje a zvyky.

Většina kvalitních pláží leží severně od hlavního města Port-au-Prince a na severozápadě u Cap Haїtien. Kromě slunění a koupání jsou jako stvořené k potápění, protože jsou obklopeny korálovými útesy. Blízko pobřeží ostrova La Gonâve je mořský útes, pokrytý vzácnými černými korály.

Národní parky Macaya a La Visite s panenskými lesy, alpskými loukami, vodopády a systémem vápencových jeskyní jsou oblíbenými místy pro pěší turistiku. V lesích mohou ornitologové spatřit vzácné druhy ptactva.

Klima

Haiti má dvě deštivá období – duben – květen a září – říjen, nejvíce srážek spadne v horách. Celý rok je stálé počasí s průměrnými zimními teplotami kolem 30º C a s letními kolem 34ºC. Od června do září hrozí nebezpečí hurikánů. Není tu žádná „vysoká sezóna“, doporučuje se naplánovat návštěvu Haiti v období karnevalu (tři dny před Popeleční středou) nebo na svátek Rara – v týdnu před Velikonocemi.

Příroda

Jméno Haiti pochází z jazyka Arawaků a znamená „hornatá země“, což samo o sobě charakterizuje povrch země. Hory zabírají 60% povrchu – na jihu je pohoří Massifde la Hotte s nejvyšší horou Pic Macaya 2347 m vysokou, ze západu na východ se táhne Massif de la Selle s nejvyšším vrcholem Pic de la Selle 2674 m vysokým a konečně na severu je podivuhodné pohoří Chaine du Bonenet. Mezi jednotlivými pohořími je několik úrodných údolí, ale určitá část země je suchá a neúrodná. Splavná je pouze jedna řeka Artibonite. Haiti tvoří dva velké poloostrovy, oddělené od sebe zálivem Gonâve s lehce dostupným stejnojmenným ostrůvkem. Mnoho lesů na ostrově bylo vykáceno, ale nedotčená příroda a lesy se zachovaly ve čtyřech zdejších národních parcích.

Nejzajímavější města a letoviska

Port-au-Prince – horko, dusno, hluk, pomalované autobusy, panorama přístavu – to vše charakterizuje hlavní město Haiti. Rušný život se soustřeďuje na Marché de Fer, kde se mísí francouzský a africký styl. Trochu klidu najde návštěvník v nejslavnějších katedrálách – Catédrale de Port-au-Prince a Cathédrale de la Ste Trinité s překrásnými nástěnnými malbami nebo v Musée National.

Port-au-Prince – horko, dusno, hluk, pomalované autobusy, panorama přístavu – to vše charakterizuje hlavní město Haiti. Rušný život se soustřeďuje na Marché de Fer, kde se mísí francouzský a africký styl. Trochu klidu najde návštěvník v nejslavnějších katedrálách – Catédrale de Port-au-Prince a Cathédrale de la Ste Trinité s překrásnými nástěnnými malbami nebo v Musée National.

Jacmel – tento bývalý přístav byl se svou zachovalou francouzskou koloniální architekturou a malebnými plážemi s černým pískem klenotem jižního pobřeží Haiti. V druhé polovině minulého století však došlo k úpadku města, proto některé budovy působí dnes poněkud ošuntělým dojmem, ale středisko je mnohem klidnější než hlavní město a půvabné budovy z 19. století, v nichž se dnes nacházejí obchody a galerie, jsou tu i zachovalejší. Každou sobotu se zde koná trh. Město má velkou tradici náboženství voodoo a několik místních chrámů rozhodně stojí za návštěvu. 12 km odtud leží Bassins Bleu, soustava vodopádů a bazénů s kobaltově modrou vodou.

Cap Haïtien – druhé největší město na Haiti s více než 100.000 obyvateli a ležící na severním pobřeží země bývá nazýváno „antilskou Paříží“. Odehrálo se tu mnohé z historie země a jako pozůstatek tu zůstalo na pobřeží několik pevností, z nichž nejznámější je Citadelle. Právě zde se nacházejí nejmalebnější mořské scenérie na Haiti – kopce, porostlé bujnou trávou, klesají k mořskému pobřeží, které přecházejí na jedny z nejkrásnějších písečných pláží Atlantiku.

Parc National Macaya - na jižním cípu Haiti je nejznámějším národním parkem země. Je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí strávit dobrodružný týden v panenských deštných lesích, a pro které se stane rozhled z nejvyššího vrcholu Pic Macaya tou nejkrásnější odměnou. Na pěší túru je nutné mít s sebou místního průvodce, který místy musí i prosekává cestu mačetou.

Plaine du Cul de Sac - úrodná plošina táhnoucí se od Port-au-Prince až k hranicím s Dominikánskou republikou. Nachází se tu několik zajímavých míst, která stojí za návštěvu, např. Croix des Bouquets, malebné městečko s největším trhem dobytka na Haiti, dále Trou Caïman – ráj ornitologů, kde je možno spatřit plameňáky, ibisy a vzácné druhy kachen a volavek. Až v jihovýchodním cípu země se nachází pozůstatek původních hustých piniových lesů – Parc Nacional Forêt de Pines.

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Dovolená Haiti, poznávejte krásy, které Vám Haiti nabízí.

Ubytování Haiti. Dovolená Haiti. Hotely, hostely, apartmány, penziony

Ubytování Haiti. Dovolená Haiti. Hotely, hostely, apartmány, penziony - Haiti - Města - Hotely a ubytování - Cacor, Cap-Haïtien, Cotterelle, Fermathe, Gonaïves, Jacmel, Les Cayes, Montrouis, Pétionville, Port-au-Prince, Port-Salut, Samson, Vaudreuil, Dovolená H

Haiti je chudá země ležící v Karibiku. Narozdíl od ostatních zemí v tomto regionu však nespoléhá na masovou turistiku, nýbrž bývá častým cílem cestovatelů a dobrodruhů, kteří právě onu krásu, spočívající v místní kultuře, jazyce, tanci,

Cacor, Cap-Haïtien, Cotterelle, Fermathe, Gonaïves, Jacmel, Les Cayes, Montrouis, Pétionville, Port-au-Prince, Port-Salut, Samson, Vaudreuil,

Destinace - Haiti Haiti je stát v západní části ostrova Hispaniola v Karibském moři. Ve východní části ostrova se nachází Dominikánská republika, s níž má Haiti 360 km dlouhou suchozemskou hranici. Hlavním městem je Port-au-Prince (1 277 000 obyv.). Haiti leží v západní části ostrova Hispaniola, který je druhý největší ve Velkých Antilách. Území je většinou hornaté s malými rovinami u pobřeží a s říčními údolími. Nejvyšší hora Chaine de la Selle má výšku 2 680 metrů. K Haitské republice patří i menší ostrovy La Gonâve, La Tortue (Tortuga), Les Cayemites, Ile de Anacaona, a La Grande Caye. Obyvatelé Haiti žijí především ve velkých městech a podél pobřeží, zatímco hornaté vnitrozemí je osídleno málo. 95 % obyvatel jsou černoši, 5 % je mulatů a bílých. Původní indiánské kmeny Taino a Arawak byly vybity Španěly, přesto se část haitského obyvatelstva domnívá, že má předky z kmene Arawak. Římskokatolíků je 80 %, protestantů 16 %, mnoho Haiťanů praktikuje woodoo, které si přinesli z Afriky. Haiti je nejchudší země na západní polokouli, kde 80 % obyvatel žije pod hranicí chudoby. Zahraniční pomoc tvoří celkem 25 % HDP. HDP v přepočtu na člověka činí 1700 USD. Exportuje se káva, nafta, kakao, importují potraviny a stroje

Santo Domindo – hlavní město Dominikánské Republiky. Dopoledne prohlídka historické části města -Zona Colonial ( UNESCO ). Park Independencia s bránou Puerta del Conde a Altar de la Patria. Výstavní pěší zóna El Conde, park Colon, Catedral Primada de America – první katedrála amerického kontinentu. Pevnost Ozama, kolem francouzské ambasády do muzea de las Casas Reales a na Plaza Espaňa. V případě času ještě výlet do San Cristobal, návštěva paláce diktátora Trujilla či jeskyně v lokalitě Reserva Antropologica El Pomier – stovky skalních maleb, nejrozsáhlejší příklad prehistorického umění v Karibiku. Přejezd klimatizovaným busem přes Santiago do Cap Haitien, významného města na severu Haiti. Náměstí de Armes, katedrála Notre Dame. Téměř celodenní výlet do Milotu k netušeným haitským klenotům – ohromující rujny paláce Sans Souci a grandiózní Citadela na kopci nad ním, kam se dostaneme na motorce nebo na hřbetu koně. Od severu na jih přes celé Haiti se dostaneme do města Jacmel, asi nejpohodovějšího v zemi. Výlet ( pěší, alternativně možnost na koni nebo na motorce ) k přírodnímu divu – třem jezírkům Bassin Bleu. Koupání v posledním a nejkrásnějšm z nich, bankytně modrém pod skalním vodopádem. Historické domy v Jacmelu, tržiště, ulička se suvenýry. Port au Prince, hlavní město Haiti. Prohlídka centra jen v případě času a odvahy. Ubytování v na místní poměry luxusní čtvrti Petionville, výjezd k pevnosti Fermathe nebo až do města Kerskoff s úžasnými výhledy na město a záliv. Alternativně výlet k vodopádůn Sant d Eau. Luxusním busem návrat do DR a Santo Dominga. Přejezd do Jarabacoa, příjemného městečka na úpatí hor. Dvoudenní výstup na nejvyšší horu celého Karibiku Pico Duarte 3087m. V případě času ještě vycházky k vodopádům Jimenoa II a Jimenoa I – k prvému se dostaneme po visutých mostech, ke druhému prudkou stezkou lesem ( točila se zde zahajovací scéna Jurského parku ). Návrat do Santo Dominga. – pohodová alternativa: Poloostrov Samaná. Celodenní výlet na písčitou pláž Fronton nebo Rincon nebo koupání na plážích v okolí Las Galleras. Alternativně možnost výletu na pozorování velryb – velmi vysoká pravděpodobnost úspěchu. Vodopády El Limon – krásná kaskáda v příjemné krajině, možnost koupání pod vodopádem. Návrat do Santa Dominga. Přes Santo Domingo do Punta Cana, poslední rozloučení se s ostrovem Hispaňola

PLAVBA KARIBIKEM NA NEJVĚTŠÍ LODI SVĚTA - USA, HAITI, JAMAJKA, MEXIKO

PLAVBA KARIBIKEM NA NEJVĚTŠÍ LODI SVĚTA - USA, HAITI, JAMAJKA, MEXIKO Florida (USA), Haiti, Jamajka, Cozumel (Mexiko)… Nezapomenutelný zážitek na palubě největší lodi na světě Oasis of the Seas. Délka lodi je 362 metrů, celkem má 18 palub, pojme 5402 pasažérů a 2115 členů posádky. Tento kolos nabízí snad vše na co si jen vzpomenete - je na ní, kromě mnoha jiných atrakcí a služeb, např. tropická zahrada, promenády, aquapark, vodní divadlo, horolezecká stěna a dráha pro slaňování, trenažér na surfing a třeba i unikátní ručně vyřezávaný kolotoč. Možnost denních výletů a pobytů na navštívených ostrovech Karibiku. Pláže, palmy, tropické moře s korálovými útesy, vodopády, španělská i britská koloniální architektura, mayské památky… k tomu pětidenní okruh po nejatraktivnějších místech Floridy - Miami, Key West, Everglades N.P., Orlando nebo Cape canaveral. Dvě dovolené v ceně jedné!

Miami - Cape Canaveral. Let do centra jižní Floridy - Miami. Podél pobřeží Floridy na sever. Cape Canaveral: Kosmodrom, z nějž startují raketoplány. Vesmírné centrum J.F.Kennedyho. Orlando. Metropole rodinné zábavy v USA: Obří zábavní park Walta Disneye, filmová studia Universal, podmořské akvárium Sea World. Možnost návštěvy některé z atrakcí. N.P. Everglades. Největší subtropický park USA: močály s nespočetnými aligátory, pěší vycházky. Možnost výletu lodí za mořskými krávami, delfíny nebo vznášedlem po kanálech. Usedlosti indiánů Seminolů. Key West. Jízda po řetězci ostrůvků Florida Keys na Key West - nejjižnější bod kontinentálních USA. Dům E. Hemingwaye, vyhlídka z majáku. Miami. Návrat do Miami. Vyplutí z Fort Lauderdale v 16:30. Na moři. Plavba Atlantikem mezi Kubou a ostrůvky Baham. Labadie - Haiti (08:00-17:00). Izolovaný písečný poloostrov s Kokosovou pláží na severu Haiti. Historické ruiny vesničky Labadie: věž se zvonicí, dýchající Dračí skála. Koupání, šnorchlování, potápění, parasailing, vodní skútry… Jedinečná atrakce - nejdelší“canopy“ na světě: 800m dlouhý „let“ na laně z Dračí skály nad mořem rychlostí 80km/h. A další možnosti zábavy. Falmouth - Jamajka (10:30-19:00). Národní památka Jamajky - koloniální Falmouth s georgiánskou architekturou (kulisy filmu Motýlek). Nejslavnější dům Jamajky - honosný ale strašidelný Rose Hall s temnou legendou „Bílé čarodějky voodoo“, jamajské „Čachtické paní“ Anne Palmerové. Možnost plavby na bambusových vorech po řece Martha Brae, popř. výlet k „Niagaře Jamajky“ - nejfotogeničtějšímu místu Jamajky, jímž je kaskáda řeky Dunn´s River padající přímo do moře: koupání, neodolatelný adrenalinový výstup řekou na vodopád nebo výlet do Nine Miles, rodiště i mauzolea Boba Marleyeho. Na moři. Cozumel - Mexiko (08:00-19:00). Ostrov u pobřeží Yucatanu s čirou, safírovou vodou, jedno z nejlepších míst na světě na pozorování korálů a života pod hladinou. 40minutová plavba ponorkou 30m pod hladinou chráněným korálovým mořským parkem. Koupání s delfíny, perlová farma. Poznávací okruh po ostrově s návštěvou poutního mayského města plodnosti San Gervasio nebo výlet na pevninu do mayského města Tulum: pyramidová El Castillo, Park Xel-Ha: šnorchlování, podzemní řeky, jezera, laguny. Túra džunglí k ruinám mayských chrámů či projížďka na Harley Davidsonu… Na moři. Plavba Mexickým zálivem a Floridským průlivem podél západní Kuby a Florida Keys. Miami - USA. Připlutí do Fort Lauderdale v 06:15. Prohlídka Miami: downtown, Little Havana. Miami Beach: architektura art deco, pobyt na plážích.

haiti zájezdy | haiti země | haiti hlavní město | velvyslanectví haiti | Destinace - Haiti haiti dovolená | haiti tsunami | haiti zemětřesení | haiti zemětřesení | haiti zajímavosti | haiti wiki | haiti zemetreseni

Haiti - Jamajka - Mexiko největší lodí světa. Největší zajímavosti: ledová plocha, 2x umělá surfařskávlna, lezecká stěna, lanovka přes celou délku lodi, aréna pro vodní show, restaurace pod širým ne bem, bar Rising Tide Bar (Stoupající příliv) pohybující se mezi 3 palubami, 7 čtvrtí “lodního města” Technická data lodě : délka: 361 m šířka: 47 m palub: 18 posádka: 2.165 hosté:5.400, rychlost: 22 uzlů Vybavení: tematicky zaměřené bary, kavárny, diskotéka, kabaret, promenáda s duty free, casino, galerie umění, divadelní a koncertní sál, knihovna, internetová kavárna, videohry, zábavní program a prostory pro děti, 9 jamek minigolfu, golfový simulátor, solárium, kosmetický salon, lázně, sportovní hřiště, fitness s hodinami aerobiku, jógy, spinning, pilates, bazény, vířivky, čistírna Doporučujeme: Největší zajímavosti : ledová plocha, 2x umělá surfařská vlna, lezecká stěna, lanovka přes celou délku lodi, aréna pro vodní show, restaurace pod širým ne bem, bar Rising Tide Bar (Stoupající příliv) pohybující se mezi 3 palubami, 7 čtvrtí “lodního města”

First minute Haiti. Zájezdy first minute Haiti jsou zárukou volných termínů, hotelů a levné dovolené. Vybírat dovolenou včas se rozhodně vyplatí.

Haiti - Jamajka - Mexiko největší lodí světa - plavba, Allure of the Seas

Last minute zájezdy na Haiti Vyberte si dovolenou na Haiti z nabídky last minute zájezdů

Dovolená - Haiti Haiti je stát v západní části ostrova Hispaniola v Karibském moři v souostroví Velké Antily. Na východní části ostrova se nachází Dominikánská republika, s níž má Haiti 360 km dlouhou suchozemskou hranici. Ayiti (země vysokých hor) bylo jméno původních obyvatel pro hornatou západní část ostrova. Hlavním městem je Port-au-Prince (1 277 000 obyvatel). Úředními jazyky jsou haitská kreolština a francouzština. Zájezd Haiti je z entologicko-lingvistického hlediska unikátem. Je prvním nezávislým národem v Latinské Americe, prvním postkoloniálním černochy vedeným státem a jediným národem který získal nezávislost po úspěšném povstání otroků. Haiti je jediným nezávislým frankofonním národem na západní polokouli Další informace - Haiti postihlo Haiti katastrofické zemětřesení o síle 7,0 Mw s epicentrem přibližně 15 km od hlavního města Port-au-Prince, které bylo z velké části zničeno. Počet obětí zemětřesení vystoupal na 212 000 potvrzených mrtvých. Haiti patří k nejchudším rozvojovým zemím. Dosud trpí politickými a občanskými nepokoji, které mohou přerůst v demonstrace či blokády cest. Rovněž byly zaznamenány případy přepadů veřejných budov neidentifikovanými útočníky. Doporučujeme vyhýbat se demonstracím. Je zaznamenáván růst zločinnosti, včetně násilných přepadení či loupeží a únosů cizinců. Policie je špatně vybavena pro boj se zločinem. Na Haiti neexistují absolutně bezpečná místa.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading