TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více

@kuryrsluzby
@kuryrsluzba

TikTok DUEL - TOP donator z duelu získává reklamu kuryrsluzby.cz - více
Lefkada - dovolená a zájezdy - Řecko

Lefkada je jedním z klenotů Jónského souostroví. Z její krásy se návštěvníkům tají dech – strmé vápencové srázy západního pobřeží ukrývají překrásné pláže se zlatavým či bílým pískem omývané průzračně čistým mořem, jehož barva se dá jen těžko popsat. Pod ostrými slunečními paprsky hraje mořská hladina všemi odstíny modři, od blankytné po tyrkysovou. Pláže západního pobřeží ostrova jsou právem řazeny mezi nejkrásnější nejen v Řecku a jsou oblíbeným výletním místem.

Pokud neholdujete ležení na pláži či vodním sportům, pro jejichž provozování má ostrov ideální podmínky, můžete podnikat pěší túry, půjčit si kolo, motorku či auto a ostrov poznávat způsobem vám nejmilejším. Možností i míst stojících za vidění je tu nespočet. Lefkada je zelený ostrov plný olivovníků, citrusů, cypřišů a fíkovníků. Vzduch prosycený vůní ibišků a muškátů, úchvatné přírodní scenerie, křišťálové moře a nad ním se vzpínající skály – ideální místo pro pohodovou dovolenou

ostrov Lefkada s garancí kvality dovolené za nejlepší ceny

Dovolená na ostrově Lefkada Řecko - Lefkada

Lefkada - dovolená a zájezdy - Řecko

Lefkada je kouzelný ostrov, kde se vlny lámou o nekonečně bílé skály a hluboké modré moře se před vámi rozestupuje. Název Lefkada pochází již z doby antického Řecka a byl odvozen právě od zářivě bílých útesů na nejjižnějším cípu ostrova. Ostrov azurové barvy patří mezi Jónské ostrovy a je čtvrtým největším v Jónském moři. Ostrov nabízí nádherné scenérie, ze kterých se vám bude tajit dech. Z moře se zvedají strmé vápencové útesy, které jsou díky příznivému klimatu porostlé bujnou vegetací. Mezi skalami jsou ukryty dlouhé písečné pláže, které nabízejí dostatek soukromí i společenského vyžití. V minulosti byla Lefkada spojena s pevninou úzkým výběžkem. Ten však odstranili v 8. století př.n.l. dobyvatelé z Korinthu a Lefkada se stala ostrovem. Dnes je přes tento 25 metrů široký, uměle vyhloubený kanál postavená silnice opět spojující Lefkadu s pevninským Řeckem. Poloha ostrova: Lefkada se nachází v Jónském moři, mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Délka ostrova je asi 34 km a šířka asi 20 km. Rozloha: 336 km2. Hlavní město: Lefkada Pláže: Po obvodu čítajícím 117 km se táhnou dlouhé, neobyčejně okouzlující pláže. Nejkrásnější písečné pláže se nacházejí na západní straně ostrova, na východní straně jsou pláže písečnooblázkové. Všechny pláže jsou veřejné, platí se pouze za slunečníky a lehátka. Zajímavosti: Na západní straně leží nejkrásnější pláže nejen tohoto ostrova. Pláž Porto Katsiki byla v roce 2001 vyhlášena jako třetí nejkrásnější pláž světa. Na severu ostrova stojí klášter Faneromenil a středověká pevnost Antamauru, které nadchnou milovníky historie. Na jihu ostrova doporučujeme navštívit nejjižnější mys, Cape Doukato. Na útesu v minulosti stával Apollónův chrám a nyní zde naleznete maják.

nejkrásnější surfařská pláž

Navštivte Vassiliki, nejkrásnější surfařskou pláž Lefkada je jedním z klenotů Jónského souostroví. Z její krásy se návštěvníkům tají dech. Strmé vápencové srázy západního pobřeží ukrývají překrásné pláže se zlatavým či bílým pískem omývané průzračně čistým mořem. Pod ostrými slunečními paprsky hraje mořská hladina všemi odstíny modři, od blankytné po tyrkysovou. Pláže západního pobřeží ostrova jsou právem řazeny mezi nejkrásnější nejen v Řecku.

Lygia a Nikiana - Nevelká letoviska a zároveň malebné rybářské vesničky na východním pobřeží ostrova Lefkada. Pláží je v okolí Nikiany a Lygie hned několik, jmenujme například Porto Lygia nebo Pasha. Jsou většinou oblázkové. Středisko Nikiana je spíše klidnější, a pokud máte rádi bohatý noční život, můžete se vydat do hlavního města. Krásná kopcovitá krajina je rájem pěších turistů a milovníků horských túr a nabízí neopakovatelné výhledy. Lygie je ještě blíže hlavnímu městu, je rušnější a má také hezký přístav a vyhlášené rybí restaurace.

Perigiali - Letovisko ležící asi 1 km před Nidri. Ubytovací kapacity jsou postaveny po stranách místní komunikace spojující hlavní město s Nidri. V Perigiali najdete mini markety se základním sortimentem, také několik taveren, za nočním životem a nákupy suvenýrů je možné se i pěšky vydat do Nidri, případně využít místní autobusové spojení či taxi.

Nidri - Druhé největší městečko Lefkády se nachází na jejím východním pobřeží. Je rozprostřeno v délce několika km podél moře a lemováno zelenými vrcholky hor. Pláže v Nidri jsou posety většinou oblázky a lemovány vzrostlou zelení. Na své si přijdou milovníci nočního života, vodních sportů, ale i ti, kteří vyhledávají klidnější prostředí.

Pláže a zábava na Lefkadě Jestliže patříte mezi nadšené čtenáře cestopisů a při líčení těch nejkrásnějších pláží se občas přistihnete při skeptickém pousmání, věřte že při popisu lefkadských pláží si žádný autor nemusí jejich nádheru přibarvovat. Místní pláže si totiž tento přívlastek opravdu zaslouží, o čemž svědčí i žebříček sestavený v roce 2001 Řeckou turistickou centrálou. Mezi první pětici se totiž probojovaly hned tři lefkadské pláže, pláž Porto Katsiki je dokonce zařazena mezi „top ten“ nejhezčích pláží světa. A jestli právem nejlépe posoudíte sami – počítejte však s tím, že nebudete jediní. Pokud toužíte spíš po klidu a soukromí, vydejte se na pláž Egremni - ne každý je totiž ochoten zdolat zhruba 300 schodů a ujít 2 km po prašné cestě. Rozhodli jste se strávit se svou drahou polovičkou romantickou dovolenou? Kde jinde se v takovém případě opalovat, když ne na pláži Milos – Pláži zamilovaných. Pokud patříte mezi vyznavače aktivní dovolené, je i pro Vás Lefkada tím pravým místem. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky vodních sportů, nejvíce se zde daří windsurfingu či jízdě na vodních lyžích. Nezapomeňte si do kufru přibalit potápěčské brýle a šnorchl, tady tuto výbavu totiž rozhodně využijete. Jestli chcete poznat krásy ostrova, vypůjčte si horské kolo nebo se zúčastněte vyjížďky na koních. Lefkada je protkána menšími vesničkami, kde jakoby se zastavil čas – právě tady zažijete tu pravou atmosféru řeckého venkova. Ačkoliv je Lefkada ideální pro strávení klidnější dovolené, o nic ochuzeni nezůstanou ani milovníci zábavy a nákupů.

Nidri | Vassiliki | Agios Nikitas | Nikiana | Perigiali | Ligia | Lefkada | Evgiros | Mikros Gialos | Paradissos

Nejlevnější letenky

portál, kde naleznete nejlevnější letenky prostřednictvím on line rezervace.

Dovolená zájezdy Lefkada Řecko all inclusive. Řecko a jeho ostrov Lefkada

Jónský ostrov Lefkada

Lefkada, Řecko - dovolená a zájezdy Specialista na Řecko - Greece Tours - cestovní kancelář … Více o Lefkadě … Pokud vás zaujala dovolená Lefkada, pak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na letiště Aktio v Preveze. Průměrná … Hlavní město ostrova Lefkada

Dovolená Lefkada, Dovolená Lefkada Řecko. Vyberte si all inclusive dovolenou na řeckém ostrově Lefkada. Například ve středisku Vassiliki. … Dovolená Lefkada Řecko. Ostrov Lefkada patří mezi Jónské ostrovy ležící při západním pobřeží Řecka.

informace o ostrově Lefkada

Dovolená na ostrově Lefkada Řecko - Lefkada je řecký ostrov v souostroví Jónských ostrovů ležící mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Vydejte se s námi na dovolenou do míst nejkrásnějších pláží ve Středozemí. … Řecko, Lefkada,

Lefkada dovolená a zájezdy Dovolená a zájezdy Lefkada Řecko all inclusive. Řecko a jeho ostrov Lefkada, to jsou nekonečné písečné pláže i komfortní letoviska s rušným nočním životem. Dovolená na Lefkadě je skvělou volbou pro milovníky krásné přírody, odpočinku, vodních radovánek i nádherné architektury. Navštivte letoviska jako je Vassiliki, Agios Nikitas či Nidri, kde si užijete potápění, windsurfing, ale také opalování na krásných plážích i turistiku. S našimi zájezdy do Lefkady si vybere každý! Lefkada, jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, se rozkládá v souostroví Jónských ostrovů při východním pobřeží středního Řecka a každoročně láká turisty svou okouzlující krásou. Vydejte se i vy na dovolenou na Lefkadu! Využijte naši nabídku leteckých zájezdů a prožijte dovolenou na Lefkadě dle svých představ. Vyberte si hotely či penziony ve vašich oblíbených letoviscích Lefkady, pobyty s polopenzí či zájezdy all inclusive, využijte různé slevy či nabídku pobytů pro děti zdarma.

Řecký ostrov Lefkada patří k Jónským ostrovům

DOVOLENÁ LEFKADA Jónský ostrov Lefkada, nacházející se mezi ostrovy Korfu a Kefalonia, je s rozlohou 303 km² poměrně malý. Jeho 115 kilometrů dlouhé, nádherně členité pobřeží však nabízí ty nejkrásnější pláže v Řecku. Lefkada byla původně poloostrovem, který s pevninou spojoval asi 100 metrů dlouhý pás země. Zřejmě kvůli obraně nebo obchodu bylo ve starověku spojení odstraněno. V posledních letech byl ale ostrov s pevninou v oblasti Akarnania opět spojen mostem, který nahradil do té doby využívanou trajektovou přepravu z mysu Actio u města Preveza. Název ostrova je odvozen od bílé skály Lefkatasu - lefkos je řecky bílý, na nejjižnějším výběžku ostrova. Podle mytologie se právě zde nacházela jedna z bran do Hádovy říše. Oblíbenými letovisky ostrova Lefkada jsou především původně malá rybářská vesnička s nádhernými scenériemi Agios Nikitas a živější místo Nidri, odkud v sezóně vyplouvají lodi k plážím na západním pobřeží ostrova Lefkada a na okolní ostrovy.

Lefkada - dovolená a zájezdy Dovolená Lefkada Řecko. Ostrov Lefkada patří mezi Jónské ostrovy ležící při západním pobřeží Řecka. Na rozdíl od jiných ostrovů je propojený pomocí mostu s pevninou, takže budete mít při své dovolené na Lefkadě větší svobodu pohybu. Ze zdejších letovisek bychom měli zmínit alespoň Nidri, Agios Nikitas nebo Vassiliki, které nabízejí kvalitní ubytování all inclusive. Během dovolené na Lefkadě se můžete opalovat na zdejších překrásných písčitých plážích zasazených do malebných přírodních scenérií. Letecké zájezdy na Lefkadu jsou vypravovány po celou letní sezónu, a to nejen z Prahy, ale také z Brna a Ostravy.

Historie ostrova Lefkada

Lefkada: ideální místo pro pohodovou dovolenou. Chcete-li se na své dovolené vyvarovat davům turistů, vydejte se s námi na Lefkadu. Tento řecký ostrov patří k vůbec nejkrásnějším ve Středomoří. Pokud si půjčíte auto, můžete sami objevovat všechna jeho zákoutí, malebné vesničky i liduprázdné panenské pláže.

Lefkada je jeden z Jónských ostrovů, má rozlohu cca 300 km2 a s pevninou jej spojuje 50 m dlouhý plovoucí most. Žije zde 23.000 obyvatel, nejvíce cca 8.000 v hlavním městě Lefkada na severu ostrova. K oblasti Lefkady patří i okolní ostrovy Meganisi, Kalamos, Kastos, Skorpios, Skorpidi, Madouri, Sparti, Thileia a Kythros. 70 % povrchu tvoří hory s hustou vegetací, nejvyšší vrchol Stavrota dosahuje výšky 1158 m. Na západě se rozkládají dlouhé písečné pláže, kterými je Lefkada proslulá.

Zájezdy na ostrov Lefkada

Zájezdy na Lefkadu stejně jako například ostrovy Zakynthos nebo Kefalonia. Co se týče rozlohy, je v Jónském moři čtvrtým největším ostrovem. Uměle vybudovanou hrází a zvedacím mostem je spojen s pevninským Řeckem, takže turisté přilétající na zájezdy na Lefkadu se ni dostanou nejen letadlem a lodí, ale také autem nebo pěšky. Přestože se začíná řadit mezi turisty oblíbené řecké ostrovy a nabídka zájezdů na Lefkadu každým rokem roste, uchovává si stále svůj původní ráz a nedotčenou přírodu. Pobřeží ostrova Lefkada nabízí více než 100 kilometrů nádherných pláží, které omývá průzračně čisté moře. Vnitrozemí zase tvoří hory (nejvyšší vrchol Stavrotas měří 1.158 m) a úrodné nížiny. Díky vydatným dešťům v zimě a na jaře se tady velmi dobře daří divoké zelené vegetaci a zemědělským plodinám. Pěstují se tady hlavně olivovníky a vinná réva. Lefkada se může pochlubit poměrně bohatou historií. Ostrov byl osídlen už v období pravěku, důkazem jsou až 110 tisíc let staré kamenné nástroje neandrtálců. Ve středověku byla Lefkada námořní základnou a patřila k Byzantské říše. V pozdější době pak ostrov Lefkada spravoval italský vládnoucí rod Tocco, který nechal také vybudovat bývalé hlavní město Santa Maura. Jako jediný Jónský ostrov ho pak získali Turci, a to postupně v určitých obdobích až do 18. století. Roku 1864 se Lefkada spojila s Řeckým královstvím. Ostrov Lefkada byl až do poloviny minulého století plný památek, poté jich bohužel mnoho zničilo mohutné zemětřesení. Když se vydáte z řecké pevniny po mostě na Lefkadau, jako první obec na severu poznáte jeho hlavní město, které má stejný název jako celý ostrov. Žije zde velká většina obyvatel ostrova, asi 16 tisíc z celkových 20 tisíc ostrovanů. Pokud se rozhodnete zúčastnit se některého ze zájezdů na ostrov Lefkada a zavítáte do jeho hlavního města, určitě se zajděte podívat do jeho staré části s křivolakými uličkami. Místní restaurace nabízejí chutné speciality a je zde také poměrně velké množství nákupních příležitostí. Obchody se suvenýry, taverny a také soukromé penziony najdete i u místní pěší zóny. Mezi nejzajímavější zdejší památky patří benátský hrad Santa Maura (Agia Mavra), ale zajímavá jsou i nejrůznější muzea, například archeologie, nebo kostely. Na okraji města jsou také k vidění i staré větrné mlýny. Ve městě se také pravidelně konají nejrůznější kulturní akce, festivaly a oslavy. Letoviska ostrova Lefkada Co do počtu obyvatel je druhou největší obcí na ostrově Lefkada oblíbené letovisko Nidri, které najdete na východě Lefkady. Má i svůj vlastní přístav, kolem kterého jsou rozeseté taverny a obchody. Z přístavu se lodí můžete vydat na výletní plavbu k okolním ostrůvkům a zpestřit si tak zájezd na Lefkadu. Mnoho z nich je opuštěných, jiné jsou zase v soukromých rukou a není na ně volný přístup. Zajímavý je ostrůvek Meganissi s jeskyní Papanikolis, Petalou nebo Thilia. Ostrůvek Skorpios zase kdysi vlastnil řecký rejdař a miliardář Onassis. Údajně nejhezčím místem na celém ostrově je Vasiliki, které najdete na jihu ostrova Lefkada. Kromě toho patří se svým velkým zálivem mezi nejoblíbenější a nejlepší cíle surfařů, kteří se sem na zájezdy do Řecka sjíždějí ze všech koutů Evropy. Surfaři k ubytování hojně využívají místní kemp Beach Camping, který se zase řadí mezi nejlepší řecké kempy. Výlety během zájezdů na ostrov Lefkada Nejjižnějším bodem ostrova Lefkada je mys Doukato, kam se dostanete po silnici. Na bílé skále je postaven velký maják, který lemují zelené lesy a vyprahlé hory. Oblast je také obestřena záhadnými legendami. Například básnířka Sapfó se údajně ze skály měla kvůli neopětované lásce vrhnout do vln moře. Podle zdejších bílých skal je prý také pojmenován celý ostrov, protože slovo leukos znamená v překladu bílý.Pokud si v průběhu zájezdu na Lefkadu vypůjčíte auto, udělejte si alespoň jeden den výlet do vnitrozemí. Schovány před zraky turistů se na ostrově Lefkada nacházejí krásné horské vesničky, které si dosud zachovaly původní atmosféru. Mezi ty nejhezčí z nich patří bývalé hlavní město Karia, které si dosud uchovalo typickou jónskou architekturu. K oblíbeným aktivitám návštěvníků Lefkady se řadí kromě už zmíněného surfování také další vodní sporty, jako například plachtění nebo vodní lyže. Na souši se zase nabízejí nádherné a zajímavé trasy pro pěší turistiku nebo cyklistiku, které umožňují turistům poznat nejrůznější zákoutí ostrova Lefkada jak se říká z první ruky. Pláže ostrova Lefkada se mohou směle řadit k těm nejhezčím v celém Řecku. Jemný písek střídající se s oblázky a průzračné moře jsou skvělými předpoklady pro strávení příjemné letní dovolené na zájezdu u moře. Kdo zvolí zájezd na Lefkadu, určitě nebude zklamán. K nejhezčím plážím ostrova se řadí Egremni, Porto Katsiki, Pefkoulia anebo Agios Ioannis. Některé najdete přímo v letoviscích, některé se nacházejí stranou od těch nejvýznamějších na ostrově Lefkada a bývají hůře přístupné.

Lefkada je řecký ostrov v Jónském moři. Od pevniny Lefkadu dělí pouze průplav. Délka letu na ostrov Lefkada je cca 2 hodiny. Letecké zájezdy se na ostrov organizují obvykle od května do září. Ubytování na ostrově Lefkada je rozmanité, převažují hotýlky se snídaní nebo polopenzí. Služby all inclusive nabízí pouze pár hotelů, takže pokud jse příznivci služeb all inclusive a rádi byste Lefkadu navštívili, neměli byste s výběrem dovolené otálet, protože tyto hotely bývají v sezóně zcela obsazeny. Lefkada je ideální pro klidnou, relaxační dovolenou. Ostrov Lefkada nabízí romantické pláže, průzračné moře, vynikající řecké pokrmy a nezapomenutelnou atmosféru.

Zájezdy na Lefkadu

Lefkada je jeden z Jónských ostrovů, má rozlohu cca 300 km2 a s pevninou jej spojuje 50 m dlouhý plovoucí most. Žije zde 23.000 obyvatel, nejvíce cca 8.000 v hlavním městě Lefkada na severu ostrova. K oblasti Lefkady patří i okolní ostrovy Meganisi, Kalamos, Kastos, Skorpios, Skorpidi, Madouri, Sparti, Thileia a Kythros. 70 % povrchu tvoří hory s hustou vegetací, nejvyšší vrchol Stavrota dosahuje výšky 1158 m. Na západě se rozkládají dlouhé písečné pláže, kterými je řecká Lefkada proslulá. Nejznámější jsou Porto Katsiki, Pefkoulia, Kathisma, Egremni, Milos. Většina z nich je skryta mezi strmými skalisky a každá má svůj osobitý půvab. Některé jsou zcela opuštěné, na jiných lze zakoupit občerstvení nebo si pronajmout lehátka se slunečníky. Na východním pobřeží najdete nejrušnější letovisko Nidri s ostrůvkem Skorpios nadohled a několik vesniček u moře, kam se sjíždí klikatými cestičkami z vrcholů hor. Ještě dnes je pro řadu místních obyvatel náplní jejich života rybaření a spravování rybářských sítí, obdělávání malých políček nebo vinic. I proto je Lefkada dosud oázou klidu a pohody.

nejlevnějsší letenky ubytování online

poznávací zájezdy last minute | poznávací zájezd španělsko | poznávací zájezdy | poznávací zájezd paříž | poznávací značky | poznávací procesy | poznávací zájezdy francie | poznávací zájezd řím

pobyt pro dva | pobyt na zámku | pobyt ve tmě | pobyt v lázních | pobyt na šumavě | pobyt s dětmi | pobyt v nemocnici | pobyt ve tme

|

pobytové jazykové kurzy | pobytové balíčky | pobytové balíčky pro dva | pobytové balíčky jižní čechy | pobytové balíčky jižní morava | pobytové balíčky františkovy lázně | pobytové balíčky pro seniory | pobytové balíčky pro ženy

bez cestovky

zájezdy dovolená ubytování letenky bez cestovky

rezervace hotelu motelu pokoje apartmány chatky ubytování chalupy - bez cestovky

cestovka TOPlistindex kurýr TOPlistintraday

nejlevnější dovolená bez cestovky - ubytování a rezervace online

Dovolená zájezdy ubytování letenky last minute moře hory mapa Exotická dovolená exotické poznávácí zájezdy Karibik - Karibské ostrovy Kurýrní služba - Zásilková přeprava Plus500 forex trading platform, commodities, CFD, trade stocks, shares , equities, securities, Indices. Intradenní obchodování na burze Online day trading

Alonissos | Atheny | Attika | Epirus | Evia | Chalkidiki | Chios | Kalymnos | Karpathos | Kefallonie | Korfu | Kos | Kreta | Kyklady | Lefkada | Leptokaria | Lesbos | Limnos | Meganissi | Mykonos | Naxos | Nei Pori | Olympská riviera | Parga | Paxi | Pelopones | Rhodos | Samos | Santorini | Skiathos | Skopelos | Solun | Thassos | Zakynthos |